Minervu čeká rozhodující zápas

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 7/2008, vloženo dne 20.02.2008

Boskovice * Boskovickým hokejistům začalo nejdůležitější období sezóny - play off. Kvůli špatným výsledkům v základní části museli navíc hned ve čtvrtfinálové sérii nastoupit proti třetí Nedvědici. V prvním zápase na ledě soupeře dokázala Minerva senzačně zvítězit, v domácím prostředí ale na postup nedosáhla.
HC Nedvědice – SK Minerva Boskovice 3:6 (0:0,2:0,1:6), branky: Krupička 3, Bednář 2, Píša.
Utkání na ledě favorizovaného týmu vyšlo Boskovickým výborně. Po dvou dobře odehraných třetinách přišel drtivý finiš, když v závěrečné třetině vstřelila Minerva hned šest branek. „V prvních dvou třetinách jsme domácí jen výjimečně nechali hrát jejich hru a závěrečnou třetinu jsme zvládli fantasticky. Kluci ukázkově bojovali a bylo vidět, že chtějí udělat dobrý výsledek,“ zhodnotil první utkání trenér Miloš Honzek.
SK Minerva Boskovice – HC Nedvědice 1:3 (1:1,0:2,0:0), branky: 12. Tlamka - 5. Tatar, 25. Klepa, 29. Ševčík.
V odvetném utkání se ale Boskovicím nepodařilo zopakovat předešlý výkon. Nedvědice nehodlala ukončit sezónu, což ukázal hned úvod zápasu. Již po necelých pěti minutách totiž ujel domácí obraně Tatar, který nadvakrát překonal Otáhala.
Boskovice se dokázaly vrátit do zápasu po jedenácti minutách hry, kdy ve dvojnásobné přesilovce skóroval Tlamka. Zbytek utkání už ale patřil Nedvědicím. Zkušené mužstvo nejprve v první polovině druhé třetiny díky brankám Klepy a Ševčíka uteklo na dvoubrankové vedení a poté si hlídalo vlastní pásmo. S tím si Minerva nedokázala poradit. V závěru utkání sice musel hostující gólman díky přejetí modré čáry vystřídat, ale ačkoliv neměla Nedvědice druhého brankáře a musela tak chvíli hrát s prázdnou brankou, nedokázali toho Boskovičtí využít. „Dobře jsme hráli pouze prvních deset minut. Poté jsme přistoupili na hru soupeře a ten si hrál svůj zkušený hokej. My jsme přestali bruslit a ačkoliv jsme chtěli zabrat, tak to nešlo. Poté, co se Nedvědice dostala do vedení o dvě branky, zabetonovala modrou a my jsme se přes ni nedokázali dostat. Škoda, že jsme si nepřenesli alespoň trochu herního projevu z prvního zápasu,“ řekl k druhému duelu Honzek. „Ve třetím utkání nemáme co ztratit. Budeme chtít podat dobrý výkon a překvapit,“ zakončil Honzek.

Hokejová sezona je u konce - ze dne 27.02.2024 (1)
Hokejisté kousek od senzace - ze dne 15.01.2024 (1)
Přestřelku v Blansku ovládly Boskovice - ze dne 27.11.2023 (1)
Král se stěhuje do Lahti - ze dne 24.08.2023 (1)
Jak obmění hokejisté družstvo? - ze dne 27.04.2023 (1)
Hokejisté se loučili se sezónou - ze dne 08.03.2023 (1)
Výkony boskovických hokejistů rostou, derby rozhodly až nájezdy - ze dne 19.01.2023 (1)
Hokejisté mají první výhru venku - ze dne 06.12.2022 (1)
Filip Král debutoval v NHL - ze dne 21.11.2022 (1)
Hokejisté na úvod čelili favoritovi - ze dne 11.10.2022 (1)
Hokejisté s žádostí neuspěli - ze dne 08.10.2022 (1)
Velký třesk v boskovickém hokeji. Minervu střídá HC Boskovice - ze dne 20.07.2022 (1)
Čtvrté místo odpovídá naší reálné síle, říká trenér hokejistů Tomáš Karný - ze dne 26.04.2022 (1)
Vlčata vyhrála první místo ligy mladších žáků - ze dne 01.04.2022 (1)
Hokejisté končí čtvrtí - ze dne 22.03.2022 (1)