Boskovičtí Sokolové udělali další důležitý krok k postupu

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 7/2008, vloženo dne 20.02.2008

Morkovice * Postup do vyšší florbalové soutěže už začíná mít v případě boskovických florbalistů konkrétnější obrysy. Nováček totiž přidal do své sbírky další dvě výhry v Jihomoravském florbalovém přeboru, které je posunují blíže k vysněnému cíli.
FBC Sokol Ivanovice na Hané – FBO Sokol Boskovice 3:5 (2:2, 1:0, 0:3), branky: Havelka 4, Cikánek.
Po téměř měsíční přestávce s řadou nemocných vyrukovali Boskovičtí do boje proti Ivanovicím, což se podepsalo na vlažném úvodu zápasu. Trenér Martínek postrádal tři hráče, Cikánek teprve v týdnu ukončil léčbu a Peš nastoupil i s antibiotiky.
Již v první minutě sice přesně zamířil Havelka, ale to bylo z pohledného florbalu na dlouhou dobu vše. Soupeř dvěma poměrně rychlými góly stav zápasu otočil a na hole boskovických se vkradla nervozita a řada nepřesností, které měly za následek i několik naprosto zbytečných vyloučení. Skóre první třetiny nakonec srovnal trefou ve vlastním oslabení opět Havelka. I přes řadu taktických pokynů se na obrazu hry ve druhé třetině nic nezměnilo a pokračovala tak přehlídka zbytečných chyb a vyhrocených osobních soubojů, ke kterým bohužel notně přispívala i pasivita rozhodčích. Opakovaná chyba Kožouška v brance Boskovic pak dala domácím šanci na přesilovku, kterou bleskurychle využili. Do poslední části tak nastupovali hosté s mankem jednoho gólu. A rovněž se změnou v sestavě, která přinesla potřebné oživení hry, což vyústilo nejen ve vyrovnání, ale zejména ve vítěznou trefu z hole Cikánka dvě minuty před koncem utkání. Definitivní pojistku přidal tradičně produktivní Havelka a završil tak svůj účet na čtyři zásahy.
FBO Sokol Boskovice – 1.FBO Sokol Letovice 11:1 (3:0, 4:0, 4:1), branky: Krenar 5, Peš 2, Havelka 2, Cikánek 2.
Derby proti tradičnímu rivalovi z Letovic slibovalo nejen pohlednější florbal, ale zejména vypjatou bitvu o důležité body na čele tabulky. Letovičtí nastoupili k utkání v plné sestavě a s odhodláním oplatit boskovickým porážku z minulého vzájemného souboje. Už první třetina však jasně naznačila, že o žádné velké drama zřejmě nepůjde. Boskovičtí ji totiž vyhráli poměrně hladce 3:0, když do zápasu poslali „vítěznou“ sestavu z předchozího zápasu. Navíc skóre na straně boskovických utěšeně narůstalo..Nejaktivnější v tomto ohledu byl zejména Krenar, jenž do sítě soupeře nasázel postupně v utkání pět branek. Při ojedinělých výpadech Letovic pak vždy spolehlivě zasáhla boskovická obrana, podporovaná bezchybným Pfefrem v bráně. O čisté konto ho připravil rychlý výpad Letovických po patnácti vteřinách v posledním dějství. Třetí část tak byla zejména o tom, jestli se podaří Boskovicím vsítit magickou „desítku“. Minutu a půl před koncem se to nakonec podařilo velmi aktivnímu Krenarovi, který tak zřejmě rád obohatí klubovou pokladnu.
Boskovičtí i v oslabené sestavě (Kožoušek, Pfefr – Dvořák, Martinek, Musil, Báča – Cikánek, Ošlejšek, Havelka, Peš, Krenar, Ševčík L.) učinili další velmi důležitý krok k vysněnému postupu do vyšších pater florbalových soutěží. Další dvě důležitá utkání sehrají hráči Sokola 9. března v Letovicích proti brněnským vysokoškolským týmům VSK VFU a VSK MZLU.

Boskovičtí florbalisté zakončili výbornou sezónu - ze dne 05.05.2008 (3)
Florbalisté dostali poslední výprask - ze dne 26.04.2010 (2)