Zápas roku skončil remízou

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 26/2009, vloženo dne 25.12.2009

Boskovice * Utkání boskovických hokejistů proti obhájci prvenství z Moravských Budějovic byl rozhodně dosavadním utkáním roku. Oproti loňskému ročníku totiž chybí souboj s Blanskem a hlavním soupeřem se automaticky stává elitní tým soutěže. Navíc tým, kterému Minerva dlouhodobě nestačí.
SK Minerva Boskovic – HC Moravské Budějovice 3:3 (0:0,0:2,3:1)
Branky: 44. Komínek, 47. Stloukal, 55. Buďa - 22. Ščepka, 39. Oliva, 44. Cihlář
Boskovice: Hrachovina – Buďa, Světlík – Antoňů, Maksa – Langer, Honzek – Holý, Stloukal, Komínek – Chlup, P.Šebek, D.Šebek – Jakubec, Kučera, Tůma
Moravské Budějovice staví nejen na výborných a zároveň nesmírně zkušených hokejistech v poli, ale také na střídačce. Mužstvo totiž vede trenérská dvojice Stanislav Neveselý a Oldřich Válek, který ještě nedávno působil i jako hráč. Oba přitom patřili v minulosti k oporám národního týmu.
A po dlouhé době se letos mužstvu plnému velkých jmen mohly Boskovice postavit jako rovný s rovným. Po několika letech na dnu soutěžní tabulky se Minerva zvedá a útočí na samou špici tabulky. Utkání s Moravskými Budějovicemi tomu mělo být důkazem. A také bylo.
Zápas začal taktickým bojem na obou stranách. Ani jeden ze soupeřů nechtěl protivníkovi umožnit první krok, přesto hokej vůbec nestrádal. Více ze hry měli hosté, za které dvakrát tvrdě střílel Boudný. Boskovice odpověděly technickým pokusem Patrika Šebka.
Po deseti minutách hry přišel první větší tlak Budějovic, který vrcholil přesilovou hrou. Jedinou vážnější šancí však byla rána Prkny, se kterou si však poradil Hrachovina. Hosté hrozili i v oslabení, když přečíslení dva na jednoho nezvládl zakončit zkušený Oliva. Minerva si vytvořila závar až na konci třetiny, ale Maksa ani Patrik Šebek šance nevyužili.
Druhá třetina však nemohla pro domácí začít hůř. Po dvojité šanci Víta Komínka přišla odpověď na druhé straně a přesilovková trefa Ščepky, když dotlačil puk do sítě. Odpovědí byla možná nejlépe sehraná třetina Boskovic v průběhu sezóny. Hosté se dostali pod trvalý tlak doprovázený několika přesilovými hrami.
Jenže na boskovické hokejky jako by se přilepila veškerá smůla. Ve třetí minutě trefil parádní ránou od hrazení obránce Buďa břevno. A o minutu později ze stejného místa trefil podruhé břevno Holý. Vyrovnání měl na holi i Chlup, ale vstřelit branku se nedařilo. Hlavním motorem tlaku byl druhý útok, krásným akcím chybělo jen přesnější zakončení.
Zatímco boskovické šance spolehlivě a mnohdy i na hranici možností chytal fantastický Ondrůj, na druhé straně mohl z brejku udeřit Langmann. I boskovický brankář však ukázal velké kvality. Stejně tak po parádní individuální akci Topola.
Následovaly však znovu minuty boskovického tlaku a zmaru. Dvě velké šance Holého zlikvidoval Ondrůj, stejně jako pokus Světlíka. Minerva získala i přesilovou hru proti třem, kdy během si během minuty vytvořila tři obrovské šance. Branku ale nedala. Ke konci třetiny se do šance dostal ještě Jakubec, ale Ondrůj ramenem vyrazil.
Přišla tak předposlední minuta druhé části, nenápadná akce Budějovic a branka Olivy na rozdíl dvou branek. Definitivní KO, zdálo se zasadil, domácím na začátku poslední třetiny Cihlář, když využil chyby v rozehrávce. Prostor v růžku přitom trefil tak prudce, že polovina stadionu ani nevěřila, že puk opravdu přešel čáru.
Kdo čekal zničené a frustrované hráče Boskovic, byl však na omylu. Jednou prostě musel puk projít do sítě, a tak se ihned po inkasované brance nadechl k sólu Komínek a poslal Minervu zpět do zápasu.
Hrálo se nahoru, dolů a branky mohly padat na obou stranách. Tůma na domácí, ani Oliva na hostující straně však neuspěli. Branku obstaral až Stloukal, když po brejku a krásné kombinaci v obraném pásmu soupeře snižoval na rozdíl jediné branky.
O tlak domácích se výbornými střídáními činila první i druhá pětka, obrana Budějovic však působila jistě. Až při hře čtyři na čtyři napřáhl od modré obránce Buďa a prudká rána překvapivě prošla až do sítě. Oba týmy si v dalších minutách vypracovaly další šance, ale stav zůstal nezměněný. Výborné utkání s nakonec dobrým koncem pro domácí tak skončilo stavem 3:3.

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)