Dominance Boskovic v okresním derby pokračuje

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 3/2019, vloženo dne 14.02.2019

[Stálý odkaz na článek]

Blansko * Vítězná série i nadále pokračuje. Okresní hokejové derby má již čtvrtý rok po sobě jasného krále. Minerva Boskovice zvítězila podvanácté za sebou, když na blanenském ledě vyhrála 5:2. Zásluhou zvládnuté první třetiny i dvou rychlých zásazích na začátku závěrečné části zápasu. Derby tentokrát nabídlo kvalitní hokejovou podívanou a i velmi slušnou diváckou návštěvu přesahující šest stovek diváků.
HC Dynamiters Blansko – SKMB Boskovice 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Branky: 32. a 47. Vítek - 4. Bednář, 9. A. Surý, 45. Šmíd, 46. Václavík, 60. Dufek
Blansko: Šenk – Sedláček, Pilát – Němec, Antoňů – Hanzlík, Miloš – Král, Vítek, Berka – Hussein, Majola, Jílek – Antal, Jakubec, Grünwald – Nohel
Boskovice: Chvátal – Maksa, A.Surý – Dufek, Z.Surý – Vágner, Honzek – Brabec – Klaus, Skácel, Hnilička – Karný, Bednář, Pelikán – Šmíd, Šebek, Tomaník - Václavík
Blanenský hokej sice po několika hubených sezónách znovu nabírá formu, přesto je v závěru základní části jen těsně pod účastí zajišťující play-off. To Boskovice měly na čtvrtém místě nadstavbovou část jistou a byly také favoritem utkání. Jenže Dynamiters, podobně jako i v prvním derby této sezóny, předvedly velmi kvalitní výkon. Na body to ovšem znovu nestačilo.
Utkání se zahájilo ve velkém stylu a na obou soupeřích byla vidět velká chuť. Nahrávala tomu i skvělá atmosféra na stadionu. Jenže zatímco Blansko ve dvou slušných šancích neuspělo, na druhé straně se po závaru před brankou hned ve čtvrté minutě prosadil kapitán Bednář. A ještě větší klid na hostující hokejky přinesla devátá minuta, když přesilovku využil od modré Aleš Surý. Hostující náskok mohl být ještě větší, ale Šmíd trefil pouze tyč prázdné brány.
Úvod druhé třetiny však poslal na koně blanenské. Zatímco Minerva pozvolna přišla o jistotu na hokejkách, Dynamiters si během dvou přesilových her dokázalo vytvořit převahu. Nebezpečná oslabení sice Boskovice dokázala přečkat, na začátku druhé poloviny utkání ale nabídl domácím snížení chybou v rozehrávce Maksa a Vítek dokázal i faulován za letu dopravit kotouč do sítě. Minerva mohla odpovědět okamžitě, ale Pelikán přestřelil prázdnou branku. A o chvíli později musel stejný hráč kvůli zranění odstoupit, stejně jako již po první třetině chyběl v hostující obraně Hoznek. Do přestávky mělo šance hlavně Blansko, ale bez gólového efektu.
Závěrečná třetina však zastihla v lepší formě znovu boskovické, kteří si dobrou obranou hlídali svůj náskok a čekali na šanci rozhodnout. Ta přišla po pěti minutách. Blansko v boji o postup do play-off muselo stůj co stůj zvítězit a hrálo tak na riziko. Okénka v obraně však využili hosté dvakrát během pouhých třiadvaceti vteřin. Nejprve se po krásné kombinaci třetího útoku prosadil Šmíd a krátce po něm po přečíslení také Václavík. Dynamiters sice hned další minutu znovu vrátil do hry svoji druhou brankou v utkání Vítek, ale podařená půlminuta nakonec přeci jen rozhodla utkání. Při blanenské power play pak upravil skóre na konečných 5:2 přesnou trefou obránce Dufek.(Luke)

Podobné články:
Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (2)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (2)
Vlčata vyhrála první místo ligy mladších žáků - ze dne 01.04.2022 (2)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (2)