Triatlonová sezóna Elite Sport Boskovice byla zahájena

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 7/2021, vloženo dne 03.06.2021

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * V sobotu 29. května prvními závody na krásném Račickém kanále. Naši borci zde závodili v rámci ICT triatlonu. Celkem 12 našich závodníků zasáhlo po sobotním poledni do bojů. V kategorii mini žáci bylo vzhledem k teplotě vody 17 stupňů vypuštěno plavání, ale i duatlon dal dětem zabrat. Naše Sofi Krausová brala třetí místo. V kategorii 11-12 let Anička Šafránková první, Jirka Zavřel druhý a Kuba Heřman třetí. Sloučený start kategorie 13-15 let nabídl velmi krásný závod. Všichni naši závodníci šli do závodu bez neoprenů, které byly povoleny. Nutno dodat, že voda byla velmi studená a někteří později svoje rozhodnutí litovali. V cíli Josefína Mládenková druhá, Adéla Zavřelová třetí, Lucie Koudelková čtvrtá s nejlepším cyklistickým časem dne a Lucka Heřmanová pátá. Jáchym Šafránek čtvrtý, Matěj Kovařčík devátý, Filip Kraus desátý a Mates Koudelka jedenáctý. Po vyhlášení výsledků jsme se přesunuli na Máchovo jezero do kempu Borný, kde bylo zajištěno ubytování. Děti si odpoledne krátily nácvikem činností v depu, závodem dračí lodě versus padelbord a dováděním na i pod hladinou Máchova jezera. Po večeři dostaly svolení k poslednímu koupání, které se protáhlo na hodinu. Řádně odmáčení šly s vyhlášenou večerkou na kutě. Ráno nás čekal triatlon Votvírák, který byl vzhledem k teplotě vody 13 stupňů pojat pro všechny žákovské kategorie jako duatlon. Nutno dodat, že 4,5 kilometrů běhu rozděleného desetikilometrovou cyklistickou částí nám dalo po sobotě hodně zabrat.
V kategorii 12-13 let cinkla Lucce Koudelkové bronzová medaile a v kategorii 14-15 Josefínka Mládenková byla taktéž na bronzovém stupínku. Adéla Zavřelová čtvrtá a Lucka Heřmanová šestá. Kluci 11-12 let Kuba Heřman pátý a Jirka Zavřel devátý. Naši starší žáci dali skvěle svůj závod. V cíli byl Jáchym Šafránek šestý, Matěj Kovařčík osmý, Matyáš Koudelka desátý a Filip Kraus jedenáctý. V obou závodech si děti zasoutěžily proti současné žákovské špičce v naší zemi a nutno dodat, že nás bylo vidět. Závěrem poděkování klubu, trenérům, sponzorům za zapůjčení lodě a padelbordu, rodičům za odvoz a servis.
Je zase milé slyšet po prezentaci a poté i při vyhlašování našich závodníků z úst komentátora akce Stanislava Bartůška cituji: "a zase ty Boskovice".

Text + Foto: Bohdan Charvát

Podobné články:
Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (2)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (2)
Fotbalová DIVIZE - ze dne 02.06.2008 (2)
Konkurzní řízení na funkci ředitelky - ze dne 08.04.2008 (2)
Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (2)
Volejbalistkám se na lepší časy neblýskalo - ze dne 06.03.2008 (2)
Zaměřují se na prevenci kriminality - ze dne 14.02.2008 (2)
Nový zpravodaj má nedostatky - ze dne 27.03.2024 (1)
Ministr Kupka debatoval v Boskovicích o I/73 - ze dne 27.03.2024 (1)
Světový den vody hostily Boskovice a nejmodernější čistírna odpadních vod - ze dne 25.03.2024 (1)
Hledání jednatele nemocnice začíná od začátku - ze dne 22.03.2024 (1)
Bezpečně do školy - ze dne 19.03.2024 (1)
Lukáš Vorlický je slávistou - ze dne 18.03.2024 (1)
Místní a okresní organizace STAN se distancuje od zařazení starostky na kandidátní listinu - ze dne 18.03.2024 (1)
O knihovně rozhodnou v dubnu - ze dne 14.03.2024 (1)
Hledají vhodnou dotaci na sportovní halu - ze dne 14.03.2024 (1)