Zbytečné nevynucené chyby brzdí Letovické v rozletu

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 5/2008, vloženo dne 05.02.2008

[Stálý odkaz na článek]

Letovice * Bučovičtí volejbalisté vedou tabulku druhé ligy. Na nejvyšší pozici je vysadily dvě výhry, které si připsali v Letovicích. I když domácí celek zejména ve druhém utkání předváděl jeden z nejlepších výkonů v sezóně, víc než jeden set uhrát nedokázal.
TJ Sokol Letovice – TJ Sokol Bučovice 0:3 (-19, -18, -23) a 1:3 (-24, -19, 16, -21)
Bývalý reprezentant Ivo Dubš nastoupil v bučovickém dresu pouze v prvním zápase. Kdy značnou měrou pomohl hostům k poměrně hladkému vítězství. „Spoluhráči ho dokáží využít. Když je nejhůř, dají mu míč a on je uhraným bodem podrží,“ všiml si domácí zkušený hráč Milan Řezníček.
Bez své opory nebyli už hosté tak silní v kramflecích. „Neměli se o koho opřít. A hlavně jim chyběl na přítahu, zvláště když nemají libero,“ poukázal dále Řezníček.
I proto byl druhý zápas mnohem vyrovnanější, některé pasáže a výměny byly pastvou pro oči. Ovšem leckdy značně pocuchaly nervovou soustavu letovického fanouška. Jako třeba v prvním setu, který nezadržitelně mířil do koncovky. A v něm měli lépe našlápnuto domácí, kteří se utrhli na 23:20. Jenže dvě zbytečné nevynucené chyby záhy slibný náskok zhatili. Ba co víc, domácí dokonce o set přišli. „Dělali jsme zbytečné chyby, podle toho vypadala koncovka,“ hodnotil Milan Řezníček.
Letovičtí se v další sadě oklepali a brzy utekli soupeři o čtyři body. Ani tentokrát však set nedotáhli do zdárného konce, zvláště když soupeř dominoval ve všech herních činnostech. „Náš velký problém. Získáme náskok, jenže pak se nadřeme na každý další bod. Začneme navíc kupit chyby a soupeř pak náskok vymaže. Prostě se nám nedaří v určitých pasážích,“ smutně poznamenal Řezníček.
Jenže volejbal je hrou, kdy často může dojít k uspokojení. Předvedli to hosté ve třetí sadě, v níž od začátku tahali za kratší konec. „Po dvou vítězných setech většinou přichází uspokojení,“ potvrdil Řezníček. „Naprosto vypustili koncovku, asi se už soustředili na další set,“ doplnil spoluhráče mladý smečař Jiří Marek.
Vypadalo to, že domácí najeli na pozitivní vlnu. Zlepšili hru na síti, ke smečařům se přidali i blokaři. Stav 19:16 znamenal větší šance do koncovky. Jenže hosté oživili hru střídáním a srovnali na 20:20. Tím pádem vzali Letovickým vítr z plachet, závěrečné výměny už totiž byli v režii hostů. „Po třetím setu jsme se měli chytnout, místo toho jsme ale zase často chybovali,“ sklesle uvedl Marek.
Domácí tým bez několika zraněných hráčů předvedl, že umí zabojovat. Prezentoval se sympatickým výkonem, který ovšem často degradovaly nevynucené chyby. „Sám si nedokáži vysvětlit, proč jich děláme tolik. Možná je v tom stále ještě nesehranost, máme v kádru několik nových hráčů, kteří dříve nehráli stabilně. Ovšem nejhorší je, že nevynucené chyby děláme i my, staří mazáci. Místo abychom tým podrželi, tak děláme ty samé hloupé chyby jako mladí kluci,“ přiznal Milan Řezníček.

Podobné články:
Marek: Děkuji za příležitost si zahrát - ze dne 05.02.2008 (3)
Letovičtí volejbalisté poslední zápasy před pauzou zvládli - ze dne 31.12.2007 (3)
Volejbalistům Letovic se už dýchá o něco lépe - ze dne 03.12.2007 (3)
Letovice začaly prohrou - ze dne 22.01.2011 (2)