Forman sbírá body

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 18/2009, vloženo dne 03.09.2009

Boskovice * Oproti jarním zápasům má boskovický forman zatím velmi dobrou bilanci. Z úvodních čtyř zápasů totiž odešel ze hřiště pokořen jen jednou. Letní změny v kádru i setrvání trenéra Weissera se zdá být kuprospěchu. Přesto mohlo být mnohem lépe. Po domácí remíze s Pelhřimovem, kterou Boskovičtí zachraňovali až na konci, přišel další remízový zápas proti Rousínovu. Vítězství domácím ovšem uniklo až v posledních vteřinách zápasů, kdy nedokázali odkopnout míč z pokutového území.
Velké Meziříčí - FC Forman Boskovice 0:1 (0:0)
Branka: 64. Martínek
Boskovice: Gruber – Jk. Horák, Václavek, Kocůrek, Vykoukal, Doležel(36.Matula), Martínek, Preč, Ošlejšek, Pavel(88.Havlík), Janíček
Domácí Meziříčí šlo do utkání jako jasný favorit. Z úvodních dvou kol nového divizního ročníku si totiž na své konto připsal plný počet šesti bodů. Boskovice ovšem nešly do utkání s nikterak přehnanou ostýchavostí. I přes jarní trápení se totiž Formanu povedlo na zdejším hřišti uspět a v jednom z hodně mála případů dokonce vyhrát. O totéž se Boskovičtí přijeli pokusit i nyní.
Oba celky se do utkání pustily s velkou opatrností. Hosté samozřejmě nemohli od první minuty otevřít hru, domácí měli zase co dělat, aby uhlídali vytáhlého Janíčka. Ten se poprvé výrazně ozval po dvaceti minutách, kdy ale jeho povedená útočná akce skončila jen autovým vhazováním. Domácí si museli na vydařenou útočnou akci počkat až do třicáté čtvrté minuty. Kapitán Pokorný z voleje ovšem pálil do nebes a o chvíli později neuspěl ani rychlý Dufek, jehož pokus bez problémů zlikvidoval Gruber.
Domácí se rozhodli všechny síly vrhnout do úvodu druhého poločasu, ale proti pevně stojící boskovické obraně měli pramálo možností na prosazení. Výjimkou byla šance Berana, který vyhrál souboj se stopery, ale jeho rána mířila mimo brankovou konstrukci. A tak se na kopačky Velkého Meziříčí postupně začala nalepovat nervozita, což byla voda na mlýn boskovickým fotbalistům. Ti postupně vystupovali z obranné ulity a chystali se k úderu. Pavel ve své akci sice neuspěl, ale nic se nedělo.
O dvě minuty později totiž z teprve druhého rohového kopu dokázaly Boskovice skórovat. Míč se v pokutovém území několikrát odrazil až k Pavlu Martínkovi, který propálil, co se dalo. Forman se následně soustředil na udržení výborného výsledku a pod taktovkou výborně hrajícího brankáře Grubera již nepustil Meziříčí do žádné nebezpečné akce.
FC Forman Boskovice - TJ Framoz Rousínov 2:2 (0:0)
Branky: 54. Janíček, 64. Vorlický - 70. a 90. Rychlík
Boskovice: Gruber - Doležel, Václavek, Kocůrek, Vykoukal - Preč, Martínek (39.Vorlický), Ošlejšek (88.Havlík) - Pavel, Janíček, M. Horák (46.Matula)
Forman se rozhodl pustit se do svého soupeře hned od začátku. Na nic nečekal a okamžitě se v podobě nebezpečné hlavičky Ošlejška a dalekonosné rány Preče pokoušel o zteč hostující branky. Aktivní Preč se dostal i podruhé k možnosti vystřelit z dálky, které opět využil, a Švéda musel konečky prstů vytěsnit míč nad branku. V minulé sezóně boskovický brankář tak měl v úvodních dvaceti minutách celkem dost práce.
Rousínov se k útočné aktivitě dostal až postupem času. Nejprve ale nebezpečnou střelu vyrazil Gruber, nebezpečná střela z úhlu zase skončila nad brankou. Ohrožení domácí branky mohla přinést i lehká střela tečovaná Doleželem, Gruber si ovšem i s ní poradil. Boskovice postihla krátce před koncem první půle nemilá ztráta v podobě zranění kapitána Martínka. Střelce vítězného gólu z minulého utkání tak musel nahradit další zkušený hráč Vorlický. V závěrečných minutách mohl poslat domácí do vedení Pavel, ale jeho hlavička skončila v náručí brankáře Švédy.
Do druhého poločasu přišla druhá změna v domácí sestavě. Michala Horáka na hrotu vystřídal Matula. Hosté se jako první osmělili k útočné aktivitě, ale samostatná akce Horvátha skončila na Gruberovi. Boskovice tentokrát s výraznější šancí čekaly, ale stálo to za to. Preč vyslal do ulice rozběhnutého Matulu, jehož následný centr poslal hlavou do sítě výborně postavený Janíček. Druhá branka mohla padnout po kombinaci Vorlického s Prečem ve vápně, ale následná střela mířila jen do dobře postaveného obránce.
Rousínov byl s průběhem utkání očividně zaskočen a několikrát se na hřišti přijiskřilo. Po faulu na domácího Kocůrka mohla padnout i červená karta, což se nakonec ke zlobě trenéra Weissera nestalo. Přesto mohli domácí jásat. Po skvěle zvládnutém přechodu do útoku totiž míč do sítě poslal Vorlický. Vedení 2:0 a evidentně nervózní soupeř. Tyto aspekty vedly k myšlenkám, že utkání se již nedá nevyhrát. Omyl.
Dvacet minut před koncem napřáhl z velké dálky hostující Rychlík. Míč ve vzduchu zaplachtil a za zády špatně vyběhnutého Grubera zapadl do branky. Šťastná branka posadila soupeře na koně a během posledních vteřin zápasů také k bodovému zisku. Domácí nedokázali včas odvrátit míč ze svého vápna a po několika odrazech jej druhou brankou v zápase uklidil do sítě Rychlík. Rozhodčí ihned ukončil utkání a domácím tak zůstaly jen oči pro pláč a jeden bod z prakticky vyhraného utkání.

Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (6)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (6)
FC Boskovice se loučí s Weisserem - ze dne 07.07.2010 (5)
Boskovický fotbal rekapituluje - ze dne 24.06.2010 (5)
Prospali první poločas - ze dne 10.06.2010 (5)
Přestřelka pro Slovácko - ze dne 26.05.2010 (5)
Forman vedení neudržel - ze dne 26.05.2010 (5)
Forman staví na mládí - ze dne 25.05.2010 (5)
Situace je problematická - ze dne 11.05.2010 (5)
Formanu zvoní umíráček - ze dne 11.05.2010 (5)
Nevalný divizní víkend - ze dne 10.05.2010 (5)
Fotbalisté v tísni - ze dne 28.04.2010 (5)
Plán splnili napůl - ze dne 26.04.2010 (5)
Fotbalové derby rozhodovaly penalty - ze dne 12.04.2010 (5)
Ze Šardic bez bodu - ze dne 30.03.2010 (5)
Chyba v poslední minutě - ze dne 29.03.2010 (5)
Další domácí ztráta - ze dne 29.03.2010 (5)
Bod, oslava i nesportovní gesto - ze dne 12.10.2009 (5)
Šardice opět nadělovaly - ze dne 02.09.2009 (5)
Hlučín zaslouženě vyhrál - ze dne 08.06.2009 (5)

Všechny články z tohoto čísla (18/2009):

„Kroužek mladých zahrádkářů“
26. Mistrovství České republiky ve výkonu vodicích psů Memoriál Miroslava Fišera