Svitávka kousek od evropské medaile

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 11/2021, vloženo dne 15.09.2021

[Stálý odkaz na článek]

Bürglen * Hráči oddílu kolové ze Svitávky Michal Musil a David Petr v minulých dnech coby juniorští mistři reprezentovali Českou republiku na Mistrovství Evropy v sálové cyklistice juniorů. Ve Švýcarsku podali výborné výkony. Nakonec ale byli jen jedinou příčku za medailovou odměnou.
Na úvod turnaje čekalo českou dvojici Maďarsko, které potvrdilo roli outsidera a našim reprezentantům podlehlo jednoznačně 11:1. Poté již na Musila a Petra čekala série zápasů s těmi nejlepšími. A začali skvěle, když v poločase vedli nad Rakouskem 2:1. Ve druhém poločase ale soupeři otočili na konečných 2:4. Druhý den turnaje si však české duo vyšláplo na Německo. Vítězství 2:1 pro české barvy znamenalo první porážku Německa v této kategorii od roku 2009.
A souboje s elitními týmy uzavřela porážka od domácích Švýcarů, kteří nakonec na turnaji získali zlaté medaile. Ti za výborné atmosféry místních fanoušků zvítězili nad českým týmem jednoznačně 7:0. Na závěr odehráli David Petr a Michal Musil dva zápasy s níže postavenými týmy. Proti Francii sice dlouho naráželi na pevnou obranu soupeře, nakonec ale slavili výhru 3:0. A proti Belgii se loučili reprezentanti výhrou 6:3. Ve skupině tak skončili hráči ze Svitávky čtvrtí a v semifinále je čekalo opět skvěle hrající Švýcarsko.
Přesto až do poločasu český tým výborně vzdoroval domácí síle. Rozhodnutí přinesly až dvě rychlé branky po přestávce a Švýcarsko vyrazilo do finále vítězstvím 7:1. V zápase o třetí místo čekal na Českou republiku opětovný souboj s Rakouskem. Dlouho vyrovnaný zápas se znovu lámal hned po přestávce, kdy Rakousko odskočilo. A nakonec zvítězilo výsledkem 6:3. Michal Musil a David Petr tak jen těsně nedosáhli na zisk medailí. Byla to pro ně však první velká mezinárodní akce a ve stejné kategorii mohou startovat na mistrovství ještě v příštím roce. „Myslím, že se kluci ukázali v dobrém světle. Chválily je i ostatní výpravy, se kterými jsme komunikovali. Kluky moc chválím za přístup jak v přípravě, tak na samotném mistrovství,“ hodnotil trenér reprezentačního výběru Milan Chovančík.(Luke)

Podobné články:
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 24. kolo, 24. – 25. 5. 2008 - ze dne 27.05.2008 (4)
Svitávka U23 míří do finále - ze dne 05.04.2024 (3)
Hrdlička a Kripner slaví evropský bronz - ze dne 25.09.2023 (3)
Titul a bronz pro Svitávku - ze dne 03.07.2023 (3)
Prestižní triumf pro Svitávku - ze dne 16.05.2023 (3)
Svitávka v čele extraligy - ze dne 24.03.2023 (3)
Svitávka brala první a třetí místo - ze dne 20.02.2023 (3)
Kolisté doma uspěli napůl - ze dne 12.10.2022 (3)
Kripner a Hrdlička sahali po medaili - ze dne 03.10.2022 (3)
Stříbrná medaile pro Svitávku - ze dne 14.09.2022 (3)
Směřují k postupu - ze dne 05.05.2022 (3)
Na závěr sezony skvělý úspěch kolové - ze dne 15.12.2021 (3)
Oslabená Svitávka bere bronz - ze dne 20.10.2021 (3)
Dva týmy Svitávky ve finále - ze dne 06.10.2021 (3)
Titul a reprezentace do Svitávky - ze dne 28.07.2021 (3)
Kolová odstartovala Světovým pohárem - ze dne 13.05.2021 (3)
Hráči kolové Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk se mohli vrátit na kolo - ze dne 17.12.2020 (3)
Petr a Michal začali vítězně - ze dne 02.11.2020 (3)
Dva týmy ve finále - ze dne 11.10.2020 (3)