V derby zvítězila Rájec, zápasu by ale slušela remíza

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 16/2007, vloženo dne 17.04.2007

[Stálý odkaz na článek]

Rájec-Jestřebí * Derby okresních zástupců v divizi mezi Rájcí a Boskovicemi dopadlo úspěšněji pro svěřence trenéra Záleského. Ti na domácí půdě vyhráli 1:0 a svému okresnímu rivalovi odskočili už na pět bodů.
MKZ Rájec-Jestřebí – FC Nobica Boskovice 1:0 (1:0), branka: Crhák. ČK: 87. Václavek (Bce).
Sestavy – Rájec: Polák – Hájek, Pavlík, Klusák, Kolář, Haničinec (85. Jabůrek), Hanák, Mazal (18. Flígl), Bubeník (88. Sapák), Šmerda, Crhák. Boskovice: Čech – Stříž, Janíček J., Martínek P., Petruška, Preč, Janíček K., Martínek L., Václavek, Zoubek (57. Pavel), Šafařík (62. Vykoukal).
Zápas nejlepších okresních týmů přilákal na stadion velmi slušnou návštěvu 850 diváků. „Je to paráda. Takové návštěvy se nevidí ani ve třetí lize“ pochválil fanoušky trenér domácích Jiří Záleský.
Oba týmy měly co napravovat, minulé kolo jim vůbec nevyšlo. Boskovice prohrály na domácí půdě s Židenicemi a Rájec podlehla na hřišti poslední Třebíče. „Na Třebíč už jsme nemysleli. Nehrál tam Martin Šmerda a na naší hře to bylo znát,“ vrátil se k nepovedenému zápasu rájecký útočník Petr Crhák.
Jako první zahrozily Boskovice. Václavkův centr dopadl přímo na hlavu volného Zoubka, který jej ale usměrnil mimo tři tyče. Daleko větší šanci si o chvíli později připravili domácí. Šmerda poslal mezi obránci do samostatného úniku Crháka, který ale přestřelil. Boskovice se poté velice rychle dostaly pod tlak a při střele Šmerdy při nich stálo i štěstí.
Přibližně po půl hodině hry už ale mohli domácí fanoušci začít jásat. Šmerda opět výborně vybídl Crháka, ten se zbavil obránců a pohotově přehodil bezmocného Michala Čecha v bráně. Ten měl další práci hned o dvě minuty později, ale Hanák jej překonat nedokázal. Tlak Rájce pokračoval i nadále, ale šance zůstaly nevyužity a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0. „Nedokázali jsme si poradit se zabíháním Crháka, to byl hlavní problém první půle. I toho, že jsme prohrávali,“ přiznal boskovický kouč Milan Strya.
Do druhé půle ovšem jeho svěřenci nastoupili jako vyměnění. Lukáš Martínek pronikl domácí obranou, ovšem jeho střelu Polák s námahou vyrazil. Rájec se soustředila na pozornou obranu a hosty do šancí pouštěla jen málokdy. Jednu z možností měla Nobica v 67. minutě, kdy se k míči dostal Preč. Jeho střela z úhlu ale mířila mimo.
Obrovskou šanci pojistit vítězství dostala o pět minut později Rájec. Crhák byl faulován těsně před pokutovým územím, jenže Šmerda míč z přímého kopu nasměroval do oblak.
O chvíli později za to mohl být jeho tým potrestán. Boskovice se dostaly do přečíslení a Pavel hledal ve vápně zcela volného Stříže. Toho ale balon těsně minul. „Šance jsme měli, jenže bohužel, gól nejsme schopni dát. A tím trpí naše hra,“ rozmrzele pravil Strya. „Hodně nám chybí Honza Havlíček,“ dodal lodivod Nobiky.
Domácí uhlídali i závěrečný tlak Boskovic, které navíc dohrávaly bez vyloučeného Václavka. „Mám nesmírnou radost, protože v zimě jsem dal předsedovi slovo, že skončíme před Boskovicemi a vypadá to, že jsme na dobré cestě. Všichni kluci podali maximální výkon, nemám připomínky k žádnému hráči, chci všem poděkovat,“ zářil po utkání Jiří Záleský. „Do poslední minutky jsme se báli, ale dopadlo to dobře. Boskovice jsme předčili bojovností, o ten jeden gól jsme byli lepší,“ dodal.
„Když nedáme gól, tak nemůžeme uspět. To je třetí zápas, co jsme nevstřelili branku, přitom šance jsme měli. Nezbývá nám než bojovat dál. Ještě potřebujeme minimálně sedm bodů. Ovšem bude to hodně těžké. Hned v dalším zápase proti Rousínovu nám bude chybět několik hráčů,“ posteskl si zklamaný Milan Strya.