Fotbalisté stihli ještě jeden zápas

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 1/2021, vloženo dne 18.01.2021

Brno * Ještě jeden zápas před koncem roku stihli odehrát hráči okresního výběru malého fotbalu. A nečekalo je nic jednoduchého, zápas na půdě hlavního favorita soutěže z Brna. Po dlouhodobém výpadku nejen zápasovém, ale částečně také tréninkovém, bylo k vidění nakonec jedenáct branek. Vzhledem k nepřítomnosti diváků je však neměl kdo oslavovat.
Brno – Blanensko 7:4 (3:1)
Branky: 24. a 33. Paděra, 48. Krška, 52. Kucharčuk
Blanensko: Klimeš – Paděra, Feik, Minx, Adamec, Fládr, Rus, Matoušek, Kucharčuk, Muzikant, Krška
Do blanenské sestavy se po návratu do Líšně v rámci velkého fotbalu vrátil také dříve nejproduktivnější hráč soutěže David Krška. Mohla tak být znovu obnovena spolupráce s Ondřejem Paděrou, který je tradičně nejlepším střelcem soutěže. „Vždycky si rád zahraji malý fotbal, jelikož mě baví. Proti Brnu to bývá pokaždé dobré, vyhrocené, což k malému fotbalu patří. Vždy je derbíčko, zápasy jsou vyrovnané. Brno nás neporáží pokaždé,“ uvedl pro oficiální web soutěže Krška. Proti ale nestál ledajaký soupeř, ale Brno, které v dosavadním průběhu soutěže ani jednou neprohrálo a vede tabulku.
Po dlouhé pauze se začátek zápasu nesl hlavně v postupném nabírání herní jistoty. A dlouho se také čekalo na pořádnou šanci. A díky tomu i na první branku. Ta nakonec přišla z kopačky domácího Doubravského. Vyrovnání zařídila obnovená spolupráce nahrávajícího Kršky a střílejícího Paděry, ještě do přestávky ale Brno odskočilo dvěma trefami Prokeše.
Hosté nicméně výborně vstoupili do druhého poločasu, kdy Paděra hned po třech minutách snižoval na rozdíl jediné branky. Následující minuty však jednoznačně patřily Brnu, které rychle odskočilo na 5:2. „Kluci z Brna mají hroznou kvalitu, dvě silné pětky. Všichni hrají spolu dlouho, pokaždé víceméně stejná sestava. Vědí, kam si mají nabíhat, většina z nich hrávala futsal, mají to na noze, hrají s gólmanem. Nám, co hrajeme jako fotbal a ne jako futsal, se to hrozně těžko brání,“ hodnotil David Krška.
Právě Krška ještě vykřesal naději, když spolu s Kucharčukem během pouhých čtyř minut dokázali znovu stav snížit na rozdíl jediné branky. Brno se uklidnilo a definitivně zápas rozhodlo až pět minut před koncem. Blanensko tak sice podalo na hřišti favorita výborný výkon, ale nakonec odjíždělo bez bodu. V neúplné tabulce východní skupiny je tak po čtyřech zápasech se čtyřmi body na čtvrtém místě.(Luke)

Blansko už zná nejlepší sportovce za rok 2007 - ze dne 06.03.2008 (3)
Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (2)
Paděra trenérem reprezentace - ze dne 27.03.2024 (1)
Vítězný start fotbalového jara - ze dne 18.03.2024 (1)
Lukáš Vorlický je slávistou - ze dne 18.03.2024 (1)
Fotbalový podzim je u konce - ze dne 14.12.2023 (1)
Fotbalisté vypadli ve čtvrtfinále - ze dne 05.12.2023 (1)
Blanensko zdolalo Brno - ze dne 08.11.2023 (1)
Fotbalové soutěže se blíží do finále - ze dne 28.06.2023 (1)
Vorlického čeká dlouhá pauza - ze dne 10.06.2023 (1)
Důležitý krok k play-off - ze dne 25.04.2023 (1)
Vstup do jara vyšel hlavně Ráječku a Boskovicím - ze dne 21.04.2023 (1)
Vorlický debutoval v Serii A - ze dne 29.03.2023 (1)
Ocenění pro FC Boskovice - ze dne 12.03.2023 (1)
Fotbalistou roku je Jiří Vorlický mladší - ze dne 05.03.2023 (1)
Krajský přebor fotbalistů uzavřel podzimní kalendář - ze dne 25.11.2022 (1)
Blanensko vstoupilo do soutěže výhrami - ze dne 11.10.2022 (1)
Fotbalové léto ve znamení oslav - ze dne 02.09.2022 (1)
FC Boskovice na největším turnaji - ze dne 10.08.2022 (1)
Blanensko končí již ve čtvrtfinále - ze dne 04.07.2022 (1)

Všechny články z tohoto čísla (1/2021):

Architektonická soutěž na sportovní halu přinesla jediný návrh za dvojnásobné náklady