K - Keramika Cup patří Blansku

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 20/2008, vloženo dne 21.07.2008

Boskovice * Druhý ročník jednodenního fotbalového turnaje K-Keramika cup v Boskovicích vyhrálo mužstvo Aposu Blansko. Domácí Boskovice skončily druhé, ačkoliv obě utkání prohrály a nedokázaly vstřelit ani branku.
Vysočina Jihlava B - FC Forman Boskovice 3:0 (1:0)
Branky: 9. a 44. Peška,Vácha
Boskovice: Šmíd, Stejskal, Janíček, Macík, P.Martínek, Žilka, Skarabela, J.Horák, Nevhybel, Marek, Bárta, v dalším průběhu turnaje nastoupili také V.Horák, Doležel, Václavek, Vykoukal, Müller a Preč
Turnaj byl zahájen soubojem domácího Formanu proti třetiligové rezervě Jihlavy. Trenér Jiří Vorlický zkoušel v zápase několik možných posil, ale je pravdou, že Jihlavu domácí moc do hry nepustila. Zápas na dvakrát pětatřicet minut začala útočně a pokusila se co nejdříve rozhodnout. To se jí nakonec i podařilo. Již po devíti minutách totiž lovil Šmíd míč z branky. S tvrdou střelou si sice ještě poradit dokázal, na Peškovu dorážku byl ale už krátký.
Po první vstřelené brance se sice Boskovice začaly dostávat více do hry, nicméně k nějakému ohrožení branky se ne a ne dostat. Do slibných šancí se tak do poločasu dostala pouze Jihlava, která si ale další branky nechávala do dalšího průběhu turnaje.
Druhá půle začala prakticky na vlas stejně jako ta první. Znovu totiž musel po devíti minutách lovit Šmíd míč ze své sítě a znovu se trefil Peška. Tentokrát tak ale učinil hlavou. V závěru utkání navíc využil nedůrazu boskovických obránců Vácha a z hranice vápna stanovil konečný výsledek na 3:0
FK Apos Blansko – MSK Břeclav 1:0 (1:0)
Branka: 33. Sehnal
Blansko: Slanina, Šíp, Raška, Španěl, Kugler, Hájek, Pšikal, Farník, Niessner, Sehnal, Čejka, v dalším průběhu turnaje nastoupili také Kleveta, Bednář, Bubeníček, Nečas, Havlík, Richtr, Švancara a Koutný
Stejně jako v prvním duelu, šlo si i Blansko od začátku za svým cílem. Během úvodní čtvrthodiny se aktivní útočné duo jediného okresního zástupce v MSFL dostalo hned do několika velmi dobrých šancí. Na vstřelení gólu si ale fanoušci museli ještě chvíli počkat. Sotva se ale Břeclav dostala do hry a hned dvakrát dokázala ohrozit brankáře Slaninu, udeřilo Blansko z rychlého protiútoku. Raškovu střelu sice dokázal Kovář vyrazit, ale proti dorážce Martina Sehnala již neměl sebemenší šanci.
Břeclav se sice během druhého poločasu pokoušela o vyrovnání, ale obrana Aposu mu nedovolila ani vytvoření souvislého tlaku. Vedoucí tým naopak i nadále zaměstnával soupeře nebezpečnými brejky. I tak ale již další branka nepadla a Blansko se tak mohlo těšit na finále.
Vysočina Jihlava B – MSK Břeclav 10:0 (3:0)
Branky: 43., 51., 52. a 62. Pacholík, 20. 26. a 33. Netrda, 40. a 60. Peška, 48. Čermák
Ačkoliv se to podle předchozích výsledků vymyká všem předpisům, do utkání o třetí místo nakonec proti Břeclavi nastoupila rezerva Jihlavy. Vítěz prvního semifinále totiž musel stejně jako jeho soupeř brzy odjed a přenechal tak postup boskovickému Formanu. Nakonec ale přeci jen nemusel nikterak smutnit. V souboji s Břeclaví si totiž výborně zatrénoval a postaral se o dokonalou ostudu svého třetiligového soka.
V utkání totiž padala jedna branka za druhou. Po první půli sice vedla Jihlava „pouze“ o tři branky, když se hned třikrát trefil Netrda, přičemž poslední branku dal ze hry přímo od rohového praporku. Dokonalá kanonáda se ale konala v druhém poločase. Hned čtyřikrát se trefil Pacholík, dvakrát Peška a jednou Čermák. Rozhodčí se nakonec osm minut před koncem odhodlal za stavu 10:0 utkání předčasně ukončit.
FK Apos Blansko – FC Forman Boskovice 1:0 (1:0)
Branka: 24. Čejka
Finálové utkání se tak nakonec neslo v duchu derby dvou okresních rivalů. Domácích Boskovic a Blanska. A začalo dost nefotbalově. Vladan Horák a Šíp se srazili a po několika minutách ošetřování na trávníku oba vystřídali. A nejednalo se o poslední střídání vinou zranění. Ve dvacáté čtvrté minutě se na boskovickou branku valil jeden z několika rychlých protiútoků, za které si paradoxně mohli domácí vlastními chybami při rozehrávce. Po centru před branku poslal ve skluzu míč do branky Čejka, ale nakonec koleny narazil do tyče a po několika minutách ošetřování se taktéž nechal vystřídat.
Nakonec se ale ukázalo, že ačkoliv přišlo Blansko o elitního útočníka, právě tento moment celý zápas rozhodl. Boskovice se sice celý druhý poločas snažily o vyrovnání, ale dotáhnout svoje ofenzivní akce do konce nedokázal Müller, Doležel ani Bárta. Po zcela odlišných poločasech se tak nakonec z vítězství v zápase a potažmo i celém turnaji radovalo Blansko.
Součástí turnaje bylo i vložené utkání starých pánů, kde v zápase plném krásných branek podlehly Boskovice Královopolské Brno 2:5.