Parádní podzim zakončili remízou

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 16/2018, vloženo dne 03.12.2018

Region * Již podruhé během podzimní části mohl slušně zaplněný fotbalový stadion v Boskovicích sledovat utkání prvního a druhého týmu tabulky. Brněnský Start, který má ve svém kádru i hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, už slavil důležité vítězství. Boskovice však během závěrečných devíti minut senzačně smazaly dvoubrankovou ztrátu.

FC Boskovice – TJ Start Brno 2:2 (0:0)
Branky: Tenora, Pokorný
Ve skvělou podívanou proměnili závěrečné utkání krajského přeboru fotbalisté Boskovic a Startu Brno. Duel prvního s druhým přinesl parádní fotbal, velké emoce i skvělou atmosféru. Na hřišti s umělou trávou se tísnily čtyři stovky diváků, mezi kterými bylo také velké množství fanoušků hostí. A možná právě nevšední atmosféra v úvodu svazovala domácím trochu nohy. Brno si díky tomu vytvořilo několik velkých šancí, které ale dokázal lapit skvělý Bednář. Postupně se hra více vyrovnala a skórovat mohly i Boskovice. Stara ale sám před brankářem neuspěl.
I v úvodu druhé půle měli převahu hosté, největší šance však patřila Boskovicím. Tečovanou ránu Preče ale Repáň senzačně stihl ještě na brankové čáře vyrazit. Hosté, za které na rozdíl od domácích nastupují profesionální fotbalisté, se však v 66. minutě přeci jen dostali do vedení. Černý položil v pokutovém území ruku na útočníka Kirschera, který si okamžitým pádem řekl o pokutový kop a rozhodčí jeho prosbu vyslyšel. Tomáš Mica se z penalty nemýlil. A o deset minut později se navíc šťastně, po sražené střele do protipohybu brankáře, trefil také Ryšavý.
Když se ale fanoušci již loučili s možným ziskem bodů, Boskovice rázně udeřily. Stoper Tenora se na závěrečné minuty přesunul do útoku a devět minut před koncem po krásném náběhu zatloukl hlavou do sítě nádherný centr Preče. Hosté znervózněli a v 88. minutě přišli o prakticky vyhrané utkání. Po dalším tlaku do brankoviště vyrazil Repáň střelu jen k nohám osmnáctiletého Miloše Pokorného, který svým prvním gólem za boskovické áčko vyrovnal na konečných 2:2. Boskovice tak přezimují na prvním místě krajského přeboru s náskokem tří bodů na druhé Mutěnice a čtyř právě na brněnský Start.

SK Olympia Ráječko – SK Vojkovice 5:2 (2:1)
Branky: 45., 89. a 90. Keprt, 16. Sedláček, 69. Bokůvka
Vítězstvím se s podzimní sezónou loučili fotbalisté Ráječka, kteří se ale v prvním poločase na vedení hodně nadřeli. Vojkovice totiž otevřely skóre hned v páté minutě a po brance Sedláčka otáčel skóre Keprt až v poslední minutě hry. Vojkovice však skórovaly i po pěti minutách druhé půle a domácí tak znovu čekala pořádná dřina. Dvacet minut před koncem ale o vítězství rozhodl Bokůvka a v samém závěru tři body pojistil dovršením hattricku Daniel Keprt. Olympia Ráječko je v tabulce krajského přeboru po podzimu na osmém místě a na první Boskovice ztrácí deset bodů.

FK Kunštát – Sokol Dobšice 4:0 (3:0)
Branky: 8. Zeman, 22. Adámek, 31. Štencl, 50. Gracias
Výborný výkon předvedli v závěru podzimu fotbalisté Kunštátu v zápase proti Dobšicím. Hodně k tomu pomohla brzká branka Zemana již v osmé minutě. Ještě během první půle navíc skóre navýšili Adámek a Štencl. Dobšice se nezmohly na větší odpor a počtvrté inkasovaly hned po přestávce. Za stavu 4:0 se utkání vlastně jen dohrávalo. Kunštát přezimuje v krajské 1. A třídě na pátém místě, se ztrátou osmi bodů na čelo tabulky.

Nové Sady – FK Blansko 0:7 (0:5)
Branky: 28. a 33. Bednář, 48. a 58. Paděra, 22. Traore, 40. Minx, 43. Feik
Čtrnácté vítězství v řadě si v předposledním podzimním kole divize připsalo Blansko. A na hřišti patnáctého týmu tabulky bylo hodně dominantní. Již v první půli nasázeli hosté domácím pět branek a po přestávce přidali další dva zásahy. Dvěma brankami zazářili záložníci David Bednář a Ondřej Paděra.(Luke)

Ráječko nadělovalo - ze dne 20.04.2017 (7)
Boskovice prohrály s Bohunicemi - ze dne 18.09.2015 (7)