Přípravu začalo derby

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 11/2021, vloženo dne 06.09.2021

Boskovice * Na start nového ročníku krajské hokejové ligy se po takřka roční pauze bez zápasů vrací okresní hokejové týmy. Herní přípravu odstartovala Minerva Boskovice a Dynamiters Blansko vzájemným soubojem, který na boskovickém ledě skončil jednoznačným vítězstvím domácích.
SKMB Boskovice – Dynamiters Blansko HK 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)
Branky: 20., 32. a 39. Jurča, 7. a 59. Boček, 13. Rosendorf, 41. Špok, 46. Korvas
Boskovice: Huzlík – Strýček, Korvas – D. Sedláček, Rosendorf – Špok, Boček, Jurča – Šmíd, Kozel, Sekanina – Hrazdil, Pospíšil
Blansko: Šenk (30. Külzer) – Hanzlík, S.Sedláček – Bocián, Miloš – Mokrý - Šmahel, Jílek, Antoňů – T. Kuběna, I.Kuběna, Drenčko – Müller, Antl, Majola
Oba týmy do zápasu vstupovaly z plné přípravy, navíc nenastoupily v kompletních sestavách. Zejména Boskovice měly k dispozici pouze čtyři obránce a osm útočníků. Přesto byl k vidění zajímavý hokej s řadou šancí. Více ze hry ale měly hlavně díky prvnímu útoku Boskovice a brzy to vyjádřily i ve skóre. Postupně se trefili Boček, Rosendorf a chvíli před přestávkou otevřel svůj účet Petr Jurča. Velezkušený útočník, kterého si v minulém roce fanoušci jako novou posilu moc neužili, byl jednoznačně nejlepším hráčem na ledě. A pohodu potvrdil také po přestávce, když přidal další dvě branky.
V závěrečné třetině se gólové radosti dočkalo také Blansko, úspěšnější ale byli znovu domácí, kteří třemi trefami uzavřeli výsledek na konečných 8:1. Trefovali se přitom navrátilci do týmu. Jak obránce Martin Korvas, který se vrací po pěti letech, tak i hvězdný útočník Martin Špok. Ten nastoupil poprvé po těžkém a dlouhodobém zranění. Dvě minuty před koncem pak druhou trefu přidal také Jan Boček.(Luke)

Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (3)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (3)
Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín - ze dne 13.03.2022 (3)