Atleti z Boskovic uspěli na Mistrovství Jihomoravského kraje. Vrátili se s devíti medailemi

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 2/2020, vloženo dne 31.01.2020

Boskovice * Od pátku 17. do neděle 19. ledna byl na programu běh. Začali jsme mistrovstvím a skončili ovládnutím Okresní běžecké ligy. Úspěchy se jen hrnuly.
Tentokrát jsme víkend odstartovali v pátek v ostravských Vítkovicích na Mistrovství jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva v hale. Viktorie Křížová dokázala na trati dlouhé 60 metrů porazit většinu svých soupeřek a po postupu do finále si odnesla stříbrnou medaili. Nechala tak za sebou víc než šedesát běžkyní. Jako by se mělo s každou kategorií přidávat účastníků, mladších žákyní už bylo přes sedmdesát. Naše holky si z toho ale nic nedělaly. Martina Šamšulová chtěla zlato víc než kdo jiný a také si pro něj doběhla. Výborné sedmé místo pak náleželo Barboře Krejčí. Mladší žáky a žákyně dále čekala stopadesátka. Na start se postavila Viky Křížová, jež zaznamenala čas pod dvacet vteřin. Nebyla ovšem jedinou. Bohužel ji předběhla brněnská soupeřka a Viky tudíž znovu brala stříbro. Značně širší sestava děvčat běžela 150 metrů v kategorii mladších žákyň. Marťa Šamšulová opět suverénně předvedla, že si zaslouží první místo a druhé závodnici z Vyškova takzvaně ukázala záda. Bára Krejčí tentokrát jen těsně nedosáhla na stupně vítězů a vyhrála tak pouze pomyslnou bramborovou medaili.
Páteční odpoledne pokračovalo během na 300 metrů. Viky Křížová mezi žákyněmi opět těsně nedosáhla na vrchol a připsala si tak už své třetí stříbro. Taky Marťa Šamšulová pokračovala ve svých dosavadních výsledcích a získala další zlatou medaili. Bára Krejčí tentokrát brala sedmou příčku. Mezi mladšími žáky tentokrát bodoval Matěj Krenželok, jenž mohl slavit stříbro, Natálie Horáková doběhla sedmá. Matyáš Charvát uzmul v běhu na 1500 metrů skvělou stříbrnou medaili, kdy na prvního rivala z Brna nestačil jen o necelé dvě vteřiny. Překvapením byla štafeta mladšího žactva na 4x200 metrů, kde čtveřice Meluzínová-Dostál-Krejčí-Krenželok získala stříbrnou medaili, a to i přes fakt, že jsou teprve ročníky 2009, tedy přípravka. V pořadí medailí nakonec Elite Sport Boskovice bral, se třemi zlatými a šesti stříbrnými, třetí místo.
Třešničkou na dortu bylo nedělní vyhlášení výsledků Okresní běžecké ligy roku 2019 ve Spešově. Tomáš Jančík se mezi muži skvělému třetímu místu, mezi ženami si nejlépe vedla šestnáctá Michaela Farská. Kategorii juniorek ovládla Radmila Centnerová a těsně za ní skončila čtvrtá Tereza Charvátová. Starší žákyně náležely Adéle Kubinové. Starším žákům kraloval Matyáš Charvát. Mladším žákyním vládla známá dvojice Křížová-Šamšulová a mezi mladšími žáky se na prvním místě usadil Jáchym Šafránek, třetí pak Luboš Horák. V přípravce dívek už jsme nedosáhli na první místo, ovšem Bára Krejčí uzmula výbornou třetí příčku. Posledním, který ovládl špičku chlapecké přípravky, byl Dominik Dostál z Boskovic.
Jan Mazáč, Elite Sport Boskovice

Boskovice mají mistra Republiky v atletice - ze dne 22.10.2023 (2)
Boskovičtí atleti vyhlížejí návrat ke společnému tréninku - ze dne 02.02.2021 (2)
Dva víkedy Boskovických triatlonistů - ze dne 10.08.2020 (2)
Triatlon Hořice - ze dne 23.06.2020 (2)
Boskovští atleti se vrací. Na začátku června vyzvou stovku soupeřů - ze dne 05.06.2020 (2)
Elite Sport bojoval na republikovém mistrovství, jejich přípravka pak oslnila Boskovice - ze dne 15.03.2020 (2)
Elite Sport má tři talenty loňska a přidal další medaile z Ostravy - ze dne 21.02.2020 (2)
Boskovičtí atleti úspěšně doběhli do konce dekády - ze dne 08.01.2020 (2)
Oddíl Elite Sport Boskovice slavil sametovou revoluci i svatého Mikuláše - ze dne 06.12.2019 (2)
Boskovičtí atleti vykročili do nové sezony správnou nohou - ze dne 31.10.2019 (2)
Atletické tréninky začínají - ze dne 06.09.2017 (2)