Mistrovské tituly i úspěch ve štafetách

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 2/2020, vloženo dne 16.02.2020

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Výjimečných výkonů dosáhli plavci SVČ Boskovice na Zimním mistroství České republiky. Zásluhou Jáchyma Ryšávky a Anděly Müllerové přivezli domů hned pět zlatých medailí. Nejedná se přitom o jediné výrazné úspěchy posledních týdnů.
Na mistrovství v Prostějově se představili z boskovických plavců dva elitní zástupci. Jáchym Ryšávka startoval v pěti disciplínách, ze kterých vytěžil tři zlaté medaile na 200 metrů motýlek, 400 a 1500 metrů volným způsobem. K tomu přidal stříbro na 100 metrů motýlek a 200 metrů polohový závod. Anděla Müllerová startovala šestkrát a byly z toho dvě zlaté medaile na 200 metrů znak a 400 metrů polohový závod. Navíc přidala tři stříbra na 100 metrů znak či 100 a 200 metrů polohový závod. „Jejich výkony byly tak hodnotné, že Jáchym překonal dva oddílové rekordy mužů a Anděla dokonce tři okresní rekordy žen. Je to historicky největší úspěch plavců boskovického oddílu. Za tímto úspěchem stojí nejen píle a talent obou plavců, ale velká podpora rodičů a kolektiv trenérů, který své svěřence dobře připravil,“ upozornili trenéři Kateřina Ryšávková a Jan Horák.
Na Zimním mistrovství starších žáků se pak kvalifikovala Natálie Horáková, která obsadila na 200 metrů znak dvacáté místo. A v Novém Jičíně soutěžila také Kristýna Nezvalová, která brala tři zlaté a stříbro. Müllerová se po vydařeném mistroství představila na Brno cupu. A znovu zazářila dvěma zlatými a jedním bronzem. Medailí však Boskovice vylovily daleko více. Michal Veselý přidal dvě zlaté, jedno druhé a třetí místo. Jolana Chlupová skončila dvakrát první a dvakrát druhá. Jan Bednář si pak odvezl dvě stříbra a dva bronzy.
A v úvodu roku 2020 se v rámci Brněnského tučňáčku představili také nejmladší závodníci. Zde hned třikrát vystoupala na stupně vítězů Kristýna Nezvalová, dvakrát druhá a jednou třetí. Mezi mladšími plavci byl třikrát čtvrtý Jan Bednář, který ale v závěrečném závodě přeci jen oslavil bronzovou medaili. Velkým úspěchem pak byly štafetové závody. „Chlapecké štafety ve složení Radek Dokoupil, Jan Bednář, Matyáš Bílek, Antonín Paulík a Tomáš David byly třetí na 4x50 volným způsobem, čtvrtí na 4x50 polohový závod. Dívčí štafety ve složení Anna Šafránková, Lucie Gottwaldová, Jolana Chlupová, Elen Hortová a Kristýna Nezvalová skončily třetí na 4x50 volným způsobem a polohový závod,“ uzavřela trenérka Světlana Hrdličková s tím, že v Brně se představili také Pavlína Hanáková, Adéla Věrná, Krunoslav Roglič a Petr Formánek.(Luke)

Podobné články:
Boskovická čtyřstovka - ze dne 21.11.2023 (3)
Plavci soutěžili také v Boskovicích - ze dne 20.07.2023 (3)
Plavci soutěžili o medaile i dort - ze dne 15.03.2022 (3)
Medailová nadílka pro plavce - ze dne 28.12.2021 (3)
Další medailové úspěchy pro plavce - ze dne 23.12.2021 (3)
Ryšávka a Müllerová v čele statistik - ze dne 20.11.2021 (3)
Plavci doma brali medaile - ze dne 28.10.2021 (3)
Plavci zpět na závodech - ze dne 11.05.2021 (3)
Rekordy vzali útokem - ze dne 02.10.2020 (3)
Plavci na Corona cupu - ze dne 14.07.2020 (3)
Znovu zlatý Ryšávka - ze dne 03.03.2020 (3)
Plavci na Zimním poháru - ze dne 23.12.2019 (3)
Na nejlepší plavce čekal dort - 1 - ze dne 18.11.2019 (3)
Třináct medailí pro plavce - ze dne 12.11.2019 (3)
Boskovičtí plavci zářili na Olympiádě - ze dne 27.07.2019 (3)
Plavci přepisovali historii - ze dne 08.07.2019 (3)
Nejmladší plavci závodili v Blansku - ze dne 13.03.2019 (3)
Adriana Horňová desátá v republice - ze dne 21.01.2019 (3)
Plavci přepisovali rekordy - ze dne 08.11.2018 (3)
Boskovická čtyřstovka - ze dne 20.10.2018 (3)

V Moravském krase objevil vzácné mince
V rozpočtech počítají s investicí do škol, čistíren, ale i s přípravou budoucích projektů
V Šebetově letos začne rekonstrukce křižovatky
Vojáci se vrátili do roku 1945
Začíná chřipková epidemie
Změnili financování technický služeb

Rubrika: Sport
Atleti z Boskovic uspěli na Mistrovství Jihomoravského kraje. Vrátili se s devíti medailemi