Z okresního trojlístku se radovalo pouze Blansko

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 11/2008, vloženo dne 17.03.2008

Region * A je to tady. Opět se roztočil kolotoč fotbalových zápasů. Tedy prozatím v divizi, v nejvyšší soutěži, která se v našem regionu hraje. Ovšem jarní start nebyl pro dva ze tří celků ideální. Uspělo pouze Blansko, které zvítězilo na hřišti Havlíčkova Brodu. Boskovičtí fotbalisté padli v Protivanově, značně obměněný kádr Rájce-Jestřebí podlehl v domácím prostředí Žďáru nad Sázavou.
Sokol Protivanov – FC Nobica Boskovice 4:1 (1:1), branky: 43. Dostál, 48. Pazdera, 60. a 67. Večeřa – 33. Ducháček. ČK: 47. Horák V.
Hodně smolný zápas sehráli boskovičtí fotbalisté. V první půli totiž předváděli pohledný fotbal, navíc se zásluhou Ducháčka dostali do vedení. „Jenže to už jsme měli vést minimálně 2:0. Šance jsme na to měli, jenže je bohužel nevyužili,“ posteskl si kouč Rostislav Václavíček. „Byli jsme první půlku lepší, jenže soupeř stihl do poločasu srovnat. Po mojí chybě,“ sypal si popel na hlavu kapitán Pavel Martínek.
Další důležité okamžiky se vměstnaly do úvodních pěti minut druhé půle. Nejdříve vyfasoval Vladan Horák červenou kartu, posléze domácí vstřelili druhou branku. Srovnat mohl vzápětí Lukáš Martínek z penalty, jenže neproměnil ji. „To nás definitivně poslalo do kolen. Psychicky jsme se zlomili,“ přiznal boskovický kapitán.
Zdecimovaní hosté inkasovali ještě dvakrát, vždy po vlastních chybách. A hlavně ze standardních situací. „Pořád dostáváme zbytečné góly. I v deseti jsme měli uhrát lepší výsledek,“ uvedl trenér Václavíček.
Jednu z hlavních rolí sehrál podle boskovického kapitána rozhodčí. „Nechci se na to vymlouvat, ale podle mne zápas hodně ovlivnil. Především rozdáváním karet a vyloučením Vladana. Do té doby jsme herně rozhodně nezaostávali,“ poznamenal Pavel Martínek.
„Já jsem byl také rozezlený, rozhodčí mě dokonce chtěl vyhodit na tribunu. Jenže on sám nám góly nedal. My se na nic vymlouvat nemůžeme,“ upozornil zkušený Rostislav Václavíček, podle něhož v záchranářském duelu vyhrálo šťastnější mužstvo. „My se hlavně musíme soustředit na další zápasy a nepitvat se v minulosti.“
„Musíme zapomenout a hlavně doma porazit Otrokovice. Jiná cesta není,“ dodal Pavel Martínek.
MKZ Rájec-Jestřebí – FC Žďas Žďár nad Sázavou 2:3 (1:0)
Ráječtí se ujali vedení už ve 2. minutě, kdy přesnou přihrávku Šmerdy zužitkovala nová akvizice Pavel Ryšánek. Bohužel tentýž hráč nezamířil přesně ve 34. minutě, stejně jako exotická posila Rossi Nyebe těsně před přestávkou. Nevyužité příležitosti museli domácí hodně mrzet, zvláště když po změně stran třikrát inkasovali.
FC Slovan Havlíčkův Brod – FK Apos Blansko 0:3 (0:1), branky: 24. Čejka, 88. Farník, 90. Dvořáček.
Divize, 16. kolo: Framoz Rousínov – Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou 2:2 (1:1), SK Líšeň – ČAFC Židenice 1:1 (1:0), FC Viktoria Otrokovice – Sokol Konice 2:0 (0:0), FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 0:0, SK Rostex Vyškov – Horácký FK Třebíč 0:0.
Dohrávka: ČAFC Židenice – Sokol Protivanov 1:0.

1. Spartak Hulín 16 11 5 0 39:13 38
2. FK Blansko 16 12 1 3 34:17 37
3. Velké Meziříčí 16 9 4 3 29:26 31
4. Žďas Žďár 16 8 4 4 36:28 28
5. FK Třebíč 16 7 3 6 29:26 24
6. Otrokovice 16 7 1 8 28:28 22
7. Konice 16 6 3 7 27:24 21