Šardice opět nadělovaly

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 18/2009, vloženo dne 02.09.2009

Boskovice * Je tomu teprve pár týdnů, co ze šardického fotbalového stadionu odjížděli s ostudou fotbalisté blanenského Aposu. Výsledek 1:4 je ovšem jen slabý odvar toho, co s tímto soupeřem zažily Boskovice. A to na domácím hřišti. Je jasné, že na místní poměry slušná návštěva sto třiceti diváků se delší dobu nebude opakovat. Po výprasku 0:6 se nic jiného očekávat nedá. Ve formě hrající Šardice rozdělily své branky stejnou měrou do obou poločasů a zaslouženě mohou slavit.
FC Forman Boskovice - FK Šardice 0:6 (0:3)
Sestava: Gruber - Vykoukal, Kocůrek, Václavek, Doležel - Preč, Martínek (56.Havlík), Matula – Pavel (Jn. Horák), M. Horák (Žilka), Ošlejšek
Úvod utkání nikterak nenaznačoval, jakou kanonádu hostující hráči nakonec chystají. Šardice byly sice lepší ve všech směrech a svou jednoduchou kombinační hrou se dostávaly poměrně často na dostřel domácí branky. Boskovický tým jejich rychlé akce nestíhal a zejména záložní řada marně "naháněla" rychlá křídla hostí. Toho se snažil hned po čtyřech minutách využít Válek, ale jeho centr pohotově lapil Gruber. Brankář Formanu v té samé minutě stačil ještě do náruče schovat centrovaný míč, který již směřoval na zcela volného Kobylíka.
Boskovice se k první útočné akci dostaly po šesti minutách, ale Ošlejšek nedokázal nadvakrát prostrčit míč do uličky nabíhajícím spoluhráčům. A tak přišly první horké minuty pro boskovickou defenzívu. Šardice kopaly dva rohové kopy, přičemž při druhém pokusu museli domácí obránci dvakrát blokovat tvrdou a do branky směřující ránu. V desáté minutě přeci jen míč do boskovické branky doputoval. Šardice posílaly do brejku oba své útočníky, ale míč skončil na hlavě domácího Václavka. Ten ovšem odvrátil míč přímo na kopačky nabíhajícího hráče soupeře a ten z kroku poslal míč nechytatelně k tyči.
Forman začal být patřičně nervózní. Ačkoliv se snažil podržet alespoň chvíli míč na svých kopačkách, dlouho se mu to nedařilo. V patnácté minutě mířil hlavou těsně vedle hostující Režný, chvíli na to Válek hlavou jen lízl míč směřující těsně vedle tyče. Po dvaceti minutách skončil jeden z domácích útočníků po souboji v pokutovém území Šardic na zemi, píšťalka rozhodčí Olgy Zadinové však zůstala němá. Ihned utekl s míčem na kopačce Švrček a hledal spoluhráče ve druhé vlně. Režný ale pálil nad.
A tak uběhla půlhodina zápasu a síť za domácím brankářem se rozvlnila podruhé. Šardice pomocí krátkých přihrávek a výbornému pohybu dokonale vyšachovaly celou defenzívu domácích, na zem položily i brankáře Grubera a trefit prázdnou branku již pro Režného nebyl jediný problém. O pouhé tři minuty později bylo o dělbě bodů rozhodnuto definitivně. Jeden z domácích obránců sice dokázal srazit centrovaný balón, jenž mířil do vápna, tam ale nedůrazně střežený Švrček sklepl míč přímo do sítě. Do konce prvního poločasu ještě parádně z dálky střílel Šálek, kterému ve skórování zabránil jen skvělý zákrok Grubera. Domácí trenér Weisser se rozhodl střídat ještě před přestávkou a tentokrát nevýrazného Pavla nahradil Janem Horákem.
Do druhého poločasu přišly Boskovice s odvahou a bojovností. Chtěly ještě s nepříznivým vývojem něco udělat. Série rohových kopů ovšem nevedla k ničemu a přímý kop Matuly skvěle vytáhl na roh brankář Štěpnička. Když se poprvé do útočné akce dostaly Šardice, bylo hned zle a skóre na světelné tabuli se muselo znovu měnit. Domácí lavička poté vystřídala kapitána Pavla Martínka a do hry poslala mladého Havlíka. Ten tak byl na hřišti jen dvě minuty, když fanoušci sledovali pátý míč letící za Gruberova záda. Tentokrát nechali stopeři úplně volného hlavičkovat Režného. Ten se tak trefil již podruhé. Za stavu 5:0 tempo hry výrazně odpadlo. Domácí se již viděli v útrobách šatny, hosté se zase zaměřovali na udržení čistého konta svého brankáře.
Přesto bylo jasně vidět, kdo na hřišti má sil na rozdávání a kdo je po dosavadním průběhu zcela psychicky vyčerpán. Hostující trenér František Ondrůšek i přes jasné vedení neustále hnal své svěřence k dosažení dalších branek a obrana Formanu si tak až do konečného hvizdu vůbec neoddechla. V sedmdesáté minutě musel Gruber vytáhnout mimo branky velice nebezpečnou hlavičku, o deset minut později zase reflexivně vykopával tečovaný míč mířící do branky. Osm minut před koncem došlo na pomyslný poslední hřebík zatlouknutý do boskovické rakve. Rychlá akce Šardic po kraji dospěla až k centrovanému míči. Ten se dvakrát odrazil v pokutovém území, až se dostal na kopačky nabíhajícího Crli. A střídající hráč jej bez sebemenšího zaváhání poslal okamžitě do branky.
Zatímco v utkání s Rousínovem ztratil Forman v závěrečných sekundách dva body, dnes neměl proti dobře hrajícímu soupeři žádný nárok. Utkání přitom soupeři značně zjednodušil. Nyní musí domácí hráči na nepovedené utkání zapomenout a nedopustit velký pokles formy jako před rokem při domácím debaklu 0:5 od Otrokovic.

Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (6)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (6)
FC Boskovice se loučí s Weisserem - ze dne 07.07.2010 (5)
Boskovický fotbal rekapituluje - ze dne 24.06.2010 (5)
Prospali první poločas - ze dne 10.06.2010 (5)
Přestřelka pro Slovácko - ze dne 26.05.2010 (5)
Forman vedení neudržel - ze dne 26.05.2010 (5)
Forman staví na mládí - ze dne 25.05.2010 (5)
Situace je problematická - ze dne 11.05.2010 (5)
Formanu zvoní umíráček - ze dne 11.05.2010 (5)
Nevalný divizní víkend - ze dne 10.05.2010 (5)
Fotbalisté v tísni - ze dne 28.04.2010 (5)
Plán splnili napůl - ze dne 26.04.2010 (5)
Fotbalové derby rozhodovaly penalty - ze dne 12.04.2010 (5)
Ze Šardic bez bodu - ze dne 30.03.2010 (5)
Chyba v poslední minutě - ze dne 29.03.2010 (5)
Další domácí ztráta - ze dne 29.03.2010 (5)
Bod, oslava i nesportovní gesto - ze dne 12.10.2009 (5)
Forman sbírá body - ze dne 03.09.2009 (5)
Hlučín zaslouženě vyhrál - ze dne 08.06.2009 (5)

Všechny články z tohoto čísla (18/2009):

„Kroužek mladých zahrádkářů“
26. Mistrovství České republiky ve výkonu vodicích psů Memoriál Miroslava Fišera