V posledním kole neuspěla ani Rájec

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 25/2007, vloženo dne 20.06.2007

Rájec-Jestřebí * Porazit Hrušovany a zakončit tak premiérovou divizní sezónu na výborném čtvrtém místě, což by bylo velkým úspěchem. S takovým přáním šli ráječtí fotbalisté do posledního kola sezóny. Nic z toho se ale nepodařilo. Oslabená Rájec na bojovné Hrušovany nestačila a po vyrovnaném průběhu prohrála 1:2.
MKZ Rájec-Jestřebí – TJ Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou 1:2 (1:2), branky: 15. Crhák – 30. Holcman, 40. Spišiak.
Sestava Rájce: Klíma - Kolář, Sapák, Hájek, Flígl, Haničinec, Dokoupil (42. Polák), Bubeník, Pavlík, Šmerda, Crhák.
„Pojďte do nich. Dáme jim pět nebo třeba i sedm gólů. Vlítneme na ně od první minuty a rychle rozhodneme,“ nabádal před zápasem své svěřence distancovaný rájecký trenér Jiří Záleský. Ti ale jeho slov neuposlechli a od prvních minut nechali soupeře diktovat tempo hry. Holcman, Ferreira ani Hambálek ale nedokázali na Klímu vyzrát. A tak se nakonec možnost jít do vedení naskytla domácím. Bubeník byl faulován v pokutovém území a Šmerda zahrával pokutový kop. Ku překvapení všech ale rozehrál na Crháka, který chladnokrevně zavěsil.
Hra poté na chvíli trochu upadla a na další vážnou akci se muselo čekat až do třicáté minuty. To se pískala penalta i na druhé straně za ruku Bubeníka. Holcman nabídnutou šancí nepohrdl a vyrovnal - 1:1.
O deset minut později navíc výborně vyšachoval domácí obranu Ferreira, jehož milimetrovou přihrávku přetavil v druhý gól hostů Spišiak. Za tři minuty se míč ocitl v domácí síti znovu, nicméně kvůli ofsajdu rozhodčí branku neuznali.
Úvod druhé půle se hrál podle domácích not. Přímý kop Šmerdy či šance Crháka s Polákem ale vyzněly do ztracena. Hrušovany se naopak soustředily na zabezpečenou obranu a vyrážely do rychlých protiútoků. Při jednom z nich hodně zahrozil Spišiak, ale jeho střela skončila pouze v náručí Klímy. Mnohem větší šanci si hosté přichystali v 85. minutě. Po závaru před brankou vypálil jedovatou ránu Ležák, ale jeho pokus výborně vytěsnil Klíma. A když se v nastaveném času netrefil hlavou ani domácí kanonýr Crhák, skončilo utkání celkem šťastným vítězstvím Hrušovan.
„Chyběli nám hráči. Sezónu dohráváme s torzem. Na lavičce jsme měli vlastně pouze prvního brankáře a dva dorostence. Ale jsem strašně šťastnej za těch 44 bodů, protože to je na ty zdejší podmínky něco úžasnýho,“ řekl po zápase domácí trenér Jiří Záleský.
„Je to zklamání, vždycky se chce vyhrát a když se to nepovede, tak jsme z toho všichni špatní. Je to škoda, snažíme se pro diváky udělat maximum a dneska nám to nevyšlo,“ posteskl si Radim Polák, pro kterého byl tento duel opravdu výjimečný. Vynikající brankář totiž naskočil do utkání coby útočník. „Trenér za mnou přišel a říkal mi, že Jára Klíma si zaslouží taky chytat pár zápasů. Byli jsme už zachránění, tak jsme rozhodli takto,“ sdělil Polák. „Chytám už dvacet let, v útoku jsem nastoupil naposledy v dorostu, takže od toho člověk nemůže čekat nic výjimečného“ zakončil s úsměvem Radim Polák.

Další výsledky 29. kola: ČAFC Židenice – Rostex Vyškov 5:3 (2:2), Hartvíkovice – Žďár nad Sázavou 0:4 (0:2), Rousínov – Morkovice 3:1 (2:1), Protivanov – Velké Meziříčí 0:0, Konice – Šardice 1:2, Sulko-Zábřeh – Líšeň 1:2 (0:2).