Minerva dvakrát pokořena

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 2/2009, vloženo dne 21.01.2009

Boskovice * Hned tři utkání absolvovala v posledních dvou týdnech Minerva Boskovice. Po senzačním vítězství na ledě Velké Bíteše ovšem přišly porážky s Rosicemi a Uherským Brodem.

HC Spartak Velká Bíteš – SK Minerva Boskovice 2:3 (0:1,1:2,1:0)
Branky: Čikl, Klimeš, Huňař
Nesmírně cenného vítězství dosáhli boskovičtí hokejisté na ledě druhé Velké Bíteše. Díky výbornému výkonu brankáře Nose a obětavé hře všech hráčů v poli Minerva senzačně nepustila domácí ani jedinkrát do vedení.
Základ vítězství položil úvodní brankou zápasu Igor Čikl. Bíteš sice dokázala proti aktivně hrajícím Boskovicím vyrovnat hru a vytvořit si několik dobrých střeleckých situací, Nos nicméně za svá záda propustil jen pouhé dva kotouče. A tak díky úspěšným střeleckým pokusům Klimeše a Huňaře Minerva dokázala utkání vyhrát v poměru 3:2.

SK Minerva Boskovice – HCM Slovan Rosice 4:7 (2:1,0:4,2:2)
Branky: Bednář, Krupička, Klimeš, Tlamka – Holý 2, Hrstka, Blecha, Zvolánek, Komínek
Se třemi výhrami v řadě vstupovaly Boskovice do utkání s Rosicemi. O síle soupeře svědčila zejména dva týdny stará výhra na ledě Blanska v poměru 5:0. Chuť a sebevědomí domácích přesto udělaly své a úvodní pasáž byla v boskovické režii. Po brankách Bednáře a zanedlouho také Krupičky dokonce Minerva vedla 2:0. Jenže v závěru první části ještě dokázali hosté snížit a vylepšit si tak pozici do dalšího průběhu utkání.
Druhá třetina se nakonec Rosicím povedla dokonale. Během pouhých osmi minut nejenže dokázaly vyrovnat, ale čtyřmi brankami dokonale otočily skóre zápasu. Zaskočená Minerva našla poslední sílu na odpověď v úvodu třetí třetiny, když snížil Klimeš. Hosté ale rychle odpověděli dvěma přesnými zásahy a definitivně tak uťali jakoukoliv možnost na ztrátu bodů. Branka Marka Tlamky v závěru zápasu tak již neměla prakticky žádný význam.

HC Uhreský Brod – SK Minerva Boskovice 9:5 (4:1,2:1,3:3)
Branky: 23., 47. a 52. P.Obadal, 19. a 28. Boog, 10. Kubiš, 13.Peterka, 17. Šiller, 58. Suhrada – 17. a 32. Krupička, 51. Koš, 53. Bednář, 59. Roupec
Z Uherského Brodu se v posledních letech stal snad nejméně oblíbený soupeř Boskovic. Například v loňském roce si z tamního ledu odvezla Minerva „nadílku“ v podobě čtrnácti inkasovaných branek. Ani letošní rok nakonec nebude výjimkou. Po domácí porážce „nevyválčili“ boskovičtí hráči body ani v odvetném zápase. O výsledku rozhodla již první třetina, kterou Brod vyhrál 4:1. A když hned po třech minutách druhé části zvyšoval Obadal na 5:1, koledovala si Minerva znovu o pořádný výprask. „Tohle utkání se mi těžko hodnotí. Jasné je ale to, že jsme prohráli zaslouženě. Jasně prohraná první třetina je jedna věc, ale dnes nemohl nastoupit Petr Nos a Richter ani Otáhal, momentálně nemají oslnivou formu a nechytí nic navíc,“ hodnotil trenér Igor Čikl.
Konečný výsledek 9:5 není sice tak hrůzostrašný jako loňský duel, přesto trenéru Čiklovi na klidu zřejmě nepřidá. Před závěrečnými třemi duely základní části mají jeho svěřenci ještě na čem pracovat. V neděli na svém ledě přivítají Nedvědici a o týden později se v okresním derby představí na ledě Blanska. Právě pro tyto důležité duely šetřil trenér Igora Čikla mladšího. „Igor zůstal doma, protože měl za sebou těžký zápas za Břeclav a bude potřeba mít jej odpočatého pro nadcházející zápasy. Proti Blansku i Nedvědici by neměl chybět, a to budou důležité zápasy. Musíme se důkladně připravit na play-off. V pondělí budeme znovu jednat o startu Nováka z Břeclavi,“ zakončil trenér. (Luke)

Jak obmění hokejisté družstvo? - ze dne 27.04.2023 (2)
Hokejisté se chystají na novou sezonu - ze dne 20.08.2020 (2)
Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (2)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (2)
Měli jsme velkou šanci na úspěch, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 24.03.2020 (2)
Základní část uzavřeli divokým výsledkem - ze dne 24.02.2020 (2)
Zvítězili v Hodoníně - ze dne 02.02.2020 (2)
Novoroční kanonáda - ze dne 13.01.2020 (2)
Oslabení hokejisté bez bodů - ze dne 25.12.2019 (2)
Čejka sestřelil Brumov - ze dne 28.10.2019 (2)
Minerva nastřílela osm branek - ze dne 19.10.2019 (2)
Domácí zápasy hokejisté Minervy Boskovice zvládli - ze dne 29.09.2019 (2)
Venku uspěli hokejisté Minervy Boskovice napůl - ze dne 29.09.2019 (2)
Hokejisty Minervy Boskovice posílí Benýšek a Huzlík - ze dne 01.09.2019 (2)
Boskovice přetáhly opory Blansku, novým trenérem je Tomáš Karný - ze dne 04.08.2019 (2)
Hokejisté končí v semifinále, rozhodl až pátý zápas - ze dne 15.04.2019 (2)
Hokejové semifinále je zatím vyrovnané - ze dne 12.03.2019 (2)
Vítězství pro Minervu na závěr - ze dne 07.03.2019 (2)
Hokejisté SKMB Boskovice úspěšní napůl - ze dne 08.02.2019 (2)
Hokejisté SKMB Boskovice dali Rosicím šest branek - ze dne 28.01.2019 (2)

Všechny články z tohoto čísla (2/2009):

Aktuální provozní doba lázní Boskovice od 19. 1. 2009 do 25. 1. 2009
Aktuální provozní doba lázní Boskovice od 26. 1. 2009 do 1. 2. 2009
Aktuální Zubní pohotovost ÚNOR 2009
anketa Dáváte si novoroční předsevzetí? Jak vidíte rok 2009?
Anketa Sportovec Boskovic 2008
Cesta pro zdraví žen: hrozí vám civilizační choroby?