Blansko potvrdilo jarní formu

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 5/2021, vloženo dne 27.04.2021

[Stálý odkaz na článek]

Blansko * I třetí jarní zápas na vlastním hřišti zvládli fotbalisté FK Blansko na výbornou a hned v úvodu jara se dostali mimo sestupové příčky. Tentokrát si z místního stadionu body neodvezl Varnsdorf, když prohrál 2:0. Utkání rozhodla krásnou trefnou z přímého kopu zimní posila Martin Vlachovský.
FK Blansko – FK Varnsdorf 2:0 (0:0)
Branky: 49. Vlachovský, 86. Kopičár
Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – Buchta – Vlachovský (71. Machálek), Kopičár, Ngoma (91. Koraksič) – Žák (71. Bartolomeu), Lhotecký (65. Černín)
Základní sestava blanenského týmu prošla i napotřetí několika změnami, především díky zranění kapitána Lukáše Lahodného. Domácí se s tím ale dokázali rychle srovnat a hned od začátku zápasu byli aktivnější. Hlavička Lhoteckého ale našla pouze hostující brankáře, Aggoun pak trefil jen pravou tyč. Z následného rohu sice již Blansko skórovalo, trefa ale neplatila pro útočný faul. A když se neujala ani nebezpečná střela Sedla, muselo se na branky čekat až do druhého poločasu.
A první minuty po přestávce se domácím skutečně povedly. Hned ve čtvrté minutě hry dostali možnost zahrávat přímý kop a Martin Vlachovský se při premiérovém startu v blanenském dresu zapsal krásnou trefou na zadní tyč. Varnsdorf se začal do zápasu pořádně dostávat vlastně až v průběhu druhého poločasu, jenže Zbrožka vychytal Halouska a Hasil orazítkoval tyč. Více již blanenská obrana nedopustila a navíc čtyři minuty před koncem přišla pojistka. A znovu to bylo z přímého kopu, který tentokrát zahrával Adrián Kopičár. FK Blansko tak bralo druhou jarní výhru a ani ve třetím zápase neinkasovalo.
„Kromě nastřelené tyčky a pár menších závarů v závěru utkání jsme soupeře do žádné větší šance nepustili. Naopak jsme dokázali ze dvou standardek rozhodnout,“ pochvaloval si po zápase trenér Martin Pulpit, kterého potěšil výkon Martina Vlachovského. „Martin si řekl o základ v přípravě se Zlínem, kde mužstvo podalo nadprůměrný výkon. Ten se samozřejmě odvíjel od kvality trávníku na Vršavě. Bohužel na zápas s Varnsdorfem nebyl trávník opět připraven tak, jak by měl na druhou ligu vypadat. Museli jsme tomu přizpůsobit i styl naší hry, který nebyl atraktivní, ale účel světí prostředky a nám to přineslo tři body,“ dodal.(Luke)

Podobné články:
Blansko úspěšnější než Plzeň - ze dne 17.10.2019 (3)
Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (3)
Blansko už zná nejlepší sportovce za rok 2007 - ze dne 06.03.2008 (3)
Vítězný start fotbalového jara - ze dne 18.03.2024 (2)
Vstup do jara vyšel hlavně Ráječku a Boskovicím - ze dne 21.04.2023 (2)
Vítězně i napodruhé - ze dne 18.02.2022 (2)
Vítězné podzimní loučení fotbalistů FC Boskovice - ze dne 08.11.2021 (2)
Štencl skolil Žebětín čtyřmi brankami - ze dne 05.11.2021 (2)
Parádní forma Kunštátu, Boskovice v čele - ze dne 01.10.2021 (2)
Blansko vyplenilo Jihlavu - ze dne 08.12.2020 (2)
Restart se Blansku nevydařil - ze dne 05.12.2020 (2)
Blansko vyplenilo Jihlavu - ze dne 24.11.2020 (2)
Proti Baníku i s posilou - ze dne 29.10.2020 (2)
Ráječko se dotahuje na Boskovice, Kunštát pálil ostrými - ze dne 20.09.2020 (2)
Vítězný fotbalový víkend - ze dne 14.09.2020 (2)
V přípravě jen vyhrávají - ze dne 29.06.2020 (2)
Fotbalové Blansko povede Oldřich Machala - ze dne 15.06.2020 (2)
Vysoké vítězství Boskovic - ze dne 29.10.2019 (2)
Boskovice srazily Spartu Brno - ze dne 09.10.2019 (2)
Kunštát venku zazářil - ze dne 24.09.2019 (2)

Rubrika: Představujeme
Hlavní bude navázat na rozdělanou práci, říká staronový místostarosta Petr Malach

Rubrika: Napsali nám