Prohráli s posledním

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 23/2012, vloženo dne 18.11.2012

Region * Nelichotivý víkend mají za sebou okresní fotbalové celky v krajském přeboru. Boskovice, Blansko i Ráječko doma nedokázali vyhrát. Co víc, jediný bod za zbytečnou remízu se Znojmem si připsali v Blansku. Nejhůře jsou na tom v Boskovicích, kde spadly do hluboké krize.
FC Boskovice – Slavoj Podivín 1:4 (0:2)
Branky: 82.Václavek – 16. a 41.Halm, 76.Praks, 78.Očenášek
Sestava: Kronek – Adamec, Šafařík, Václavek, Černý – Blaha, Vykoukal, Müller, Přikryl(82.Vybíral) – M.Horák, Janíček
Závěrečný duel první poloviny sezóny rozehráli domácí dobře. Byli aktivní a drželi míč na svých kopačkách. Dvakrát se dostali k zakončení, ale střelba postrádala přesnost. Podivín se soustředil na důkladnou obranu a nebezpečné protiútoky, ze kterých se hned na první pokus trefil. Do odkryté branky dorážel Halm.
Zatímco Podivín rychlé vedení uklidnilo, na domácí kopačky se vkradla nervozita. Kombinaci příliš často přerušovaly nepřesné přihrávky či nákopy na nikoho. Hostům stačilo pečlivě bránit prostor před vlastním pokutovým územím a vyhrávat hlavičkové souboje.
Po dvaceti minutách dostal po špatném obraném zákroku Kadrnky šanci Michal Horák, z vápna ale vůbec netrefil branku. Nepřesně mířily i pohotové rány Müllera či Blahy.
Podivín se několik minut vůbec nedostával na polovinu soupeře. Až tři minuty před koncem první půle se k úniku odhodlal Halm. Využil zaváhání Černého i nepříliš jistého vyběhnutí Kronka a posílal míč do odkryté branky. V poslední chvíli se míč snažil zastavit Šafařík, ale v těžké situaci jen urychlil jeho cestu do sítě.
Do druhého poločasu nastoupily Boskovice aktivní a se snahou utkání alespoň vyrovnat. Narážely však na pevnou obranu soupeře a několikrát se navíc vlastní nerozvážností sami připravily o dobrou šanci. Výsledkem herní převahy tak byla vlastně jen slabá rána Přikryla, se kterou si brankář jednoduše poradil, a dělovka Václavka mířící do oblak.
Až patnáct minut před koncem dokázali domácí hráči zahrozit ze vzduchu, když Adamcův centr posouval do branky Janíček. Brankář Létal stál ale znovu na správném místě.
Když se očekávalo stupňování boskovického náporu, vůbec poprvé se ve druhém poločase propracoval do šance také Podivín. Po rohovém kopu se k míči dostal Praks a jeho pohotový pokus doskákal až za brankovou čáru a definitivně rozhodl zápas.
Domácí zmar ještě umocnila následující minuta, když se po nepřesné rozehrávce Adamce dostal k míči Očenášek a s neuvěřitelnou lehkostí si pohrál se všemi obránci. A po přehození Kronka slavil čtvrtou branku svého týmu.
Jen jako kosmetická úprava skóre tak nakonec vyzněla branka Václavka, který dorazil do sítě míč poté, co se Janíčkova rána odrazila od tyče. Výsledek 1:4 však znamenal další porážku, tentokrát od dosud posledního týmu tabulky.

Prohrálo i Ráječko
Nedařilo se ani dalším okresním týmům. Ráječko v domácím prostředí prohrálo s Novosedly, když vůbec nezvládlo úvod utkání. Nejprve ve čtvrté minutě využil dostatek prostoru k úvodní brance Křivánek, po třinácti minutách zvyšoval na rozdíl dvou branek Štyks. Po zbytek utkání pak dokázali hosté vedení ubránit a získat cenné vítězství.
Plný počet bodů nezískalo ani Blansko, které také nastoupilo na domácím hřišti. Znojmo se úspěšně bránilo hodinu, poté se však prosadil Doležel. Vedení si ale domácí příliš dlouho neužili. Už za tři minuty vyrovnával Ostrý. Ani přes několik šancí již domácí druhý gól nepřidali a připsali si ztrátu dvou bodů.

Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (3)
Kunštát pokračuje v dobrých výkonech - ze dne 10.05.2017 (3)