Sokolové dohnali prvního

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 3/2009, vloženo dne 04.02.2009

Dubňany * Vynikajícím způsobem zvládají svoji premiérovou sezónu v Jihomoravské lize. Boskovický útok na absolutní špičku soutěže je zatím možná až k neuvěření úspěšný. Po čtrnáctém kole se totiž dělí o první pozici.
FBO Sokol Boskovice – FBC Dohoda Brno 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 2 Krenar, J. Ošlejšek, Soldán, Peš
Sestava: Pfefr, Kapoun – Chlup, P. Ševčík – Musil, Soldán – Cikánek – Havelka, J. Ošlejšek, T.Ošlejšek – Peš, Krenar, Řeháček – L. Ševčík
Brankář Kapoun si v tomto utkání odbyl svoji premiéru v boskovickém týmu a ihned dokázal udržet čisté konto. Sokolové si od úvodu vytvořili územní převahu, ale do brankových šancí se dostávali jen sporadicky. Zato Kapoun musel po několika chybách složitě zasahovat.
Na úvodní branku se nakonec čekalo do závěru první třetiny. Po rychlé akci se prosadil Krenar. Branka takříkajíc do šatny se samozřejmě podepsala na psychice Boskovanů, kteří začali soupeře víc a víc přehrávat. V několika velkých šancích ale stála na jejich hokejkách velká smůla, a tak se skóre měnilo, když si soupeřův brankář srazil míček do branky. A když se o chvíli později podruhé v zápase trefil Krenar, bylo prakticky rozhodnuto.
Odevzdaný soupeř si moc nebezpečných situací nevytvořil, a tak mohli Soldán a Peš využít nabídnuté přesilové hry a stanovit konečný výsledek na 5:0.
FBO Sokol Boskovice – Falcons Brno 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky: 2 Havelka, Cikánek, Řeháček, Krenar
Boskovice se v úvodu výborně nachystaly na klasickou zbraň Falkonů, tedy nahazované míče na útočné hroty. A po získání míčku ihned upalovaly do šancí, ve kterých hned několikrát stál v cestě výborný brankář. Stejně jako v úvodním zápase se tak na první branku sokolů muselo čekat až do konce první třetiny, když se dalekonosnou střelou trefil Cikánek.
Nepříjemné překvapení čekalo na Boskovice v úvodu druhé třetiny, když soupeř během pouhých dvou minut otočil skóre. Ihned ale uklidnil spoluhráče vyrovnávacím gólem kanonýr Havelka, který o další dvě minuty svojí druhou brankou opět otočil skóre na boskovickou stranu. Řeháček poté dokonce zvýšil na rozdíl dvou branek.
V úvodu poslední části zvýšil Peš, ale jeho branku nakonec díky předcházejícímu faulu rozhodčí neuznal. Krenarova trefa již ale uznána byla a i v druhém zápase Sokol Boskovice vstřelil soupeři pět branek.
Okresní zástupce tak má momentálně v tabulce celkem 27 bodů, což je stejně jako první Ratíškovice. Na ty Boskovice ztrácejí pouze v celkovém skóre.(Luke)

Florbalisté dostali poslední výprask - ze dne 26.04.2010 (3)
Florbalisté s jednou výhrou - ze dne 30.03.2010 (3)