Výkony boskovických hokejistů rostou, derby rozhodly až nájezdy

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 1/2023, vloženo dne 19.01.2023

Region * Počáteční rozpaky jsou snad pryč a boskovičtí hokejisté se konečně dokázali srovnat se zkušenějšími soupeři v rámci krajské ligy. I s mladým týmem tak na přelomu roku hrály HC Boskovice kvalitní hokej. Derby rozhodovaly až nájezdy a ani neporazitelná Technika to neměla vůbec jednoduché. K tomu jasná výhra na ledě Brumova-Bylnice i v zatím posledním utkání proti Hodonínu.
Právě první utkání v roce 2023 odpoutalo Boskovice z poslední příčky a na play-off ztrácí jenom čtyři body. Po náročném startu totiž hokejisté nacházejí optimální formu. Hodonín doma porazili 5:1, zejména díky třem trefám v prostřední třetině. Vítězství v hodně bojovném utkání řídil kapitán Aleš Pelikán, který ke gólu přidal tři asistence, ale hlavně Roman Bednář, střelec hattricku. Zlepšující formu nicméně hokejisté prokázali již v prosinci.
První dvě okresní derby byly jednoznačnou záležitostí. Tentokrát se ale hrálo pro změnu na boskovickém ledě a domácí chtěli reparát. Začalo se v ostrém tempu a poprvé šli do vedení hosté, když se trefil Müller. Velkou silou Boskovic jsou však letos přesilové hry. A ty byly zásadní také v derby. Ještě do přestávky tak skóre v přesilovkách otáčeli Mašek a Šilhavý. „Je to těžké, protože máme na přesilovky jen čtvrteční trénink. Kdybychom měli více času, bylo by to ještě lepší,“ říká trenér Svatopluk Vařeka. Diváci ale sledovali hru nahoru dolů se spoustou šancí, Blansko ale v prostřední části dokázalo srovnat.
A rozhodnutí nepřinesla ani třetí třetina, kdy nejprve poslal potřetí Boskovice do vedení v přesilovce Klimeš, ale ve dvaapadesáté minutě srovnal na 4:4 Berka. Bez branek skončilo i prodloužení a o prémiovém bodu musely rozhodnout nájezdy. Ten rozhodující vstřelil blanenský Grünwald. „V závěru roku jsme šli herně nahoru a proti Blansku to byl dobrý hokej, diváci se museli bavit. Měli jsme ale jediného brankáře a i Külzer se během zápasu zranil. Ale dochytal to, včetně nájezdů, přestože soupeř dobře věděl, kde je problém,“ hodnotil trenér.
Hned v dalším zápase ale Boskovice prokázaly zlepšující se formu naplno. I s pomocí Lukáše Šmída, který si odskočil od in-line hokeje, vyhrály v Brumově jednoznačně 10:2. Vedení se rodilo postupně a definitivně rozhodla až senzační třetí třetina. „Hned v prvních deseti minutách se nám zranili další dva hráči, ale poradili jsme si s tím skvěle. Hodně nás podržel brankář a měli jsme snad čtyřicet střel na branku. Hráli jsme dynamický hokej, kombinační a ukázali, že umíme být produktivní,“ užíval si Vařeka.
A pouhé dva dny před Štědrým dnem zakončil prosincový program domácí duel s Technikou. Zatím neporažený tým přijel i s osmi hráči, kteří ještě loni zářili v dresu SKMB Boskovice. Byla to ale pořádná bitva. Rozhodčí rozdali dvacet čtyři trestů, z toho čtyři do konce zápasu. Za faul šli do sprch Benýšek a Pelikán, v závěru ještě za vzájemnou bitku Šmíd a Dufek. Na ledě byla cítit nervozita, protože Boskovice zkušeného soupeře dlouho trápily. Do vedení je dokonce dostal obránce Orsech, Brno ale trefami Jurči, Kaukiče a Sedláčka otočilo. Ještě do přestávky ale snížil Pelikán, a když ve druhé třetině skórovali také Bednář a Schejbal, byly Boskovice najednou znovu ve vedení.
To si ale hosté vzali brzy zpět a ve třetí třetině za zkušeného bránění ještě dvě trefy přidali. „Utkání hodnotím pozitivně, Technika přijela v plné síle. Hráči, co hráli v Boskovicích, měli motivaci a museli s námi hrát až do konce. Kdybychom využili naše šance za stavu 4:5, tak by to bylo ještě zajímavější,“ zakončil trenér.
14. kolo: HC Boskovice – Dynamiters Blansko HK 4:5 po SN (2:1, 1:2, 1:1 – 0:1), 5. Mašek, 19. Šilhavý, 39. Mikeš, 48. Klimeš - 2. a 40. Müller, 33. Grünwald, 52. M. Berka, rozhodující nájezd Grünwald
15. kolo: HC Brumov-Bylnice – HC Boskovice 2:10 (1:2, 1:3, 0:5), 6., 25. a 38. Pelikán, 4. a 55. Klimeš, 42. a 58. Mikeš 26. Šmíd, 48. Schejbal, 49. Bednář, Dynamiters Blansko HK – HC Lvi Břeclav 3:5 (2:2, 0:1, 1:2), 11. a 14. T. Antoňů, 47. Šmahel
16. kolo: HC Boskovice – Technika Hockey Brno 4:7 (2:3, 2:2, 0:2), 5. Orsech, 15. Pelikán, 21. Bednář, 28. Schejbal
17. kolo: HC Boskovice – SHKM Baník Hodonín 5:2 (1:0, 3:1, 1:1), 4., 26. a 49. Bednář, 21. Pelikán, 25. Píchal, HC Spartak Uherský Brod – Dynamiters Blansko HK 6:2 (1:1, 2:0, 3:1), 5. Rašovský, 57. Malý

Hokejová sezona je u konce - ze dne 27.02.2024 (2)
Hokejisté kousek od senzace - ze dne 15.01.2024 (2)