Ostrava odjela s debaklem

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 13/2021, vloženo dne 24.10.2021

Region * Vynikající formu měli v posledních týdnech hráči okresního výběru Blanenska v malém fotbale. Ti nejprve vyhráli jednoznačně na hřišti silné Jihlavy a následně doma dvanácti trefami roznesli ostravský Baník.
Jihlava – Blanensko 3:8 (1:3)
Branky: 27., 36., 38., 54. a 60. Paděra, 14. Rus, 20. Koudelka, 35. Kucharčuk
Jihlava z minulé sezony obhajuje druhou příčku, Blanensko třetí. Přesto byli hosté v zápase jednoznačně úspěšnějším týmem. Do zápasu skvěle vstoupili a brzy se dostali do vedení. Převahu nezlomilo ani srovnání, na které odpověděli Koudelka s Paděrou. Po přestávce si Blanensko pozorně hlídalo své vedení a řadou krásných akcí postupně zvýšilo až na hrozivých 7:1. Jihlava sice v posledních minutách stáhla skóre alespoň na rozdíl čtyř branek, poslední slovo měl ovšem Ondřej Paděra, který v poslední minutě stanovil konečné skóre na 8:3. A sám přitom dal pět branek. „Jsem rád, že se nám podařilo poskládat zase silný tým a odvezli jsme si výhru z Jihlavy. Za těch sedm sezon Superligy malého fotbalu jsem tam vyhrál teprve podruhé,“ hodnotil po zápase elitní střelec.
Blanensko – Baník Ostrava 12:2 (7:1)
Branky: 2., 12., 16., 24., 30. a 58. Paděra, 23., 38. a 60. Koudelka, 6. a 31. Muzikant, 40. Rus
V následujícím domácím zápase proti ostravskému Baníku forma Blanenska ještě narostla a hosté si odvezli pořádný nášup. Stačilo něco přes dvacet minut hry a domácí již vedli 6:0. Do přestávky se oba týmy trefily ještě po jednom gólu. Jestli ale někdo čekal polevení z domácí strany, šeredně se zmýlil. Blanensko i nadále soupeře trestalo skvělým přechodem do útoku a branek přibývalo. Diváci se tak mohli bavit až do poslední minuty. Ondřej Paděra tentokrát vstřelil šest branek a druhá elitní hvězda týmu Jan Koudelka zkompletoval hattrick a na dalších sedm branek přihrál.(Luke)