Hokejisty táhl čtyřgólový Jurča

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 1/2022, vloženo dne 08.01.2022

Boskovice * Závěrečné dva souboje boskovických hokejistů roku 2021 v krajské lize přinesly jedno vítězství a jednu porážku. Zatímco hodně okleštěná sestava v závěru utkání přišla o dobře rozehraný zápas v Uherském Brodu, na domácím ledě si Minerva poradila s Uherským Hradištěm jednoznačně. A to zejména díky produktivitě Petra Jurči, nejvýraznějšího hráče letošního ročníku.

HC Spartak Uherský Brod – SKMB Boskovice 5:3 (0:1, 0:1, 5:1)
Branky: 39. a 60. Boček, 16. Buhaj
Na ledě Uherského Brodu, po třech týdnech bez zápasu, byl právě Jurča jedním z řady hráčů, kteří nemohli do hry zasáhnout. Kromě zraněných či nemocných hráčů již Boskovicím chyběli produktivní obránci Martin Dufek a David Sedláček, kteří přestoupili do Hodonína, respektive druholigového béčka brněnské Komety. „Vzhledem k tomu, že někteří další hráči nejsou očkovaní nebo neprodělali v posledním půlroce covid, nastoupili jsme v Uherském Brodě pouze s jedním brankářem a jedenácti hráči,“ konstatoval trenér Tomáš Karný. A to byl v sestavě také navrátilec Filip Krejčiřík, který nastoupil poprvé po dvou letech. I tak ale Boskovice rozhodně nedaly kůži lacino.
„V utkání nám skvěle vyšly první dvě třetiny, kdy jsme domácí absolutně k ničemu nepustili a prakticky jsme neudělali žádnou chybu. Bohužel ve třetí části jsme chyby udělali a Uherský Brod toho dokázal využít,“ pokračoval trenér. Zatímco po dvou třetinách tak Minerva vedla zásluhou Buhaje a Bočka o dvě branky, v závěrečné třetině již hostům došel dech. Brod postupně vstřelil do hostující branky během dvaceti minut pět branek. V poslední minutě tak již Boček jen upravoval závěrečné skóre na 3:5.

SKMB Boskovice – HC Uherské Hradiště 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 8., 20., 29. a 48. Jurča, 25. Boček, 52. Hasoň
Závěrečné utkání minulého roku si však dokázali boskovičtí hokejisté užít. Na domácím ledě se proti Uherskému Hradišti sice v prvních minutách trochu hledali, postupně se však zápas proměnil v jednoznačnou záležitost. Do sestavy se oproti minulému týdnu vrátila řada hráčů a nastoupil i nováček Filip Beneš. Především se však po jednom utkání vrátil Petr Jurča a právě on vnesl v první třetině dvěma trefami klid na domácí hokejky.
Uherské Hradiště nestíhalo domácí tempo a často si pomáhalo nedovolenými zákroky. I díky tomu pokračovala boskovická převaha, která ve druhé třetině vyústila k pojištění jasného výsledku. Nejprve se trefil Boček a v polovině utkání zvyšoval svoji třetí trefou Jurča již na 4:0. „To je přesně to, co od něho očekávám, že bude naším rozdílovým hráčem,“ pochvaloval si trenér Karný.
A to si nechal Jurča ještě jednu trefu na poslední třetinu. Na konečných 6:0 pak zvyšoval Hasoň, který zužitkoval v zápase velmi pohledný výkon druhé formace, které chybělo snad jen více proměněných šancí. „Jediné, s čím jsem trochu nespokojený, byla někdy až zbytečně komplikovaná hra ve vlastním pásmu,“ poukázal ještě trenér, který plánuje přes leden připravit tým na zápasy blížícího se play-off. „Čeká nás dvoutýdenní pauza, máme v ní nějaké tréninky a k tomu pak leden. Během této doby bych se chtěl mimo jiné věnovat nabrání fyzické kondice tak, abychom byli co nejlépe připraveni,“ uzavřel trenér.(Luke)

Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (3)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (3)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (3)
Vyhrocené semifinále vyhrál Hodonín - ze dne 13.03.2022 (3)