Blanensko i s Koudelkou smetlo Olomouc

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 7/2021, vloženo dne 19.06.2021

Boskovice * Amatérští sportovci se po dlouhých měsících temna mohli v minulých dnech konečně naplno vrátit na hřiště. A zatímco klasické fotbalové soutěže byly již předčasně zrušeny, malý fotbal se pokusí vše dohnat podle původního plánu. A nejedná se jen o okresní soutěže, ale také národní Superligu. Do té se vrátil výběr Blanenska domácím zápasem proti Olomouci.
Blanensko – Olomouc 8:4 (0:2)
Branky: 36., 38., 48. a 58. Koudelka, 34. a 60. Paděra, 47. Krška, 60. Muzikant
Blanensko: Klimeš – Paděra, Kucharčuk, Minx, Fládr, Koudelka, Rus, Matoušek, Muzikant, Krška
Blanensko nastoupilo po dlouhé přestávce se všemi útočnými hvězdami. Po působení v profesionálních týmech se tak k Ondřeji Paděrovi postupně vrátil jak David Krška, tak nyní i Jan Koudelka. Na první výsledky jejich produktivní spolupráce však musel okresní tým dlouho čekat, první poločas patřil hostující Olomouci. Ta předvedla dobrý taktický výkon a díky brankám Pazdery a Malendy vedla v poločase 2:0. Domácí hráči naopak formu nabírali pozvolna.
Po přestávce ale začala již spolupráce boskovických hvězd přinášet ovoce. Paděra a dvakrát Koudelka rychle otočili skóre. „V první půli jsme sice dostali dva góly, ale trefili jsme dvě tyčky. Druhý poločas už byl nahoru dolů a najednou se to rozpadalo,“ hodnotil na stránkách soutěže Jan Koudelka druhý poločas, který přinesl hned deset branek. Jenže Olomouc zbraně nesložila a díky Lošťákovi a Pazderovi se najednou znovu dostala do vedení. Ubránit blanenskou ofenzivní sílu ovšem není jednoduché. A tak nejprve Krška vyrovnal a následně Koudelka vrátil Blanensku vedení. To v závěru ještě potvrdili dalšími brankami znovu Koudelka, Paděra a Muzikant.
„Říkal jsem, že jdeme utkání vyhrát. Jestli chceme o něco hrát, je úplně jedno, s kým hrajeme, musíme zvítězit. Měli jsme výbornou sestavu a nakonec to dobře dopadlo,“ radoval se Koudelka, který nastoupil za okresní výběr poprvé po dlouhé pauze, když nastupoval za prvoligovou Zbrojovku Brno. „Vždycky jsem říkal, že mě malý fotbal baví a hrozně naplňuje. Je to jiné než velký fotbal. Jsem rád, že mě trenér pustil, abych si mohl zahrát.“
Výběr Blanenska tak postoupil do play-off národní soutěže, ve kterém nastoupí proti Plzni. Úvodní zápas se hraje v Boskovicích 6. června, odveta 13. června v Plzni. Blanensko chce v nadstavbové části každopádně dojít co nejdál. „Vždycky se říká, že když chcete něco vyhrát, musíte porazit všechny. Je mi úplně jedno, jestli hrajeme s Mostem nebo s Plzní. Oba mají dvanáct bodů a určitou kvalitu. Pro nás je to výzva, abychom to zvládli. Systém play-off je zajímavý, podle mě lepší než hrát celou dobu tabulkově. Superliga bude mít jiný náboj než předtím,“ těší se Koudelka.(Luke)

Blanensko přezimuje v čele - ze dne 29.12.2021 (2)
Okresní tým Blanensko zahájil vítězně - ze dne 26.09.2017 (2)