Druhá třetina rozhodla

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 26/2010, vloženo dne 21.12.2010

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Napravit dojem po výprasku ve Šternberku chtěli hokejisté Minervy hned proti Uherskému Ostrohu. Přispět k tomu měl i staronový trenér Rudolf Krupička. Byť Boskovice vedly již o čtyři branky, nechaly utkání notně zdramatizovat. Těsné vedení však nakonec udržely.
SK Minerva Boskovice – TJ Uherský Ostroh 4:3 (0:0, 4:0, 0:3)
Branky: 24. a 25.Kárný, 29.Horáček, 37.Holý
Sestava: Hrachovina – Buďa, Antoňů – Maksa, Stanček – Provazník, Honzek – Holý, Šlapanský, Kárný – Tesař, Komínek, Chlup – Horáček, Blaha
Nepovedená poslední třetina ve Šternberku se promítla i do úvodu nadcházejícího zápasu. Domácí nemohli téměř celou první část najít rytmus hry a chvílemi se dostávali pod tlak. Hodně ospalé tempo narušil až v jedenácté minutě Tesař. Jeho střela ze středního pásma, kterou Valúch vyrazil ramenem, málem doskákala až do sítě.
V závěru první třetiny se k velkým šancím dostal Ostroh, který se prezentoval velmi bojovným výkonem. Uherek vyrazil do úniku, ale při zakončení mu kotouč vypíchl Hrachovina. Dorážející Tóth následně netrefil odkrytou branku. V poslední minutě si navíc Boskovice málem daly vlastní branku, když Maksa a Provazník nedokázali vyhodit.
„Zaplať pánbů, že první třetina skončila 0:0,“ děkoval po zápase brankář Petr Hrachovina. „Opět náš klasický začátek. První třetiny máme špatné,“ přidal se Tomáš Kárný. „Ostroh nás rozhazoval po mantinelech a s takovou hrou máme problémy. Dnes to rozhodčí alespoň trestal,“ dodal.
Do druhé části jakoby nastoupilo zcela jiné mužstvo. Již po dvou minutách byl ve velké šanci faulován Chlup. Nabídnutým trestným střílením však pohrdnul. Díky rychle nabídnuté přesilové hře se však Minerva za chvíli dostala do vedení. Po několika šťastných odrazech se kotouč dostal až ke Kárnému, který neměl problém trefit odkrytou branku.
Ostroh si během zápasu často pomáhal nedovelenými zákroky. A právě přesilové hry pomohly domácím rozhodnout utkání. Teprve minutu po první brance se ze stejného místa v přesilové hře podruhé trefil Kárný.
Dvě branky Boskovické nastartovaly a Valúch musel řešit jednu ošemetnou situaci za druhou. Spoluhráči mu vůbec nepomáhali a v polovině zápasu díky výbornému vypíchnutí Blahy zvyšoval na rozdíl tří branek Horáček.
Hosty mohl zpět do zápasu dostat Horsák, ale trefil jen tyč. Na druhé straně těsně minul Tesař a sám na branku ujížděl Honzek, který však mířil těsně vedle. Až tři minuty před koncem, při hře 4 na 4, vstřelil nakonec vítěznou branku Holý.
„Ve druhé třetině jsme hráli mnohem lépe. Navíc jsme proměnili snad všechny větší šance,“ ulevilo se Hrachovinovi, který zejména během první třetiny musel několikrát svým spoluhráčům řádně vynadat. „Už jsem takový, rozčiluju se i sám na sebe,“ vysvětlil.
Zranění Chlupa a desetiminutový trest pro Honzka přinutilo trenéra Krupičku v poslední části přesunout do útoku právě Honzka a Provazníka. Přesto měli domácí několik šancí na zvýšení skóre. Blaha, Buďa ani Holý ale neuspěli. Stejně si vedli i hostující Barák a Bauer.
Deset minut před koncem ale přišel šok. Boskovice už si užívaly poklidného dohrání zápasu, když přišlo nečekané snížení. Deset minut před koncem se do úniku dostal špatně hlídaný Bauer a snížil. Stejný hráč za chvíli v oslabení využil nepozornosti Boskovic a druhou brankou vrátil Ostroh do zápasu.
Dvě minuty před koncem pak nedůrazně bráněný Němčický snížil na rozdíl jediné branky a rozhodnuté utkání dostalo zcela nový náboj. Závěr ale zkušený tým Boskovic už ustál a o body se připravit nenechal.
„Třetí třetinu jsme podcenili,“ přiznal na tiskové konferenci Kárný. „Navíc nezvládáme přesilové hry. V první třetině jsme měli čtyři a k ničemu jsme se nedostali. Vše ale dáme co nejdříve do pořádku,“ zakončil Hrachovina.