V centru Boskovic bude k mání víc než stovka komfortních bytů

Autor článku: Dopisovatel, pro číslo 23/2008, vloženo dne 04.09.2008

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice – V jedinečné lokalitě v centru Boskovic na Hybešově ulici v areálu Slámovy pily zahájí investor začátkem příštího roku výstavbu komfortních bytových domů. Firma PROPERITY KUBUS s.r.o. postaví obytný komplex doplněný prodejnami, službami i podzemními garážemi, své místo ve vnitrobloku najdou i dětská hřiště a zelené plochy.

Proč právě Boskovice?
„Jsme sice brněnská firma, ale s našimi realizacemi se mohou lidé setkat v celém regionu. Soustřeďujeme se na vybrané projekty, kde nejde jen o to, postavit byty, ale nabídnout současně hodnotné moderní bydlení s perspektivou do budoucnosti,“ uvedl jednatel firmy ing. Aleš Hrůza. Toto je dáno na prvním místě výběrem lokality. Podle dlouhodobých zkušeností mají lidé zájem bydlet kvalitně, pohodlně a na „dobré adrese“. Boskovice patří mezi významná města regionu s průmyslovou i kulturní tradicí a splňují všechna kriteria perspektivního bydlení.
Vzhledem k tomu, že v Boskovicích byla bytová výstavba dlouhodobě zanedbávaná a poptávka nenaplněná, zaujala investora možnost výstavby polyfunkčních domů právě v areálu Slámovy pily na Hybešově ulici. V tomto místě na začátku minulého století byla založena rodinná stavební firma. Vývojem města se však areál dostal prakticky do centra se všemi výhodami snadné dostupnosti služeb, úřadů, obchodů, kultury a zábavy. Pro provoz výroby se toto místo už stává nevyhovující, na což reagoval svojí změnou i územní plán a následně záměr rodiny Slámovy výrobu v areálu postupně ukončit a nahradit výstavbou bytových domů. V této fázi se aktivity vlastníků pozemků a investora spojily a byl zahájen projekt výstavby.

Jaká je koncepce projektu?
„Již při prvních úvahách jsme se rozhodli, že si tato výjimečná lokalita vyžaduje výjimečný přístup. Areál se nachází na mírném jižním svahu s možností atraktivního výhledu na nádherné panorama boskovického hradu a okolních kopců. Ohraničení z jihu je přímo ulicí Hybešovou a při ideálních vzdálenostech ke všem důležitým místům v Boskovicích umožňuje vytvořit bydlení rezidenčního charakteru,“ shodli se zástupci investora s majiteli areálu. Navíc se přímo nabízí možnost umístit do domu podél Hybešovy ulice obchody pro nákup „do tašky“ a další služby, což odpovídá současným evropským standardům.
Dalším prvkem zadání byla pestrost při řešení jednotlivých domů a tím možnost, aby si zájemci mohli vybrat bydlení podle svých potřeb a nebyli odkázáni na opakující se typy domů. Projekt respektuje také jednoznačný trend po individualizaci bydlení se samostatnými přístupy do bytů, protože budoucí obyvatelé už netouží po společných chodbách a dalších omezeních dřívějších domů. Výškové členění jednotlivých maximálně čtyřpodlažních objektů je takové, že umožňují krásné výhledy pro všechny byty. Tento efekt je podtržen i zelenými střechami nižších domů.
Velmi zajímavé a uživatelsky atraktivní jsou domy, kde v jednom podlaží je jeden byt. Zde se spojuje hodnota rodinného domu za cenu bytu. V každém typu domů je více takových nadstandardních řešení. Je to například vytvoření zahrad k jednotlivým bytům v přízemí, prosvětlení bytů v horním patře celostěnovými arkýři a podobně. Samozřejmostí jsou podzemní garáže a krytá stání přímo pod domy, která umožňují průchod „suchou nohou“ do bytů. Uvnitř komplexu jsou příjemné plochy zeleně a dětská hřiště, která podtrhují rezidenční typ bydlení.
Podstatná je i záruka koncepce výstavby, že dokončená první etapa, kde bude k dispozici 123 bytů, bude zcela kompletní a nezávislá na výstavbě etapy druhé. Unikátní je právě přístup na Hybešovu ulici. Díky tomu tak nehrozí, že první obyvatelé budou dlouhodobě bydlet na staveništi. Naopak již v této první etapě budou k dispozici prodejny a služby v areálu.

Vlastní byty
Pojetí dispozic bytů odpovídá individuálnímu modernímu komfortu. Čisté obytné plochy jednotlivých bytů jsou velkorysé a umožňují další úpravy a členění podle potřeb každého z obyvatel. Pro zajímavost byty deklarované jako 1+kk mají stejnou plochu, jako v jiných projektech nabízené 3+1. Součástí bytů jsou terasy a balkony, které nejsou započítávány do základní plochy. Stěny budou cihlové. Vysoké úrovni architektonického zpracování bytů odpovídá i vysoká úroveň kompletního základního vybavení a použitých materiálů. Principu samostatnosti je podřízen i systém vytápění plynovým kotlem s průtokovým ohřívačem pro každý byt. I když je základní vybavení ve vysoké kvalitě, je možné v průběhu výstavby ještě provádět úpravy podle přání klienta.

Ceny a financování
„Předpokládáme, že zájemci o bydlení ocení všechny výhody. Jednoznačně vyšší kvalita bydlení projektu bude umožněna při dodržení stejné cenové úrovně jako v jiných lokalitách,“ zdůraznil jednatel investora.
Vlastní financování nabízí se zvýhodněnými podmínkami finanční partneři ČSOB a Hypoteční banka. Zásadní výhodou a zvýšením jistoty pro zájemce o byty je i to, že mohou zaplatit pouze rezervační poplatek. Po dokončení stavby pak doplatí zbytek do celkové ceny.

Developer se představuje
Pro zájemce o byty je také důležité, kdo je developerem a garantem celého projektu. Takový rozsah a kvalita projektu vyžaduje zkušeného a silného developera, který ve spojení s tradicí a místní znalostí vlastníka lokality je schopen dotáhnout záměr k plné spokojenosti budoucích obyvatel bytů.
Společnost PROPERITY s.r.o. byla založena v roce 1999 jako čistě developerská společnost, jejímž cílem byla realizace výstavby objektů bydlení v Brně. Zde společnost zrealizovala výstavbu dvou nových ulic rodinných domů, několik samostatných rodinných domů a sedm bytových domů a investičně připravila projekty pro jiné společnosti.
Po téměř desetiletém působení má společnost již pět dceřiných společností, které se zabývají projekty investiční výstavby. Jedna z nich právě připravuje realizaci projektu v Boskovicích. V současné době probíhá výstavba obchodního a bytového komplexu Eden v Králově Poli, bytového domu na Rostislavově náměstí v Brně, „satelitu“ rodinných domů v Bořitově u Černé Hory a zástavba rodinnými domy v lokalitě Nivky v České u Brna.
Kromě těchto již realizovaných staveb připravuje společnost pro zahájení v příštím roce mimo jiné i stavbu nejvyšší budovy v Brně – AZ Toweru, určené pro obchodní a kancelářské účely, bytového domu Wilson v Brně, výstavbu bytového domu na Kollárově ulici v Brně. Zároveň probíhá také příprava projektů pro další období, jako například výstavby obchodních a kancelářských komplexů a bytových domů jak v samotném Brně, tak i v jiných městech regionu.

Více informací na www.bytyboskovice.cz
Tel.: 721 10 22 77
e-mail: info@properity.cz
Podobné články:
Byty v Boskovicích: Nejdříve budou Terasy na výsluní - ze dne 17.03.2009 (3)
Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (2)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (2)
ÚPéčko v novém kabátě - ze dne 23.06.2009 (2)
VÝSTAVBA TERAS NA VÝSLUNÍ JE V PLNÉM PROUDU - ze dne 14.10.2008 (2)
Sídliště dostane novou tvář - ze dne 18.09.2008 (2)
Boskovice budou mít nové byty - ze dne 21.07.2008 (2)
Fotbalová DIVIZE - ze dne 02.06.2008 (2)
Konkurzní řízení na funkci ředitelky - ze dne 08.04.2008 (2)
Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (2)
Volejbalistkám se na lepší časy neblýskalo - ze dne 06.03.2008 (2)
Zaměřují se na prevenci kriminality - ze dne 14.02.2008 (2)
Mezinárodní cesta boskovického aikida - ze dne 06.06.2023 (1)
Provoz školky o prázdninách - ze dne 05.06.2023 (1)
Dvě zlaté pro Šebelovou i Martinka - ze dne 05.06.2023 (1)
Dětská párty v Centru polytechnické výchovy - ze dne 05.06.2023 (1)
Úspěch okresních záchranářů - ze dne 05.06.2023 (1)
Taneční škola Body Rockers uspořádala Dance gallery - ze dne 05.06.2023 (1)
Concentus Moraviae se vrací - ze dne 05.06.2023 (1)
Červená zahrada patřila tanečníkům - ze dne 02.06.2023 (1)

Všechny články z tohoto čísla (23/2008):

Rubrika: Zpravodajství
Aktuální provozní doba pro veřejnost 1. - 14. září 2008
Boj se šikanou podporuje i hejtman
Co nového čeká návštěvníky lázní
DARUJ KREV
Domácím zvířatům hrozí nákaza
JOGA v denním životě
Lysice slavily sedm století trvání
Napoleona zachránili ve Sloupu hasiči
Nebe nad Sudicemi ovládly letecké modely
Novinky z Letovic
Pozvánka na Bleší trh
Provozní doba Městských lázní Boskovice na první dva týdny provozu
Svatý Florián bdí nad hasiči z Doubravice stodvacet let
Talk show o lékařích a s lékaři končí
V centru Boskovic bude k mání víc než stovka komfortních bytů
V Rájci provětrali hasiči padesátnice
Vávra si posvítil na architekturu Boskovic
Vísky oslavily své vítězství v krajské soutěži Vesnice roku
Výlet pro babí léto
Zpravodajství – Novinky z Boskovic
Zubní POHOTOVOST - září 2008

Rubrika: Kultura
Ferda Mravenec zalomil poslední zub hřebínku
Festival 3+1 v Letovicích
Pozor, je změna!
Rájecké jiřinky na Zámku
Šermíři na hradě utli prázdniny

Rubrika: Sport
Blansku vstup do soutěže nevyšel
Boskovické fotbalistky na úvod padly
Boskovické Sokoly čeká druhá basketbalová liga
Divizním zástupcům se venku dařilo střídavě
Forman doma nezaváhal
Kdo nezmagořel vloni, letos znovu jel Magormana
Mistrovství republiky v Truck Trialu v Drnovicích
Nominace hráčů ročníků 95 - 96
Poháry pro vítěze našly své majitele
Premiéra Vysočanské smyčky
První body má i Rájec
Triatlonisté zdolávali nástrahy posledního závodu
Úřední zprávy z OFS Blansko
Výběr TALENTŮ
Vyrovnané utkání rozhodl Bárta
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 4. kolo, 30. – 31. 8. 2008
Výsledky fotbalových soutěží OFS Blansko – 5. kolo, 6. – 7. 9. 2008

Rubrika: Černá kronika
Nežij vteřinou
Policie INFORMUJE

Rubrika: Napsali nám
III. kolo soutěže v požárním sportu
Kam utekly prázdniny?
Mladí zahrádkáři zvou nové členy
Nové kontrakty ČKD Blansko za prodej karuselů
Pozvánka
Pozvánka na Mariánskou pobožnost
Prázdniny jako dar
Psaní z cesty – Italské povyražení
Relaxace na Vysočině
Skrchov Open podeváté
Vznik soukromých strojírenských firem v regionu po roce 1989 a jejich perspektiva
Září s Jablíčkem