Nobica zakončila sezónu prohrou

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 25/2007, vloženo dne 20.06.2007

Boskovice * Rozlučka s premiérovou sezónou v divizi fotbalistům Boskovic vůbec nevyšla. Se zachraňující se Třebíčí doma prohráli 1:3. Zápas rozhodla už čtvrtá minuta, když si nešťastně srazil míč do vlastní branky Petruška.
FC Nobica Boskovice – Horácký FK Třebíč 1:3 (0:3), branky: 52. Bárta – 4. vlastní Petruška, 27. a 31. Křivánek
Sestava domácích: Čech (45. Šmíd) - Horák, Janíček J., Martínek P., Petruška, Šafařík (85. Doležel), Vykoukal, Pavel, Martínek L., Janíček K. (55. Holý), Bárta.
Domácí fotbalisté chtěli v posledním utkání na své půdě odčinit vysokou porážku z Šardic. To se jim ale vůbec nepovedlo. Vše začalo hned zkraje zápasu, čtyři minuty po úvodním hvizdu rozhodčího poslal nešťastně míč do vlastní branky obránce Petruška.
Boskovice tento gól hodně zaskočil a poměrně rychle se dostaly pod tlak, nicméně soupeř si šance vytvářet nedokázal. Do první pořádné příležitosti se domácí dostali až po dvaceti minutách, jenže sražená střela Lukáše Martínka skončila v náručí brankáře.
Chvíli na to přišla pro domácí druhá pohroma. Po centrovaném balónu do vápna se totiž prosadil hlavou Křivánek a hosté rázem vedli už o dvě branky. Třebíčský střelec Křivánek se navíc za pár minut prosadil i po rychlém protiútoku a stanovil skóre prvního poločasu na hrozivých 0:3.
Druhá půle již přeci jen přinesla z pohledu Boskovic lepší podívanou. Třebíč, která už pomalu oslavovala udržení v soutěži, se zatáhla a bránila vedení. Domácí se tak začali více tlačit do útoku a dokonce dokázali i snížit, když se přes dezorientovaného obránce hostí prosadil střelou k protější tyči Bárta.
Zbytek zápasu se sice hrál v rychlém tempu, ale s minimem šancí na obou stranách. Boskovice málem snížily po špatné rozehrávce hostující obrany. Třebíči naopak pomohl vlastním gólem domácí kapitán Pavel Martínek. Stav utkání se ale již nezměnil.
„Jsem rád, že už je konec sezóny, protože s tím závěrem je to špatné. Jsem rád, že jsme byli zachránění, že jsme nemuseli hrát o všechno. Nedovedu si totiž vůbec představit, jak bychom se zachraňovali s tou sportovní formou, jakou máme teď,“ smutným hlasem řekl k zápasu domácí trenér Milan Strya. „Poslední zápasy hrajeme špatně, chyběla tam motivace, taková ta chuť. Kluci už se asi vidí někde na dovolené,“ zklamaně dodal kouč.
Další výsledky 29. kola: ČAFC Židenice – Rostex Vyškov 5:3 (2:2), Hartvíkovice – Žďár nad Sázavou 0:4 (0:2), Rousínov – Morkovice 3:1 (2:1), Protivanov – Velké Meziříčí 0:0, Konice – Šardice 1:2, Sulko-Zábřeh – Líšeň 1:2 (0:2).