Fotbalistky smetly Ráječko

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 26/2008, vloženo dne 15.10.2008

Boskovice - Hned devětkrát musela brankářka Ráječka lovit míč ze sítě v utkání s Boskovicemi. Utkání se hrálo téměř nepřetržitě u hostující branky a jen díky velké smůle a problémům v zakončení nebylo skóre vyšší. Zuzana Vystavělová a Monika Černá se v utkání blýskly hattrickem.
FC Forman Boskovice – SK Olympia Ráječko 9 : 0 (6:0)
Branky: Černá a Vystavělová 3, Ševčíková 2, Vystavělová
Boskovice: Parolková, Chalupková, Horňová, Bušová, Staňková, Vystavělová, Ševčíková, Černá, Satrapová, Šaršoňová, Braunšlegerová
Lépe utkání zahájit ani nešlo. Již po třech minutách se totiž síť hostujícího týmu začala třást díky první brance. A další branky mohly padat hned o chvíli později. Černou ale vychytala hostující brankářka a v další šanci zastavilo domácí břevno. Ve dvanácté minutě se nicméně skóre měnilo znovu. Monika Černá si naběhla na výbornou přihrávku do pokutového území a bez problémů poslala míč do sítě.
Ráječko se dostalo k útočení až po dvaceti minutách, ale po ztrátě míče se do rychlého úniku dostala boskovická Šaršoňová a vstřelila třetí branku. O dvě minuty později navíc zvyšovala Vystavělová střelou do protipohybu na rozdíl čtyř branek. Výbornou půlhodinu zápasu podtrhl Forman v sedmadvacáté minutě, když po chybě brankářky skončil míč v bráně hostí popáté. Aktivita domácích ale ani za tohoto stavu neopadla. Šaršoňová trefila pouze břevno, stejně jako Vystavělová. Průnik Braunšlegerové sice také brankou neskončil, ale k dorážce se dostala Černá a nemýlila se. Tento gól byl pro Černou navíc již třetí.
I do druhého poločasu vstoupily boskovické hráčky plné elánu a zlomené soupeřky opět jasně přehrávaly. A znovu padaly góly. Pouhých sedm minut bylo potřeba, aby se z dobré pozice prosadila Vystavělová a vstřelila sedmou branku. Smůlou pronásledovaná Šaršoňová poté již podruhé trefila brankovou konstrukci a na další změnu stavu se i přes velký tlak čekalo do dvaasedmdesáté minuty. Krásný průnik předvedla Ševčíková a na zlatém podnose předala míč Vystavělová, která tak dovršila hattrick.

Znovu se Ševčíková blýskla deset minut před koncem, když na hranici pokutového území výborně zpracovala míč, pronikla až k brankářce a nekompromisně zavěsila pod břevno.
"Zpracovala jsem si míč, udělala pár kroků k brance a byl tam prostor, tak jsem to tam trefila,
popisovala situaci unavená střelkyně. "Neřekla bych, že to bylo nejlehčí utkání. Rozhodně jsme ale chtěli vstřelit ten desátý gól, což se nám bohužel nepovedlo" dodala Zuzana Ševčíková
Moravské Budějovice - Forman Boskovice 4:1 (2:0)
Podzimní část zakončily boskovické fotbalistky takovým způsobem, jakým jí začaly. Opět dostaly čtyři branky, tentokrát však jednu dokázaly i vstřelit.
"Hráli jsme s prvním týmem, který jen jednou prohrál. V poločase jsme prohrávali o dvě branky, poté jsme si vybrali naši typickou pětiminutovku a bylo to 4:0. Fotbal byl hezkej, ale na rozdíl od soupeře jsme nedali branky," hodnotil utkání trenér Antonín Parolek. V celkovém zúčtování nakonec zakončí Boskovice podzimní sezónu se šesti body. Čekalo se přitom mnohem více. "Myslím, že je to nervozitou a přílišným respektem. Pokud by se objevila možnost získat nějakou posilu, budeme rádi. Ale spíše vstoupíme do jara se stejným kádrem. Pevně věřím, že v zimě dobře potrénujeme a jaro bude už lepší," zakončil Parolek. (luke)

Ženy mají čtyři body - ze dne 14.09.2009 (4)
Fotbalistky bilancují - ze dne 10.12.2009 (3)