Vísecká desítka podruhé, tentokrát v rekordním čase

Autor článku: Ctirad Burget, pro číslo 35/2007, vloženo dne 04.09.2007

Vísky * Na loňský premiérový ročník Vísecké desítky navázali místní Orli v sobotu 1. září, když pro příznivce aktivního pohybu připravili druhý ročník běžeckého závodu.
Pohyb sluší bezesporu všem, a tak na kratší tratě v délce 50 až 2.000 metrů nejprve vyrazilo na tři desítky dětí. V tomto případě zvítězili opravdu všichni, zejména však nadšení a sportovní duch malých běžců. Následný program pak přinesl dva závody a to tak zvaný Buď fit, který organizátoři vypsali pro neběžce a příchozí odvážlivce. Na ně čekala dvoukilometrová trať. Hlavní závod pro muže, ženy a veterány jak už název napovídá byl na deset kilometrů, kdy účastníky provedla trať po nádherném okolí Vísek.
Pokud parafrázujeme název závodu pro příchozí, pak nejvíce fit v této kategorii byli u mužů Filip Ženata z Bořitova a půvabnější polovině startovního pole kralovala Petra Kučerová ze vzdáleného Stružince. Parádní běžecký výkon předvedla i osmiletá Terezka Blahová, která se na této trati dostala pod jedenáct minut.
Prvnímu ročníku hlavního závodu vévodil Milan Holický a čekalo se, zda jeho loňský čas 34:26 minuty někdo z letošních atletů překoná. Přestože se nesešlo tak početné pole jako loni, ukázalo se, že kvalita v něm rozhodně nechyběla. V čase jen pět vteřin nad dvaatřicet minut totiž proběhl cílem letošní vítěz Lukáš Razým z Dlouhé Třebové a nadělil svým soupeřům pěkných pár minut. Ženskou kategorii opanovala Milada Barešová ze Skalice nad Svitavou, když si ke svému jménu připsala čas 38:48 minuty.
A že sportovat se dá vskutku v každém věku dokazovali i Milan Hrubý s Ivanem Škrabalem. Oba blanenští bežci mají totiž ve svých údajích rok narození 1938, před jejich výkony na prahu sedmdesátky je tak třeba smeknout klobouk. „Třikrát týdně chodím běhat. Nemusíte žádné velké dálky, důležitá je pravidelnost, bez toho se to nedá,“ připojuje svůj recept na sportovní dlouhověkost Ivan Škrabal, kterému se trať zamlouvala. „Trasa byla hezká, v lesích, dobře se tady dýchá, jsem spokojený. Byl jsem i na loňském ročníku a když zdraví dovolí, přijedu i příští rok.“
I jeho kolega Milan Hrubý byl spokojený. „Letos jsem běžel o sedm minut rychleji než loni. V poslední době jsem měl zdravotní potíže s nohou, musel jsem v tréninku trošku ubrat, teď už se to lepší. I já chodím běhat párkrát v týdnu. Akcí v okolí Blanska se účastníme poměrně často, třeba na Kocourkův letní pohár v Brně jezdíme pravidelně,“ dodal Hrubý.

Vísecká desítka startuje podruhé - ze dne 28.08.2007 (1)
O pohár starosty města - ze dne 04.06.2007 (1)