Policie Informuje

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 20/2008, vloženo dne 21.07.2008

[Stálý odkaz na článek]

Posilněn pervitinem sedl za volant
Boskovice – Amfetaminy u čtyřiadvacetiletého řidiče Škody Favorit odhalil ve čtvrtek 17. července večer těsně před osmou hodinou test na návykové látky. Toho policisté zastavili na silnici v Boskovicích v rámci policejních opatření souvisejících s právě probíhajícím festivalem Boskovice 2008. Řidič po testu sám přiznal, že necelé tři hodiny před jízdou užil asi 0,05 gramu pervitinu. Řidič přesto odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem krve, policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz.

Srazil chodkyni na přechodu
Blansko – Lehce zraněná byla ve středu 16. července před jedenáctou hodinou dopoledne osmašedesátiletá žena. Ta přecházela na kruhovém objezdu v Blansku u bývalé pošty. Řidič Fordu Escort sice u přechodu zastavil, pustil však pouze chodkyni, která šla dříve. Druhé chodkyně, osmašedesátileté důchodkyně, si už nevšiml a začal se rozjíždět. Srazil ji a chodkyně upadla na vozovku. Utrpěla tak lehké zranění. Ke škodě nedošlo, u řidiče ani zraněné nebylo zjištěno požití alkoholických nápojů.

Převrácený přívěs zablokoval státní silnici
Černá Hora – Padesátitisícová škoda a na hodinu odkloněná doprava v jednom směru na státní silnici I/43 vedoucí z Brna do Svitav. Tak to vypadalo ve středu 16. července dopoledne na kruhovém objezdu u Černé Hory, kde havarovalo nákladní auto s přívěsem. Jeho řidič směřující od Lipůvky k Sebranicím jel totiž příliš rychle a přívěs se převrátil na pravý bok. Na silnici tak skončila také vysypaná lepenka. Při havárii nebyl nikdo zraněn, u řidiče nebylo zjištěno požití alkoholických nápojů před jízdou. Asi hodinu byla v jednom směru na silnici omezena kvůli likvidaci následků nehody doprava.

Mercedes nedobrzdil.
Blansko – Kvůli odbočování vlevo zastavil v úterý 15. července kolem poledne v Blansku řidič Škody Octavie. Za ním jedoucí třiatřicetiletý řidič Mercedesu Benz to ale nečekal a nestihl už zabrzdit včas. Narazil tak do Škody Octavie. Na vozidle Škoda Octavia vznikla škoda ve výši asi 100 tisíc a na vozidle Mercedes Benz asi sedmdesát tisíc. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Muže okradli, když byl v bezvědomí.
Blansko – Škodu přesahující šest tisíc korun způsobil neznámý zloděj pětadvacetiletému muži ze Vsetína, který zůstal na lavičce u autobusové zastávky na hlavním autobusovém nádraží v Blansku, v ulici Svitavská v bezvědomí. V té době mu totiž někdo ukradl cestovní tašku s peněženkou, rodným listem, občanským průkazem, cestovním pasem, ale také bankovní kartou, mobilním telefonem a svazkem klíčů.

Cisterně se protrhla nádrž s naftou
Lažany - Zřejmě únava řidiče osobního auta je příčinou dopravní nehody, která se stala v pondělí 14. července kolem půl deváté ráno na státní silnici I/43 v Lažanech. Řidič osobního auta vyjel do protisměru a narazil do projíždějící cisterny značky Scania. Té se při nehodě protrhla nádrž s naftou. Na místo tak museli vyjet hasiči, kteří naftu přečerpávali. Na autech vznikla škoda asi šedesát tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn, k ekologické havárii také nedošlo. Řidiči projíždějící úsekem státní silnice ale museli asi hodinu jezdit kyvadlově.

Nečekal, že auto před ním zastaví
Sebranice – Kolony vozidel zastavujících před křižovatkou státní silnice I/43 se silnicí číslo 150 v blízkosti Sebranic si v neděli 13. července těsně před pátou hodinou odpoledne nevšiml dvaapadesátiletý řidič osobního vozu značky Volvo a narazil do před ním zastavujícího Seatu. Při střetu byla lehce zraněna spolujezdkyně jedoucí ve vozu značky Seat. Na autech vznikla škoda asi jeden tisíc korun.

Popil a narazil do zaparkovaného auta
Suchý – Zvládnout vlastní auto značky Chrysler Neon se nepodařilo v sobotu 12. července jednačtyřicetiletému řidiči jedoucímu po silnici od obce Suchý do Žďárné. Byl totiž opilý. S autem se dostal do protisměru, kde čelně narazil do zaparkovaného vozidla Fiat Brava. Po nárazu se vozidla dostala mimo vozovku, kde ještě poškodila oplocení pozemku jednoho z místních domů. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s naměřenou hodntou 2,10 promile alkoholu v dechu. Škoda, kterou podnapilý řidič způsobil, byla odhadnuta na 185 tisíc korun.

Muž na kole havaroval u kruhového objezdu v Boskovicích.
Boskovice - Na silnici v blízkosti kruhového objezdu u čerpací stanice Shell v Boskovicích havaroval v sobotu 12. července před půl pátou odpoledne devětapadesátiletý cyklista. Bez cizího zavinění přepadl přes řidítka. Záchranáři jej vrtulníkem přepravili s četnými zraněními do nemocnice v Brně.

V rychlosti nezvádl vozidlo
Petrovice - Krátce před třetí hodinou v sobotu 12. července havaroval v Petrovicích šestadvacetiletý řidič. V rychlosti nejdřív narazil do oplocení, pak do dopravní značky a do stromu. Při havárii vypadl z vozidla a zůstal v bezvědomí. Záchranáři jej s těžkým zraněním převezli do brněnské nemocnice.

Kradl peníze a prádlo
Blansko – Kriminalisté zahájili trestní stíhání devatenáctiletého muže, který se v květnu několikrát vloupal do prodejen prádla a oděvů v Blansku. Poprvé se do jednoho z obchodů dostal tak, že rozbil kamenem skleněnou výlohu a z prodejny si odnesl dámské spodní prádlo a čtyři sta korun v hotovosti. Za deset dní nato se vloupal do stejné prodejny a ještě do sousedního obchodu. Opět odcizil spodní prádlo a finanční hotovost v mincích. Při druhém vloupání jej zadržela hlídka blanenských strážníků. Poškozením výkladů a odcizením věcí a peněz zloděj způsobil celkovou škodu ve výši přesahující 56 tisíc korun.

Měl přes tři promile
Suchý – 3,55 promile alkoholu v dechu naměřili policisté ve čtvrtek odpoledne kolem třetí hodiny osmačtyřicetiletému řidiči Škody Favorit při kontrole na místní komunikaci v obci Suchý na Boskovicku. Řidič se pak sám přiznal, že před jízdou vypil tři jedenáctistupňová piva. Na místě mu byla zakázána další jízda, zadržen řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Motocyklista se těžce zranil
Jedovnice - Vrtulník převezl do brněnské nemocnice u Svaté Anny těžce zraněného sedmapadesátiletého motorkáře, který ve středu 9. července po deváté hodině ráno havaroval v Jedovnicích. Řidič motocyklu nečekaně trhl řídítky, ztratil kontrolu nad motocyklem a havaroval do auta.

Popil a najel do svodidel
Doubravice nad Svitavou – Pod vlivem alkoholu sedl v pondělí 7. července odpoledne za volant jednačtyřicetiletý řidič nákladního auta, a to se mu vymstilo. Na mokré silnici nedaleko Doubravice nad Svitavou dostal smyk, vyjel ze silnice vpravo, kde narazil do svodidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda na vozidle i svodidlech dosáhla dvaasedmdesáti tisíc korun. Orientační dechová zkouška u řidiče skončila s pozitivním výsledkem – 0,81 promile. Policisté na místě řidiči zadrželi řidičský průkaz.


Podobné články:
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 24. kolo, 24. – 25. 5. 2008 - ze dne 27.05.2008 (14)
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 23. kolo, 17. - 18. 5. 2008 - ze dne 21.05.2008 (8)
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 15. kolo mužů, 28. kolo dorostu - 8. 5. 2008 - ze dne 09.05.2008 (7)
Policie INFORMUJE - ze dne 10.06.2008 (5)
Charita Blansko pořádá sběr potravin a dětského oblečení - ze dne 29.05.2020 (4)
Policisté využívají terénní motorky - ze dne 16.09.2008 (4)
Boural pod vlivem alkoholu, za volantem navíc neměl co dělat - ze dne 23.06.2020 (3)
Květnový závodní maraton také podlehl - ze dne 27.04.2020 (3)
Do sbírky potřebuje charita hlavně jarní oblečení, povlečení a drobnou elektroniku - ze dne 17.02.2020 (3)
Ve sbírce uvítáme podzimní oblečení i potřeby pro školáky - ze dne 09.09.2019 (3)
Hledáme dobrovolníky na pomoc s tříděním po sbírce - ze dne 27.05.2019 (3)
Květen nabídne řadu závodů dospělým i dětem - ze dne 15.04.2019 (3)
Hledáme dobrovolníky na pomoc s tříděním po sbírce - ze dne 27.02.2019 (3)
Sedli pod vlivem za volant autobusu a vozili lidi po regionu - ze dne 22.10.2018 (3)
Zahájení turistické sezony 2018 aneb Trable a nudu, zajisté, na háku mají turisté! - ze dne 27.03.2018 (3)
Kontroly odhalily alkohol ani drogy za volantem - ze dne 06.02.2018 (3)
Auto záhy poškodil, zloděj v Boskovicích byl mnohem zručnější - ze dne 15.05.2017 (3)
Návštěva místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka na Blanensku a Boskovicku - ze dne 01.09.2016 (3)
Popíjeli a pak jeli - ze dne 26.07.2016 (3)
Jízdní kola jsou v kurzu - ze dne 21.07.2016 (3)

Všechny články z tohoto čísla (20/2008):

Rubrika: Zpravodajství
Archeologové bádají ve sklepeních domů na Masarykově náměstí
Benátská noc již podeváté
Boskovice budou mít nové byty
Děti z bytovek Na Chmelnici si mají kde hrát
Hrajte golf s hrochem a pomůžete dětem
Je tu léto, čas dovolených
Jeden klíč ke všem zámkům - hudba budoucnosti ???
Kombajny začaly polykat zlatavé klasy. Žně jsou v plném proudu
Koupaliště Velké Opatovice láká vodomily ze širokého okolí
Na Kunštátsku se za koupání neplatí
Nové hřiště přiláká sportovní nadšence
Novinky z Boskovic
Příručku pro pacienty dostanou klienti VZP zdarma na pobočkách
Solná jeskyně v Boskovicích
Úsporná opatření v olešnické Mlékárně se dotknou i zaměstnanců
V Isarnu se proháněli obratní jezdci na hřbetech bujných koní
V tropickém vedru zachovali hasiči chladné hlavy
Ve Žďárné opravují komunikace
Večírek v japonském duchu
Výstřel z kuše zasáhl bezbranná zvířata
Závršácký sjezd se postaral o adrenalinový závod
Zlobiví řidiči zaplatili pokutu, ti hodní dostali dárek

Rubrika: Kultura
Boskovice se otřásaly. Přilétla každoroční festivalová smršť.
Ďábelský baron se vrátil na svůj zámek
Lidé přispěli na opravu zámecké kolonády
Nedělní odpoledne zpestří promenádní koncert
Pozvánka na výstavu
Ztichlý zámek oživí postavy z historie

Rubrika: Sport
Blansko má staronového trenéra
Boskovice a Rájec zahájili přípravu
Forman hledá útočníky
K - Keramika Cup patří Blansku
Lysičtí na Znovín cupu
Moravec CZECH MTB Team hrál v Losinách PRIM
Náročná trať v Okrouhlé prověřila závodníky na horských kolech
V Boskovicích se představil Jablonec
Ženský fotbal slaví v Boskovicích roční působení

Rubrika: Představujeme
Firma DOPES sází na neustálý rozvoj
Chléb je boží dar
Nejchutnější chleba pečou v pekárně v Benešově
RODINA KWASNÍK-RABINOWICZOVA Z BOSKOVIC

Rubrika: Černá kronika
Policie Informuje
Střípky MP Boskovice

Rubrika: Napsali nám
Členové ZO ČZS Boskovice u pramenů Labe
DOKÁZALI JSEM TO
Duševně nemocní mohou žít spokojeně a aktivně
Nové hřiště na Suchém
PODĚKOVÁNÍ
REAKCE na článek: Okrsková soutěž Velké Opatovice
REGIONÁLNÍ SETKÁNÍ ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH V LETOVICÍCH

Rubrika: Právník radí
Nesplnila Vám cestovka co slíbila??