V Boskovicích vyhráli Šich a Koscová

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 11/2020, vloženo dne 26.08.2020

Boskovice * Třetí závod Poháru Drahanské vrchoviny hostily Boskovice a v místním sportparku u toho bylo velké množství závodníků. Ti si mohli pochvalovat jak skvělé počasí, tak i výborně připravenou a zajímavou trať. Divákům se pak odměnili výbornými výkony.
Hlavní kategorie mužů byla i v tomto závodě velmi dobře obsazena. Přesto chyběl vítěz obou předchozích závodů Emil Hekele. A tak si pro první místo tentokrát dojel dosud druhý Petr Šich z Velkých Opatovic, který najel na druhého Štěpána Stloukala z Ráječka třicet sedm vteřin. Bronzovou příčku získal zkušený Jiří Ošťádal. Do hlavního závodu, který se jel na pět okruhů, vyrazilo tentokrát dvaadvacet závodníků, z nichž hned čtyři do cíle vůbec nedojeli. Ještě o dvě místa početnější byla pak startovní listina závodu juniorů, který naopak dokončili všichni závodníci. Nejlepší formu v něm prokázal Filip Konečný z Nového Města na Moravě. Druhý Martin Voženílek na něj ztratil 35 vteřin. O dalších deset vteřin z nimi byl Tomáš Tlamka z Okrouhlé.
Do závodů žen i juniorek nastoupily pokaždé čtyři závodnice. Mezi dospělými to však byla jednoznačná záležitost Kristíny Koscové z Otinovsi, která cílem projela po čtyřech okruzích s náskokem více jak pěti minut na druhou Pavlínu Maráčkovou. Třetí Naděžda Reifová pak v cíli ztrácela ještě o téměř čtyři minuty více. Zato mezi juniorkami to byla větší bitva, kterou však dokázala vyhrát Eliška Hanáková ze Žďárné. Ta během dvou okruhů porazila Patricii Srnskou, když postupně nastřádala náskok 35 vteřin. Třetí dojela domácí Klára Odehnalová, která již ztratila přes tři minuty.(Luke)

Vrchovina se vrátila do Boskovic - ze dne 17.09.2023 (2)
Hvězdná sestava na Bukové - ze dne 10.09.2019 (2)