Moravec CZECH MTB Team hrál v Losinách PRIM

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 20/2008, vloženo dne 21.07.2008

Velké Losiny * Moravec Czech MTB team se na Mistrovství České republiky v lázeňském městečku Velké Losiny neztratil ba naopak mezi Moravskými kluby hrál prim. Přípravu na tento pro nás vrchol sezóny jsme tradičně začaly na soustředění nedaleko lázeňského městečka a to v Loučné nad Desnou, kde jsme týmu naordinovali jak najíždění mistrovské tratě, tak poslední ladění formy v Jesenických kopcích a výsledky se po týdnu dostavily.
V sobotu 12. července nás přivítalo slunečné počasí a po nočním mírném dešti ideální bikové podmínky. Hned první start Moravců naplnil očekávání kde ve starších žákyních proměnila Nikola Hlubinková svůj start v medaili a to stříbrné hodnoty když ji porazila letos na domácích tratích suveréní Drahovzalová v této kategorii Hlubinkové výborně sekundovala stále lepšící se Markéta Parolková, která dojela ve svém životním umístění na vrcholné akci a to na sedmém místě a od medaile ji dělila minuta a půl. V kategorii kadetek nás výborně reprezentovala Tereza Tlamková, která postupným zvyšování dojela na devátém místě když od první pětky ji dělila jedna minuta a na reprezentantku na silnici Labákovou ztratila dvě a půl minuty.
Vrcholem pro Moravec byl start kadetů kde jsme měli své želízko v ohni a to Radima Kováře. Po soustředění jsme tajně doufali v druhou medaili pro náš klub, která nakonec nespadla, ale Radim podal jeden ze svých nadstandardních výkonů a bylo z toho páté místo když na suveréna této kategorie Paprstku ztratil necelé čtyři minuty.
Na závěr dne Moravec postavil štafetu, kterou hlavně ovlivnila asi půlhodinová průtrž těsně před startem závodu a startovala ve složení Vyroubal, Tlamková a Kovář, která po dvou bolestivých pádech dojela na třináctém místě, kde je potřeba vyzdvihnout výkon Terezy Tlamkové, která po škaredě vypadajícím pádu a četných odřeninách dojela se sebezapřením na předávku a poté byla ošetřena.
Další den mistrovství v neděli se za Moravec na start postavili junioři Radek Barák, Ondřej Schmachtel, Michal Vašíček a Michal Vyroubal a bohužel pro dlouhodobou nemoc se v kategorii ženy nemohla postavit Jana Bezdíčková i když před soustředění jsme o startu ještě uvažovali, ale právě soustředění ukázalo, že měsíční výpadek v tréninku a stále pokračující léčba bakteriálního onemocnění plicních chlamydií na start tuto elitní ženu nepustí. V samotném závodě juniorů který se konal po včerejší průtrži a následném dešti trať připomínala spíše bahenní koupele než klasickou trať MTB se naši borci prali na své možnosti na výbornou. V tomto závodě dojeli na 29.místě Michal Vyroubal, 43. Michal Vašíček a těsně o kolo ztráty na vítězného Ondřeje Cinka na 54. Radek Barák a 57. Ondřej Schmachtel.

Martin Bezdíček
trenér MORAVEC CZECH MTB TEAM

Hlubinková dojela pátá - ze dne 23.12.2010 (2)
Hlubinková zazářila na mistrovství - ze dne 17.08.2010 (2)
Moravcům to ve Varech šlapalo - ze dne 13.06.2008 (2)
Na kolech po Moravě i v Polsku - ze dne 02.06.2008 (2)
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 24. kolo, 24. – 25. 5. 2008 - ze dne 27.05.2008 (2)
Na Benešově hořel bytový dům - ze dne 30.01.2024 (1)