Proti Baníku i s posilou

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 14/2020, vloženo dne 29.10.2020

Blansko * Reprezentační přestávku a dobu před dočasným uzavřením všech sportovních soutěží u nás si fotbalisté FK Blansko zpříjemnili přípravným utkáním na hřišti Baníku Ostrava. Prvoligový tým nakonec potvrdil roli favorita a zvítězil 4:1. V dresu Blanska se představila nová posila, obránce Tomáš Vincour.
Proti Blansku nastoupila Ostrava takřka s kompletním ligovým kádrem, včetně nového španělského záložníka Meny. A od začátku potvrzovala roli favorita, kterou dvěma trefami do přestávky potvrdil útočník Kuzmanovič. Na jeho první trefu ještě odpověděl vyrovnáním blanenský Filip Žák, ale dvě minuty před přestávkou se skóre měnilo na 2:1. Ostrava po přestávce poslala do hry deset nových hráčů a i díky daleko širší soupisce tak ještě dokázala své vedení zásluhou Meny a Kaloče zvýšit na konečných 4:1.
V sestavě Blanska však nastoupil další nový hráč, obránce Tomáš Vincour ze Slovácka. Fotbalista, který ještě před rokem dělal kapitána rezervy Slavie Praha, přišel do Blanska na hostování. „Snažíme se reagovat na marodku a skutečnost, že nám může vypadnout obránce kvůli testu. Tomáš je mladý a perspektivní obránce. Uvidíme, jak se adaptuje. Věřím, že může být přínosem pro náš tým,“ řekl k příchodu nového hráče trenér Oldřich Machala. „V létě jsme se Slováckem hráli první přípravné utkání právě proti Blansku a kluci ukázali, že mají dobrý tým a zaslouženě postoupili do druhé ligy. Musím říct, že je tady výborná kabina, což je vždy základ. Máme tady kvalitní hráče a věřím, že to bude šlapat,“ řekl po podpisu mladý obránce.(Luke)

Blansko už zná nejlepší sportovce za rok 2007 - ze dne 06.03.2008 (4)
Blansko vyplenilo Jihlavu - ze dne 24.11.2020 (3)
V přípravě jen vyhrávají - ze dne 29.06.2020 (3)
Fotbalové Blansko povede Oldřich Machala - ze dne 15.06.2020 (3)
Blansko úspěšnější než Plzeň - ze dne 17.10.2019 (3)
Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (3)
Blansko v poháru končí - ze dne 24.08.2019 (3)
Fotbalisté FK Blansko začali vítězně - ze dne 18.07.2019 (3)
Posílené Blansko v poháru končí - ze dne 04.09.2018 (3)
Blansko v poháru končí - ze dne 07.08.2017 (3)
Blansko mění trenéra - ze dne 20.07.2017 (3)
Blansko opouští MSFL - ze dne 26.06.2017 (3)
Blansko sestřelil Švancara - ze dne 22.02.2017 (3)
Blansko začalo i s posilami - ze dne 31.01.2017 (3)
Sváteční příprava v Blansku - ze dne 27.07.2016 (3)
Ve třetí lize bez řady opor - ze dne 19.07.2016 (3)
Blansko slaví návrat do MSFL - ze dne 27.06.2016 (3)
Pozvánka na utkání FK Blansko - FC Zbrojovka Brno - ze dne 16.06.2016 (3)
Pozor změna: Zápas o titul sehraje A tým již v pátek od 17:30!!! - ze dne 08.06.2016 (3)
Blansko žije fotbalem, i díky spolupráci se Zbrojovkou - ze dne 31.03.2016 (3)