Fotbalové derby patřilo Kunštátu

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 11/2022, vloženo dne 09.09.2022

Kunštát * Hned čtvrté kolo krajského přeboru fotbalistů přineslo první letošní okresní derby. Nováček z Kunštátu v něm před téměř čtyřmi stovkami diváků uvítal nedaleké Boskovice. A přestože si zatím v soutěži vedli lépe hosté, výsledek byl jednoznačný. Kunštát si šel za výhrou od prvních minut, neustupoval z náročného stylu a Boskovice porazil zcela zaslouženě 3:0.
FK Kunštát – FC Boskovice 3:0 (2:0)
Branky: 24. a 29. Novotný, 81.Macko
FK Kunštát: Loukota – Bezděk, Janíček, Gracias, Hanák – Novotný, Macko, A.Zeman (69.Adámek), Sehnal, Bělehrádek(81.Zlatníček) – Štencl(77.Lick)
FC Boskovice: Bednář – Cichra, Fadrný, Klepáček (75.L.Sychra), Hlaváček (55.Minx) - Stara, Živný (70.Žouželka), Paděra, Závodný (55.F.Sychra), Pokorný - Novák
Již od úvodních minut bylo znát, že domácí jdou do prvního derby od postupu s větší chutí. Přestože tak jindy Boskovice zdobí výborný pohyb a rychlost v přechodu do útoku, tentokrát stály tyto zbraně na straně Kunštátu. Ten se v úvodních minutách zastřeloval, skóre se ale měnilo již ve 24. minutě. Loukotův dlouhý výkop nedokázali hostující stopeři odehrát a po zmatcích se dostal k míči volný Tomáš Novotný, který nezaváhal. Vyrovnání měl okamžitě na kopačce Závodný, ale u pravé tyčky nedokázal míč ani téměř z brankové čáry dorazit do sítě.
Trest byl okamžitý. Tomáš Novotný si v pokutovém území pohrál s dvojicí obránců a svojí druhou trefou během pěti minut zvýšil na 2:0. Boskovice působily tentokrát zvadlým dojmem a nedokázaly se prosadit ani ze standardních situací.
Kunštát se po přestávce soustředil na dobrou obranu, rozhodně to ale neznamenalo rezignaci na útočné snahy. A jak se Boskovice, zejména s nástupem Minxe, více tlačily do útoku, otevírala se v jeho defenzívě řada okének. Bělehrádka ale po úniku vychytal Bednář, Štencl zase trefil po další akci tyč. Jedinou větší šanci hostí poslal Stara hlavou jen do náručí brankáře. A tak devět minut před koncem dal skóre finální podobu David Macko, když do sítě uklidil míč nepřesně odvrácený hostující obranou. První krajské fotbalové derby tak bylo v Kunštátě jednoznačnou záležitostí a Boskovice si odvezly porážku 3:0.
Ostatní výsledky:
Na první body naopak v krajském přeboru i nadále čekají fotbalisté Olympie Ráječko. Ti tentokrát doma padli s brněnskou Bystrcí 3:1. Rozhodovalo se až po přestávce, když hosté postupně nasbírali tříbrankové vedení. Až v 82. minutě z penalty snížil Michal Pokorný. Po čtyřech kolech patří Olympii až patnáctá příčka. Podobně mizerně odstartovalo do nového ročníku MSFL Blansko. To na domácím hřišti prohrálo s Hlučínem jednoznačně 0:3, přičemž rozhodnuto bylo vlastně již o přestávce. Blansko zoufale hledá střelce a po šesti kolech je na předposlední 16. příčce.
Ve vynikající formě naopak vstoupil do krajské 1.A třídy nováček z Rájce-Jestřebí. Ten i ve třetím utkání vyhrál, tentokrát 6:3 v Žebětíně a i díky příspěvku střelců Pšikala a Trtílka je i přes odehrání menšího počtu zápasů na druhém místě. Třetí výhru v sezoně sice nepřidaly Vilémovice, které padly ve Šlapanicích, ale i tak jim po úvodu patří osmé místo.
SK Olympia Ráječko – FK Dosta Bystrc-Kníničky 1:3 (0:0), Branka: 82.M.Pokorný z pen.
FK Blansko – FC Hlučín 0:3 (0:2)
SK Žebětín – FK Rájec-Jestřebí 3:6 (2:3), Branky: 45. z pen., 51. a 78.Trtílek, 12. a 33.Pšikal, 46.Nečas
SK Šlapanice – TJ Vilémovice 4:0 (1:0)

Blansko úspěšnější než Plzeň - ze dne 17.10.2019 (4)
Ráječko i Boskovice bez bodu - ze dne 05.06.2019 (4)
Fotbalový podzim je u konce, první posilu má Kunštát - ze dne 30.12.2016 (4)
Tišnov dovedl k vítězství Petr Švancara - ze dne 31.10.2016 (4)
Vítězný start fotbalového jara - ze dne 18.03.2024 (3)
Vstup do jara vyšel hlavně Ráječku a Boskovicím - ze dne 21.04.2023 (3)
Vítězné podzimní loučení fotbalistů FC Boskovice - ze dne 08.11.2021 (3)
Štencl skolil Žebětín čtyřmi brankami - ze dne 05.11.2021 (3)
Parádní forma Kunštátu, Boskovice v čele - ze dne 01.10.2021 (3)
Boskovice začaly nový ročník vítězně - ze dne 21.08.2021 (3)
Ráječko se dotahuje na Boskovice, Kunštát pálil ostrými - ze dne 20.09.2020 (3)
Vítězný fotbalový víkend - ze dne 14.09.2020 (3)
Vysoké vítězství Boskovic - ze dne 29.10.2019 (3)
Boskovice srazily Spartu Brno - ze dne 09.10.2019 (3)
Kunštát venku zazářil - ze dne 24.09.2019 (3)
Galakoncert střelce Nováka - ze dne 18.09.2019 (3)
Boskovice přivezly vítězství z Rousínova - ze dne 09.09.2019 (3)
Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (3)
Anglický týden přinesl jen bod - ze dne 28.08.2019 (3)
Boskovice zlomily neúspěšnou sérii - ze dne 17.06.2019 (3)