V derby kralovalo Blansko

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 3/2009, vloženo dne 04.02.2009

Blansko * Kdo čekal obdobnou hokejovou bitvu, jaká byla k vidění v prvním vzájemném souboji na boskovickém ledě, musel být zklamán. Boskovice totiž dojely k utkání hned bez několika stabilních opor a nedokázaly Blansku vzdorovat. Rozhodnuto tak bylo prakticky již od konce první třetiny.
HC Blansko – SK Minerva Boskovice 7:1 (4:1,1:0, 2:0)
Branky: 3. Jakubec, 10.Veselý, 10. Bílý, 16. Jar. Kuběna, 33. Provazník, 47. Otoupalík, 57. Hoffman – 5. Chlup
Blansko: Vydržel – Provazník, Odehnal - Antoňů, I. Kuběna – Novák – Tesař, Hoffman, Jakubec – Veselý, Horáček, Otoupalík – Jan Kuběna, Jar. Kuběna, Bílý – Trnka
Boskovice: Richter (10. Otáhal) – Šebek, Koš – Langer, Raška – Bednář, Tlamka, Krupička – Fous, Matoušek, Chlup – Šoukal
Kdo zmeškal úvodních pár minut zápasu, o hodně přišel. Hráči se totiž nepustili do žádného klidného taktického boje, ale rovnou se pustili do střílení branek. Již po dvou minutách zajel za obranu Boskovic Jakubec a v samostatném úniku překonal Richtra. Minerva ale s odpovědí moc dlouho neotálela. Při úniku dva na jednoho prostřelil Vydržela Chlup. V té chvíli asi nikdo neočekával, že to bude poslední situace, ze které se budou moci hosté radovat.
K velkému tlaku se Blansko nadechlo v deváté minutě zápasu. Velkou šanci Jaromíra Kuběny ještě dokázal Richtr zmařit, střele Veselého z druhé vlny byl už ale bezmocný. A stačilo pouhých dvacet vteřin, aby lovil puk ze sítě znovu. Unikajícího Jaromíra Kuběnu nedokázal zastavit Raška a úplně volný Bílý vyhnal Richtra z branky. Boskovice i nadále propadaly v defenzivní činnosti. Sám na branku se řítil Jakubec, ale přestřelil. Dělovku Hoffmana zase výborně kryl Otáhal. V šestnácté minutě ale kapituloval i on, když obrana nedokázala pokrýt Jaromíra Kuběnu, který dotlačil puk do sítě.
Od druhé třetiny se Boskovice marně snažily o zkorigování výsledku, a to zejména prostřednictvím Patrika Šebka. Ten vzal zodpovědnost na sebe a spoluhráčům připravil hned několik vynikajících střeleckých pozic. Tlamka, Krupička ani Matoušek ale nedokázali tyto situace vyřešit správně. Stejně dopadli po sólových akcích boskovický Chlup i blanenský Tesař.
Když se hostům nedařilo vstřelit branku, udeřilo opět Blansko. Střelu od modré tečoval před Otáhalem Provazník. Minerva málem udeřila ve vlastním oslabení, ale Šebkovu střelu parádně sebral Vydržel. V úvodu třetí třetiny ještě netrefil zcela odkrytou branku Tlamka, čímž skončily veškeré snahy hostů o zmírnění porážky. Blansko utkání v klidu dohrávalo a díky brankám Otoupalíka a Hoffmana zvítězilo nakonec v poklidu 7:1.(Luke)

Hokejové čtvrtfinále vyhrálo Blansko, Boskovice končí - ze dne 05.03.2014 (4)
V základní části nakonec lepší Boskovice - ze dne 05.03.2014 (4)
Derby znovu pro Boskovice - ze dne 21.10.2012 (4)
Bojovnosti chyběl Tesař - ze dne 16.10.2012 (4)
Srazila je vlastní nedisciplinovanost - ze dne 19.03.2012 (4)
Derby opět kralovala Minerva - ze dne 29.02.2012 (4)
Spokojený nebyl nikdo - ze dne 09.12.2011 (4)
V Blansku panovala spokojenost - ze dne 04.02.2009 (4)
Hokejové derby přineslo čtrnáct branek - ze dne 03.12.2018 (3)
I druhé derby pro Minervu - ze dne 20.09.2018 (3)
Další derby pro Boskovice - ze dne 27.12.2017 (3)
Hokejové derby ovládly Boskovice - ze dne 19.09.2017 (3)
Čtvrtfinálovou sérii ovládli hokejisté Boskovic, Blansko porazili ve všech šesti zápasech - ze dne 21.03.2016 (3)
I napočtvrté výhra, hokejovému derby vládnou Boskovice - ze dne 29.02.2016 (3)
I třetí hokejové derby vyhrály Boskovice - ze dne 02.02.2016 (3)