Boskovice doma v důležitém zápase zabraly

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 12/2008, vloženo dne 24.03.2008

Boskovice * Po prohře na půdě Protivanova museli Boskovičtí pomýšlet jen a jen na zisk tří bodů. A důležitý zápas zvládli, i když dvakrát prohrávali.
FC Nobica Boskovice – FC Viktoria Otrokovice 3:2 (1:2), branky: 27. a 62. Havlíček, 63. Martínek L. - 17. Maschtovský, 44. Kučera. ČK: 90. Chlachula.
Sestava Boskovic: Čech - Stříž, Janíček, Václavek, Martínek P., Preč (87. Vykoukal), Martínek L., Vorlický, Müller (46. Ošlejšek), Havlíček (75. Doležel), Ducháček.
Otrokovice se již poměrně brzy dostaly do vedení. Nejprve se sice dvakrát hostující Kučera mýlil, nicméně vše po sedmnácti minutách napravil chytrým padáčkem Maschtovský. O pouhou minutu později mohl otrokovické vedení navýšit Sopůšek, jenž upaloval na branku zcela osamocen. Čech ale včasným vyběhnutím šanci zneškodnil.
Boskovičtí hráči tahali v úvodní pasáži evidentně za kratší konec a nedokázali si vytvořit jedinou slibnou šanci. Paradoxně inkasovaný gól vlil ale do jejich žil více elánu - Pavel Martínek tak pálil po rohovém kopu vysoko nad a Ducháčkova hlavička proletěla jen těsně vedle Lašákovy branky.
Když ale zničehonic parádně našel Vorlický za obranou naběhlého Havlíčka, který zakroutil míč k protilehlé tyči, bylo srovnáno. Jenže těsně před přestávkou boskovická obrana nechala opět utéct zcela volného Kučeru a ten druhý samostatný nájezd už dokázal proměnit.
Chybující obranou činnost dostal ve druhém poločase na starosti Vorlický, který se přesunul na post stopera. Ofenzivní řádění měl zase probudit Ošlejšek. A dařilo se mu. Nejprve našel ve vápně Havlíčka, který ale trefil jen brankáře a posléze pálil sám z pětadvaceti metrů. Ani tento pokus však brankou neskončil. Před Čechem se naopak uvolnil aktivní Kučera, ale jeho střela z úhlu neznamenala nebezpečí. To bylo na dlouhou dobu od hostů vše. Tlak Boskovic totiž začal nabírat stále větších obrátek.
Prečův pokus sice ještě dokázal obránce Kraváček zastavit, ale při další akci už neměl šanci. Podruhé v utkání se totiž prosadil za obranou naběhnutý Havlíček – 2:2. Vyrovnání domácí hráče nabudilo natolik, že hned z dalšího útoku šli do vedení. Ošlejšek uvolnil Havlíčka, jehož střelu Lašák ještě stačil vyrazit. Ovšem jen k dobíhajícímu Lukáši Martínkovi, který neměl problém trefit odkrytou branku. A vedení už domácí uhájili. „Cením si morálky hráčů, protože dokázali vyhrát, ačkoliv dvakrát prohrávali. Musím ale říct, že soupeř byl velmi dobrý. Hodně nás podržel gólman Čech. Ve druhé půli jsme hráli na tři útočníky a vyšlo to,“ zhodnotil utkání domácí trenér Rostislav Václavíček.

Výběry OFS dosáhly vynikající výsledky - ze dne 03.05.2008 (6)
Nobica si zkomplikovala situaci - ze dne 28.05.2008 (5)