Boskovice zachráněny, Rájec končí

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 13/2009, vloženo dne 22.06.2009

Boskovice, Protivanov * Divizní boje byly dobojovány. Poslední kolo přineslo rozluštění tajenky, který z okresních zástupců doprovodí Mohelnici a Ždírec do krajského přeboru. Mnohem lepší výchozí pozici měly na startovní čáře Boskovice, kterým stačila remíza v domácím zápase s Konicí. Rájec musela čekat na zaváhání rivala, a navíc vyhrát na horké půdě v Protivanově. Konečný výsledek Boskovic 1:1 tak poslal Rájec po třech letech zpět do kraje.
FC Forman Boskovice - Sokol Konice 1:1 (0:0)
Branky: 69. Janíček - 60. Přikryl z pen.
Boskovice: Švéda – Jk. Horák(73.Žilka), Václavek, Martínek, Dostál, Vykoukal(67. M. Horák), Müller, Preč, Ošlejšek(88.J. Horák), Havlíček, Kašpar
Utkání začalo oboustranně opatrně a ze zabezpečené obrany. První akce, kterou musel řešit domácí brankář Švéda, nebyla nikterak těžká. To pokus z voleje v podání Antonína Preče již vypadal lépe, přestože mířil nakonec mimo. Následující minuty patřily hostům. Konice v posledních kolech nabrala velice slušnou formu, což potvrzovala i v utkání s Formanem. Machalčák po patnácti minutách po rohovém kopu hlavou mířil do břevna, za chvíli Švédu nebezpečnou střelou vylekal Kobylík, ale brankář držel naděje svého týmu na záchranu.
Boskovice se poté začaly více dostávat do hry a vytvořily si i několik šancí. Havlíčkova dělovka z přibližně dvaceti metrů letěla těsně vedle, stejně jako Kašparova pěkná patička. Forman tak po první polovině zápasu držel s favoritem remízový stav, zaručující setrvání v divizi.
Domácí začali dobře, vytvořili si několik náznaků šancí, kterým ale chyběla finální fáze. V padesáté sedmé minutě se v obrovské šanci objevil Janíček, ale slabší střelu poslal jen do náruče brankáře Kmecika. A opět se potvrdilo staré fotbalové pravidlo nedáš-dostaneš. Kapitán Pavel Martínek v pokutovém území nešťastně fauloval a hosté dostali výhodu pokutového kopu. Ten neomylně proměnil Přikryl. Ačkoliv by se dalo čekat, že aktivita a bojovnost v domácích hráčích opadne, opak je pravdou. Domácí se do svého soupeře zakousli a o pouhých devět minut později bylo vyrovnáno. Po dobrém průniku a následném centru Ošlejška se do hlavičky položil Janíček a nechytatelně poslal míč do sítě.
Závěrečné minuty byly ve znamení útočící Konice a pevně se bránících Boskovic, které se rozhodly udržet zajišťující bod stůj co stůj. Přesto měl na kopačce obrovskou šanci Kobylík, ale Švéda reflexivně zasáhl. Utkání tak skončila stavem 1:1, tedy výsledkem zaručujícím divizi v Boskovicích.
Sokol Protivanov - MKZ Rájec-Jestřebí 1:0 (1:0)
V prakticky neřešitelné situaci se ocitli ráječtí fotbalisté. Již po konci předposledního kola, po výhře nad rivalem z Boskovic, byli mnozí hráči smíření se sestupem. Přesto se na hřišti v konečné tabulce sedmého Protivanova pokusili o zázrak. A stejně jako v několika jarních zápasech to byl boj marný. Hosté sice měli více ze hry, dostávali se do šancí, naopak soupeři jich moc nedovolili. Přesto nakonec odjížděla Rájec bez bodu. Ostrý totiž dokázal v obrovské šanci trefit jen tyč, zatímco domácí na konci prvního poločasu dokázali jednu z mála svých šancí využít dokonale. Výsledek 1:0 vydržel až do konce zápasu, kdy už hostům scházela chuť i bojovnost. Mužstvo se tak po třech letech vrací do krajského přeboru.

Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (4)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (4)