VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST pomohla s nákupem techniky i ochranných pomůcek

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 1/2021, vloženo dne 18.01.2021

[Stálý odkaz na článek]

VAS podpořila během pandemie nemocnice i sociální služby

Region * Je již příjemným pravidlem, že VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST se během roku věnuje také podpoře sociální oblasti, ať už formou podpory dětských pohybových aktivit nebo finanční pomoci sociálním a zdravotnickým organizacím. Ne nadarmo za své úsilí v minulých letech získala například Národní cenu kvality či vítězství mezi firmami v rámci ČR – Cenu za společenskou zodpovědnost. A v této aktivitě pokračovala i v nelehkém roce 2020, kdy pomoc potřebovaly nejen nemocnice a charitativní organizace bojující s důsledky pandemie Covidu.
„Podle ředitele VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a. s., divize Boskovice Petra Fialy se v loňském roce společnost snažila podpořit zejména organizace, které slouží pro region, kde naše společnost působí, a které v posledním roce pocítily značně zvýšené náklady v souvislosti s pandemií koronaviru a onemocněním Covid-19, a tyto náklady nebyly státem hrazeny. „Přitom bez těchto služeb by pomoc potřebným ztratila svoji kvalitu“, vysvětlil ředitel konkrétní důvody loňské pomoci.
Finanční výpomoc tak v roce 2020 uvítaly například okresní nemocnice „Od VAS Boskovice jsme obdrželi 80 tisíc a s přispěním tohoto daru jsme zakoupili nový monitor na naše RTG pracoviště,“ přiblížila ředitelka Nemocnice Letovice Drahoslava Královcová. „Velice si tohoto daru a uznání vážíme a věříme, že spolupráce bude pokračovat i v následujícím nelehkém období,“ dodala.
Ještě v závěru minulého roku pomohla částka 100 tisíc korun také v Nemocnici Boskovice. „Z tohoto daru byla pořízena infuzní technika pro oddělení JIRP k péči o pacienty s diagnózou Covid-19. Moderní přístroje budou využity pro intenzivní lůžka, čímž zkvalitní a zefektivní zdravotnickému personálu péči o pacienty. Dojde tím k podstatnému zlepšení kvality poskytované péče o pacienty na jednotkách intenzivní péče. Moderní infuzní technika dále zpříjemní pracovní podmínky personálu ve chvílích maximálního obsazení jednotek intenzivní péče v kontextu nárůstu pacientů s diagnózou Covid-19, a to díky standardizaci technologií a zjednodušené obsluze,“ vysvětlil jednatel nemocnice Dan Štěpánský s tím, že si podobné pomoci vždy nesmírně váží. Mimo to VAS Boskovice již od dubna přispívala také na nákupy ochranných pomůcek a dezinfekcí.
Finanční výpomoc od VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI ale uvítali také v Městské správě sociálních služeb v Boskovicích. „Jsme vděční za jakoukoliv pomoc a podporu. Dary využíváme hlavně na nákup pomůcek, nebo potřebného vybavení, jako jsou například speciální matrace. Jednoduše na zlepšení služeb pro naše klienty. Jsme rádi, že si na nás lidé vzpomenou a pomohou nám, navíc v této nelehké době,“ hodnotí ředitelka zařízení Marie Sáňková. Pravidelně VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST ale podporuje také charitativní organizace na našem okrese. Například týdenní stacionář Emanuel v Doubravici nad Svitavou. „V letošním roce jsme od Vodárenské získali nový tablet. Nemohli jsme tolik chodit ven na procházku, tak jsme rozhodně uvítali možnost využít tabletu pro mentálně postižené. Navíc jsme obdrželi do každého pokoje nová křesílka,“ informovala vedoucí služby Hana Tenorová. Právě podobná pomoc je letos o to více vítaná, jelikož působení pandemie Covid-19 velice komplikuje podobným zařízením život. „Vážíme si každé podané ruky a v tomto období dvojnásob. Děkujeme všem, kteří se rozhodli nás podpořit finančně nebo darem. Protože třeba nové pyžamo nebo pantofle budou klientům sloužit dlouho,“ poděkovala.
Že ne vždy může udělat největší radost velký dar, ale ukazuje také podpora formou Mikulášských nadílek. Ty od VAS Boskovice zamířily třeba k dětem, které musely Mikuláše trávit v boskovické nemocnici, klientům Domova Olga v Blansku, ale také do stacionáře Betany Boskovice. „Mikulášské balíčky dostáváme každoročně jak pro pobytové, tak ambulantní klienty. Je to pro ně taková zajímavá věc, která potěší,“ pochvaluje si vedoucí stacionáře Betany David Zachoval s tím, že s Vodárenskou si nemůže vynachválit dlouhodobou spolupráci. „Kromě balíčků dostáváme pravidelně také finanční dar, za který můžeme například nakupovat potřebnou techniku. Za každou podporu jsme velmi vděční. Navíc, když se na ni můžeme spolehnout každoročně,“ dodal.
Všechny tyto aktivity VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST financuje ze zisků mimo provozování vodovodů a kanalizací, tedy mimo nákladů na vodné a stočné. Například stavební nebo projekční činnosti. „Dlouhodobě podporujeme potřebné a veřejně prospěšné projekty. Naše pomoc je cílena na dětské pohybové a vzdělávací aktivity a sociální a zdravotnické ústavy, a to v regionu, kde působíme, tedy kde provozujeme vodohospodářskou infrastrukturu,“ vysvětlil na závěr Fiala.


Podobné články:
Nemocnici hrozilo dočasné uzavření operačních sálů - ze dne 13.05.2023 (2)
Tři zájemci o místo ředitele nemocnice - ze dne 25.04.2023 (2)
Nemocnici dočasně povede starostka - ze dne 24.03.2023 (2)
Omezení návštěv v nemocnici - ze dne 16.03.2023 (2)
Porodnice Boskovice oblíbená i mimo okres - ze dne 12.03.2023 (2)
Převod nemocnice pod kraj? Podle města nereálný - ze dne 12.03.2023 (2)
Dan Štěpánský končí jako jednatel nemocnice - ze dne 05.03.2023 (2)
Prvním dítětem je Vojtíšek - ze dne 08.01.2023 (2)
Jak to bude s boskovickou nemocnicí? - ze dne 29.12.2022 (2)
VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST podpořila vzdělání na školách i v knihovně - ze dne 12.12.2022 (2)
Nemocnice získala nové ventilace - ze dne 14.11.2022 (2)
Nemocnice modernizovala radiologické oddělení - ze dne 11.10.2022 (2)
Nemocnice zůstává důležitým tématem - ze dne 04.06.2022 (2)
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navštívil boskovickou nemocnici - ze dne 11.05.2022 (2)
Jednání o nemocnici nepokročila - ze dne 11.05.2022 (2)
Pokročí v jednání o nemocnici? - ze dne 26.04.2022 (2)
Jednání o nemocnici začíná - ze dne 16.02.2022 (2)
Hlavní jednání o převodu nemocnice začíná - ze dne 20.01.2022 (2)
Obnovili očkovací centrum - ze dne 09.01.2022 (2)
Prvním dítětem je Barborka - ze dne 08.01.2022 (2)

Všechny články z tohoto čísla (1/2021):

Rubrika: Zpravodajství
Architektonická soutěž na sportovní halu přinesla jediný návrh za dvojnásobné náklady
Betlémské světlo přivezli místní skauti z Brna
Blansko vybralo místo pro velkokapacitní očkovací centrum
Cenu tepla úřad nedořešil
Důležitý krok v přípravě cyklostezky Zboněk - Letovice
Hasiči zachránili ovce před pádem ze skály
Komunitní centrum postaví druhá firma
Konkurz na ředitele kultury města Boskovice
Koudelka v Brně končí
Materiály pro jednání rady předem nezveřejní
Na hradě Svojanov mají za sebou koronavirovou sezonu. Věří v lepší časy
Nové boskovické pivo
Občané vybrali Louku v proluce
Prvním dítětem je Anděla
Příprava knihovny pokračuje
Připravují rekonstrukci ulice Hybešova
Rozdělí dotace na kulturní objekty
Sbírka na opravu sochy Salvátora
Silvestrovská noc byla klidná
V Krasu řádí Moravista
V Kunštátě dokončili zbrojnici
V Kunštátě se pustili do rozsáhlé obměny prvků na dětských hřištích
V Kunštátu omezili místa pro pití alkoholu
V Moravském Krasu řádí Moravista
Vichřice ničila střechy i auta
VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST pomohla s nákupem techniky i ochranných pomůcek
Za třídění odpadů občané ušetří
Zajímavou soutěž na facebooku vyhrál Betlém Minecraft

Rubrika: Sport
Dvě medaile pro Svitávku
Fotbalisté stihli ještě jeden zápas
Nemocného podpořili i bez turnaje
Nová prodejna na náměstí
Zářící Král pomůže Kometě do konce sezony

Rubrika: Černá kronika
Srazil chodkyni a ujel. Prosíme - pomozte vypátrat nezodpovědného řidiče