Krajský přebor fotbalistů uzavřel podzimní kalendář

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 14/2022, vloženo dne 25.11.2022

Region * Druhou listopadovou neděli zakončili hráči krajského fotbalového přeboru podzimní část své soutěže, týmy 1. A třídy již o týden dříve. Boskovice a Kunštát se mohou přes zimu chystat na pořádnou bitvu o vítězství v soutěži, Ráječko naopak hledí na opačnou stranu tabulky. Až tento týden definitivně ukončí podzim také Blansko, které se po příchodu nového trenéra konečně zvedlo.
Na zimní přestávku se těší v Boskovicích, které ovšem zvládly poslední krok na výbornou a přezimují na špičce tabulky. Se Svratkou Brno si na poslední chvíli prohodily pořadatelství a tak se hrálo v Boskovicích pod umělým osvětlením. A rozhodnuto bylo již po půli, kdy domácí proměnili převahu ve tři vstřelené branky. A když po hodině hry zvýšil Cichra, který byl na hřišti pouhé tři minuty, již na 4:0, o vítězství nikdo nepochyboval. FC Boskovice tak podzim zakončil se třiceti body na skvělém druhém místě tabulky.
V předchozích dvou zápasech však s Lednicí a Bystrcí inkasoval hrozivých sedm branek. „Kdybychom jich deset dali, tak budiž. Ale branek jsme dostali hrozně moc,“ zlobí se trenér Jan Havlíček, jehož tým již delší dobu bojuje s velkým množstvím chyb. „A stále se opakují, soupeři darujeme šance zadarmo. Jsme hrozně málo důrazní.“ Hodně nelibě nesl výkon svých svěřenců v Lednici, kde Boskovice prohrály 4:2. „Vypadalo to, jako bychom se jen přijeli podívat na zámek. Dobře jsme věděli, že domácí skvěle brání a mají nebezpečné standardky. Přesto jsme z nich dostali dvě branky. A když snížíme, okamžitě za třicet vteřin chybou necháme skórovat soupeře znovu,“ kroutí hlavou.
Boskovice se ale trápily také doma proti brněnské Bystrci, se kterou v poločase prohrávaly 0:1. „Znovu jsme soupeři darovali gól srážkou na polovině hřiště. Šancí na vyrovnání byla spousta, ale při zranění Honzy Nováka se trápíme také v zakončení,“ hodnotí trenér, který o půlce vyslal do hry dorostence Vojtěcha Bohatce a ten si při premiéře v A týmu hned po třech minutách naběhl na přesný centr a vyrovnal. „Byl nervózní, ale chtěl jsem jej mít k dispozici, pro případ že budeme prohrávat. Zvládl to na jedničku. A hlavně jsem rád, že se vrátil k fotbalu, je to zajímavý hráč,“ pochválil Havlíček. Bystrc ale následně odskočila hned o dvě branky. Stíhací jízdu za konečným výsledkem 3:3 však proměnili nejprve Minx a ve čtvrté minutě nastavení vyrovnáním Cichra.
Po mizerném úvodu sezony se naopak zvedá FK Blansko. To sice padlo ve Frýdlantu nad Ostravicí, následně doma ale rozneslo Hodonín 6:1. „Zápas ve Frýdlantu od nás nebyl vůbec dobrý. Proto motivace musela a byla na místě. Byť proti enormně silnému soupeři,“ hodnotil trenér Jiří Vorlický vysoké vítězství. „Pečlivě jsme se celý týden chystali, kluci byli koncentrovaní a zužitkovali kvalitu v proměňování brankových příležitostí. Herní principy, na kterých měsíc pracujeme, se v naší hře objevují stále častěji a to mě těší,“ doplnil bývalý prvoligový fotbalista. Na rozdíl od ostatních klubů čeká Blansko v MSFL ještě jedno utkání, v sobotu doma proti Vítkovicím.(Luke)
MSFL: 13.kolo:
BFK Frýdlant – FK Blansko 1:0(0:0), 14.kolo: FK Blansko – FK Hodonín 6:1(3:0), 25. a 48.Jaroš, 28. a 55.Thon, 10.Kapur, 75.Smrčka
Krajský přebor: 13.kolo:
FC Sparta Brno – FK Kunštát 7:3(5:0), 50.Gracias, 53.Sehnal z pen., 87.Novotný, MS Brno – SK Olympia Ráječko 4:1(2:1), 37.M.Pokorný z pen., Lednice – FC Boskovice 4:2(1:0), 78.Klepáček, 90.Minx, 1.kolo: FC Boskovice – FK Dosta Bystrc-Kníničky 3:3(0:1), 48.Bohatec, 68.Minx, 90.Cichra, FK Kunštát – SK Líšeň 2:2(2:1), 13.Štencl, 32.Bělehrádek, SK Olympia Ráječko – FK Ivančice 2:3(0:2), 73.Bokůvka, 75.Štafa 15.kolo: FC Boskovice – FC Svratka Brno 4:0(3:0), 30.Živný z pen., 31.Bohatec, 40.Svensson vl., 67.Cichra, FC Sparta Brno – SK Olympia Ráječko 0:1(0:1), 30.Bokůvka, TJ Moravan Lednice – FK Kunštát 1:1(0:1), 29.Štencl
1.A třída: 13. kolo:
FK Rájec-Jestřebí – AFK Tišnov 2:0(1:0), 33.Macháček, 90.Kunc, TJ Vilémovice – FC Moravský Krumlov 2:2(1:1), 21.Siegl, 70.Polách, 1.kolo: FK Zbraslav – TJ Vilémovice 0:2(0:0), 72.Crhonek, 82.Jarůšek, TJ Čechie Zastávka – FK Rájec-Jestřebí 2:0(1:0)

V derby padlo šest branek, zvítězilo Ráječko - ze dne 19.04.2024 (3)
Blansko už zná nejlepší sportovce za rok 2007 - ze dne 06.03.2008 (3)