Policie INFORMUJE

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 11/2013, vloženo dne 22.05.2013

[Stálý odkaz na článek]

Opilá nevyhnula zaparkovanému autu
Blansko * Víc jak tři promile alkoholu v sobě měla čtyřiatřicetiletá řidička osobního auta Audi A3, která jela v neděli 19. května v odpoledních hodinách centrem Blanska. Když odbočovala z ulice Sadové do ulice Žižkova, nezvládla vlivem opilosti řízení a narazila do zaparkovaného vozu značky Citroën Berlingo. Na autech vznikla škoda za 40 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn. Dechová zkouška řidičky však byla pozitivní, v dechu měla 3,5 promile. Sama řidička pak policistům přiznala, že pila větší množství alkoholu. Na místě jí tak zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí pokračovat v jízdě. Řidička je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Ranní plavání vyšlo draho
Boskovice * Boskovické lázně navštívil ve středu 15. května v ranních hodinách nezvaný host. A jak se brzy ukázalo, zřejmě si nešel zaplavat. Policie totiž šetří hned dva případy vloupání do šatních skříněk, z nichž někdo ukradl z peněženek nemalé obnosy peněz. Prvnímu plavci v době od sedmi do osmi hodin někdo vzal 4 tisíce korun v hotovosti, druhému muži pak zmizelo dokonce 13 tisíc korun v hotovosti.
Celkem tak neznámý pachatel, po němž policisté pátrají, způsobil škodu za 17 tisíc korun a je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže. Policistům se podařilo získat záběry muže, který se v době vloupání do skříněk v lázních pohyboval. Pokud byste jej poznali na přiložených fotografiích, ozvěte se kdykoliv policistům na linku 158.
Narazil do odpadkového koše
Adamov * Značně ovlivněn alkoholem usedl kolem půl třetí ráno v pátek 17. května na jízdní kolo třicetiletý muž v Adamově na Blanensku. Nezvládl však řízení kola, vyjel nejprve do protisměru a poté havaroval do nádoby na komunální odpad. Cyklista byl po nárazu lehce zraněn, ukázalo se ale, že se před jízdou značně posilnil alkoholem. Policistům se přiznal, že si dal několik piv a rumů. Dechová zkouška u něj ukázala 2,6 promile alkoholu v dechu.
Krást byl v lakovně
Adamov * Policisté neustále pátrají po muži, který se vloupal začátkem dubna do lakovny v Adamově na Blanensku a ukradl odtud věci za víc jak 200 tisíc korun. Pachatel se k objektu dostal v noci ze zadní strany přes dveře, které byly zabezpečeny z vnitřku a pobral ruční nářadí a nástroje různých značek a typů, v hodnotě celkem 205 tisíc korun. Mezi nářadím byly například elektrické rozbrušovačky, stříkací pistole, vibrační brusky a další věci. Pachatel, který byl oblečený ve světlém oblečení výrazného vzhledu, je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže.
Z lupu se dlouho neradoval
Blanensko * Pouhé dva dny stačili blanenským policistům k tomu, aby zjistili, kdo odcizil v pondělí 13. května z vlně přístupného přístřešku za domem v městské části Blanska, v Hořicích, křovinořez. Stroj měl jeho majitel připevněný lankovým zámkem k jednomu z trámů přístřešku. Jeho ukradením vznikla škoda za víc jak 10 tisíc korun. Už ve středu bylo jasné, kdo křovinořez vzal. Pachatelem krádeže je padesátiletý muž, který byl již v minulosti několikrát potrestnaný pro majetkovou trestnou činnnost. K odcizení zahradního stroje se přiznal a také jej dobrovolně vydal policistům. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže.
Ukradl tuny kamenů
Rudice * Dvacet tun kamene uskladněného na volném prostranství beze stopy zmizelo z místa zvaného Doliny v Rudici na Blanensku. Neznámý pachatel si je podle zjištění policie odvezl v přesně nezjištěné době od 4. do 9. května. Firmě, která kameny na místě měla uložené, vznikla škoda za téměř 5 tisíc korun.
Vlak srazil člověka
Dolní Lhota * K železniční tragédii vyjížděli v pondělí 13. května v podvečer blanenští policisté k trati Brno-Česká Třebová. Nedaleko železničního přejezdu v městské části Blanska, v Dolní Lhotě, srazil vlak šestašedesátiletého muže, který měl podle prvotních zjištění policie, přenášet přes koleje jízdní kolo. Co bylo přesnou příčinou neštěstí zůstává v šetření. Pod dobu šetření nehody byl provoz na jedné z kolejí železniční tratě zastaven, po druhé koleji mohly vlaky projíždět sníženou rychlostí.
Blanenské vystrašil nález granátu
Blansko * Nález neznámého předmětu podobného granátu ohlásili policistům v pondělí 13. května kolem třetí hodiny odpoledne blanenští obyvatelé. Granát se nacházel v obydlené části města, v ulici Údolní, nedaleko bytového domu. Policisté tedy ihned místo nálezu zabezpečili proti vstupu osob, vyzvali také obyvatele domu v těsné blízkosti nálezu, aby ze svých bytů odešli a zdržovali se v bezpečné vzdálenosti. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který zjistil, že se jedná skutečně o ostrý granát. Měl však odstraněné výbušné prvky. Přesto jej policejní pyrotechnik převzal k likvidaci. Po necelých dvou hodinách zásah policisté ukončili.
Poznáte muže z fotografií?
Boskovice * Policisté žádají o pomoc s identifikací tří mužů na fotografiích, kteří nám mohou pomoci objasnit majetkovou trestnou činnost. Do ní spadá například případ odcizení LED televizoru značky Technika, který se stal letos začátkem ledna v jednom z boskovických supermarketů. V době od půl čtvrté do půl páté odpoledne v pátek 4. ledna 2013 tam dosud neznámý pachatel odcizil tento televizor úhlopříčky 16, nezjištěné barvy a provozovateli supermarketu tak vznikla škoda za nejméně 3 tisíce korun. Pokud byste některého z mužů na fotografiích poznali, ozvěte se, prosím, blanenským kriminalistům na telefon 974 631 328, na mobilní telefon 607 706 676 nebo případně i na tísňovou linku policie 158.
Krádež za pravého poledne nevyšla
Doubravice nad Svitavou * Za pravého poledne se ve čtvrtek 9. května vydali krást do Doubravice nad Svitavou na Blanensku dva muži ve věku pětadvaceti a čtyřiadvaceti let. Rozhodli se odcizit celkem 12 metrů měděných okapů z tamní malé vodní elektrárny. Při krádeži je však někdo vyrušil a tak část okapů zůstala viset na budově a část zůstaůa pošlapaná na zemi. Pachatelé tam vše nechali a z místa utekli. Ne však nadlouho. Během necelé hodiny od krádeže je policisté dopadli na místnm nádraží a oba pachatelé skončili v policejní cele. Způsobili škodu za asi 8 tisíc korun a jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže.
Našli utopenou ženu
Adamov * V úterý 7. května krátce před polednem blanenští policisté vyjížděli k nálezu mrtvého těla ženy, které bylo nalezeno pod jezem v Adamově na Blanensku. Podle prvotních informací z místa je mrtvou čtyřiačtyřicetiletá žena. Příčina jejího úmrtí zůstává v šetření, cizí zavinění podle předběžných zjištění nebylo zjištěno.Podobné články:
Nakupující dělník přišel v Letovicích o skoro dvacet tisíc korun - ze dne 20.09.2017 (2)
Vyprázdnil dvě láhve a sedl za volant - ze dne 29.01.2016 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 12.03.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.02.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2015 (2)
Policie informuje - ze dne 13.01.2015 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 20.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 16.07.2014 (2)
Opilý jezdí dál - ze dne 22.05.2014 (2)
Cyklisté se srazili - ze dne 22.05.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 19.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.03.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 05.02.2014 (2)
Smrtelná nehoda: řidič od ní ujel - ze dne 24.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 21.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.01.2014 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 03.12.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 07.11.2013 (2)
Policie INFORMUJE - ze dne 23.10.2013 (2)

Všechny články z tohoto čísla (11/2013):

Rubrika: Zpravodajství
Cyklisté vyrazili za prameny letovicka
Gym Boskovice naučí správnému cvičení
Kraj zákaz provozu klubu Sklepy zrušil
Muzejní noc v Boskovicích
Na setkání se zastupiteli nepozvali starostu
Nejlepší zdravotníci jsou z Benešova a Žďárné
Nespokojení rodiče řeší neúčast žáků při testování
Nový pivovar otevřen
Podali trestní oznámení
Porotu zaujali velikostí tělesa i jednotlivými výkony
Pořádají sbírku na opravu kapličky
Požární nádrž je již napuštěná
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 23 5. - 2.6. 2013
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 30.5. - 9.6. 2013
Stačí hodit klíče na stůl a zlikvidovat dokumentaci
Svátky okoření příjezdem královny
TISKOVÁ KONFERENCE MĚSTA BOSKOVICE_konaná dne 21. 5. 2013
Ušetří pomocí osvětlení
V Boskovicích otevřela vegetariánská jídelna
V Rájci otevřou geopark
Ve Žďárné zateplí školu
Velenku bez referenda nepostaví
Vysadili tisíce stromů
Začíná rozsáhlá rekonstrukce páteřních vodovodních přivaděčů
Zápisy do mateřských škol začaly
Změří prostupnost skel
ZNOJMO - ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ (ELÁN V DIVADLE)

Rubrika: Kultura
Akce Muzea Blansko v druhé polovině června 2013
Do Letovic přijede Vinnie James
Japonská zastavení ve Skleníku
Polska klaviristka Milena Antoniewicz v Praze
Vernisáž a výstava Guru Jára, opět na zámku v Letovicích

Rubrika: Sport
Hokejisté doma neztratili
Hrdlička a Staněk čtvrtí
Jakub David skončil pátý
Klíčová bitva pro Kuřim
Kunštát ve finále
Mlynár předával zkušenosti
Na Spešově znovu bez juniorek
OFS_Výsledkový servis _ fotbal
První výhra Boskovic
Ráječko přišlo o body
Suchý ve znamení deště
Vyhrálo jen Blansko

Rubrika: Představujeme
Představujeme: Tomáš Klíč

Rubrika: Černá kronika
Policie INFORMUJE
Poznáte muže z fotografií?
Ranní plavání vyšlo draho

Rubrika: Napsali nám
BizBox platforma pro e-commerce chce konkurovat světovým lídrům
Bývalé vojenské objekty by mohly být využity na sociální bydlení
Děti přály maminkám
Do Pardubic za letadly
Dobrodružná Afrika očima cestovatelů
Druhý důchodový pilíř nikomu nedoporučuji
Expozice Muzea Boskovicka získala ocenění v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2012
Hejtman navštívil společnost Eurobi v Újezdu u Brna
Hejtman ocenil vítěze soutěže vín Grand Prix VINEX 2013
Je dobré chodit do kina
Jihomoravský kraj hospodařil tradičně bez chyb
Jihomoravský kraj přispěl Policii ČR 2,5 miliony korun na lepší vybavení
Jižní Moravu navštívil pravoslavný ekumenický patriarcha Bartoloměj
KDO KONKRÉTNĚ TEDY NESE PŘÍMOU ODPOVĚDNOST
KOMIXXX - konfrontační hrátky s médiem komiksu v prostředí brněnských ulic, kaváren a klubů
LÉTO JE TADY - vytvarujte tělo do plavek
Lidé jsou zahraničními víny přesyceni, vrací se k českým odrůdám
Mezinárodní konference o zdravotním stavu lesů
MORAVSKÝ ROK DOBUDE HRAD BOUZOV
Nejzajímavější částí ZNALECKÉHO POSUDKU o stavu bazénu
Nové endoskopické centrum v Nemocnici Blansko
Noví ředitelé škol a školských zařízení převzali jmenovací dekrety
OBEC SUCHÝ PŘIVÍTALA NOVÉ OBČÁNKY
Oběti letecké havárie z roku 1962 mají pomník
Odborná zahrádkářská poradna v Boskovicích
Pozvánka do Veselice
Pravoslavná bohoslužba v Mikulčicích připomněla 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje
Rozsáhlá retrospektiva díla Jindřicha Štreita v Apeldoornu
Ředitel Stokin poprvé v Brně
Soutěže regionálních potravin znají své vítěze
SPOLEČNOST CUPTECH SE VYDALA S CZECHACCELERATOREM DO USA A SLAVÍ PRVNÍ ÚSPĚCHY
Svatební show na zámku Lysice – svatby a vše co k nim patří
TAKÉ VÁS BOLÍ HLAVA ČI KRČNÍ PÁTEŘ?
V Nemocnici Blansko se již podruhé „bojovalo“ za zdravá prsa
Veselský běh Lesempolem
Za folklorem a vínem do Petrova
Základní škola Slovákova, Boskovice se probojovala do třetího kola turnaje Coca-Cola