Derby opět kralovala Minerva

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 5/2012, vloženo dne 29.02.2012

Boskovice * Stadion plný diváků, kotle obou soupeřů se navzájem špičkují a hokejisté bojují o každý kousek ledu. Tradiční hokejové derby začíná pomalu znovu připomínat vypjaté duely z minulosti. Stejně jako v prosincovém utkání se i tentokrát radovala Minerva, která v závěru utkání rozhodla po nepozornosti brankáře Vlacha o vítězství 3:2.
SK Minerva Boskovice – HC Dynamiters Blansko 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 22. a 57. Blaha, 36. Látal – 21. Kuběna, 39. Tesař
Boskovice: Hrachovina – Světlík, Karlíček – Maksa, Honzek – Provazník, Halamka – Kárný, Komínek, Okénka – Kroupa, Veselý, Látal – Prachař, Blaha, Chlup
Blansko: Vlach – Tejkal, Antoňů – Pazdera, Ml.Berka – Kocman, Jedlička – O.Bílý, Jakubec, Štěpánek – Mr.Berka, Tesař, Hrůza – Hussein, Kuběna, D.Bílý
Jakoby vlastně již začalo play-off. Oba soupeři do utkání vstoupili hodně opatrně a vážili každou přihrávku. Tuhle strategii narušil vlastně až hostující útočník Tesař, který stejně jako v úvodním vzájemném duelu zamířil jako první na trestnou lavici.
První ryze pohledná akce přišla až po devíti minutách. Domácí obránce Karlíček i pod tlakem dokázal vybruslit z vlastního pásma a prodral se až do šance. Po chybě hostujících beků se dostal do šance také Kárný, ale váhal se střelou, Komínek mohl dorážet do odkryté branky, ale Vlach jeho pokus nakonec vytěsnil.
Bojovnou první třetinu zakončila nepřesná teč Kárného těsně před brankářem a rána hostujícího Kazdy, která proletěla jen těsně vedle Hrachovinovy tyče.
Druhá třetina začala přesilovou hrou hostí, kterou si přenesli z první části. Boskovice ale jakoby myšlenkami zůstaly ještě v šatně a nechaly si ujet rozjetého Kuběnu, který samostatný únik zkušeně proměnil.
Za minutu bylo však vyrovnáno. Chlup si za brankou soupeře tělem odstavil dva obránce, nabil před branku Blahovi a mladý útočník neměl problém trefit volné místo Vlachovy branky.
Dynamiters dostali vzápětí velkou šanci jít znovu do vedení, ale při téměř dvouminutové přesilové hře proti třem zahrozili vlastně jen dělovkou Pazdery a tečí Kuběny. Při další, již klasické, přesilovce hostí, vybojoval dobrým napadáním faul domácí kapitán Kárný. To se nelíbilo blanenskému Pazderovi, který ke dvěma minutám dostal navíc osobní trest.
V polovině utkání se do úniku dostal domácí Chlup, David Bílý jej ale stačil v poslední chvíli vyvést z rovnováhy a zamezit v zakončení. Minerva ve druhé třetině dostávala Blansko pod tlak, který vyústil v druhou branku. Přečíslení zakončil přesnou ránou pod víko Petr Látal.
Blansko dostalo v závěru třetiny k dispozici další přesilovku. A ačkoliv ji Boskovice téměř celou strávily v útočném pásmu, přeci jen přišla chyba, Hrůza našel volného Tesaře a ten z druhé vlny znenadání vyrovnal.
Hosté dvě třetiny trápili domácí výborným napadáním, ale v poslední části již začaly docházet síly. Tlak Minervy tak ještě nabýval na síle. Světlíkovu ránu obránci odpalovali na brankové čáře, nehlídaného Kroupu vychytal Vlach. Velkou šanci na obrat spálil v přesilové hře i hostující Tesař.
V závěru utkání dlouho Dynamiters trápili Prachař s Chlupem, branky se ale diváci dočkali až tři minuty před koncem. Hosté nedokázali vyhodit do středního pásma, volného kotouče se chopil Blaha a od modré zkusil vystřelit. S tím nepozorný Vlach vůbec nepočítal a nestačil stlačit betony k sobě. Kotouč mu prošel a Boskovice získaly konečný náskok a druhé vítězství ve vzájemných zápasech.

Hokejové čtvrtfinále vyhrálo Blansko, Boskovice končí - ze dne 05.03.2014 (5)
V základní části nakonec lepší Boskovice - ze dne 05.03.2014 (5)
Derby znovu pro Boskovice - ze dne 21.10.2012 (5)
Bojovnosti chyběl Tesař - ze dne 16.10.2012 (5)
Srazila je vlastní nedisciplinovanost - ze dne 19.03.2012 (5)
Spokojený nebyl nikdo - ze dne 09.12.2011 (5)
I druhé derby pro Minervu - ze dne 20.09.2018 (4)
Hokejové derby ovládly Boskovice - ze dne 19.09.2017 (4)
Čtvrtfinálovou sérii ovládli hokejisté Boskovic, Blansko porazili ve všech šesti zápasech - ze dne 21.03.2016 (4)
I třetí hokejové derby vyhrály Boskovice - ze dne 02.02.2016 (4)
Hokejové derby přineslo čtrnáct branek a drtivé vítězství Blanska - ze dne 19.12.2013 (4)
Semifinále pro Boskovice - ze dne 14.03.2012 (4)
Hokejové derby znovu vyhrály Boskovice - ze dne 08.12.2011 (4)