Ostroh neměl v Boskovicích šanci

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 13/2021, vloženo dne 05.11.2021

Boskovice * Třetí vítězné utkání si připsali hojisté Minervy Boskovice na domácím ledě proti Uherskému Ostrohu. Hosté se sice dostali poměrně brzy do vedení, domácí ale měli od druhé třetiny takřka trvalou převahu, kterou nakonec proměnili v pět vstřelených branek. Následně zvládly Boskovice také venkovní utkání v Brumově.
SKMB Boskovice – Hokej Uherský Ostroh 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. a 30. Rosendorf, 11. Dufek, 43. Jurča, 58. Ondráček
Boskovice: Huzlík – Strýček, Dufek – Sedláček, Rosendorf – Korvas, Pekr – Jurča, Boček, Benýšek – Pelikán, Hasoň, Kaukič – Ondráček, Sekanina, Šmíd
Oba týmy se bez jediné ztráty v úvodních dvou kolech dělily o první příčku v tabulce. A přestože byli domácí jasným favoritem, byl to Uherský Ostroh, kdo první skóroval, když Kučera v přesilové hře přes clonu v páté minutě využil vlastně první nebezpečnou akci svého týmu. A i nadále rozhodovaly přesilové hry, když vyrovnání po dlouhém obléhání bránící čtyřky zařídil dělovkou Martin Dufek a srovnal na 1:1. Od druhé třetiny ale byl na ledě vlastně jen jeden tým. Ostroh nestíhal domácí útoky, často fauloval a Boskovice nejen v přesilovkách svého soupeře svíraly.
A přestože mnoho šancí nevyužily, brzy zvládly obrat. O ten se během čtyř minut postaral dvěma trefami obránce Luboš Rosendorf, který v přesilových hrách skvěle pracoval před soupeřovou brankou. Nebyl u toho však již útočník Benýšek, který na konci první třetiny musel odstoupit. I bez něj ale Boskovice i nadále soupeře přehrávaly, přestože z dalších šancí zazvonila pouze tyč z hokejky Hasoně.
Herní převahu si hokejisté přenesli i do závěrečné třetiny, kdy s tečí hostujícího obránce rychle zvýšil vedení aktivní Jurča. Poté i domácí přeci jen polevili a v jejich hře se objevilo více chyb. I tak ale hostující tým nepouštěli do velkých šancí, ačkoliv to Uherský Ostrov dvakrát zkoušel v šesti bez brankáře. Jenže nakonec do prázdné branky pojistil v závěru vítězství pátou boskovickou brankou Filip Ondráček.
Bez Jana Hasoně, v té době nejproduktivnějšího hráče soutěže, nastoupila Minerva v dalším kole na ledě Brumova-Bylnice. A připsala si další pohodlnou výhru. Hned ve třetí minutě otevřel skóre obránce Pavel Strýček a ve druhé třetině navýšil vedení dvěma přesnými zásahy Karel Benýšek. Těsně před přestávkou sice domácí snížili, deset minut před koncem ale vrátil tříbrankový rozdíl Korvas. Brumov ještě jednou dokázal gólově reagovat, Lukáš Šmíd ale v poslední minutě do prázdné branky stanovil konečný výsledek na 5:2 pro Boskovice.(Luke)

Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (3)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (3)
Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín - ze dne 13.03.2022 (3)