Titul po jedenácti letech

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 6/2011, vloženo dne 16.03.2011

Boskovice * Poslední krok bývá obvykle nejtěžší. To platilo i v případě prvního mečbolu boskovických hokejistů na vítězství v play-off krajské ligy. Přesto dokázala Minerva vypjaté utkání zvládnout a vítězství 4:2 odstartovalo mistrovské oslavy. Po dlouhých jedenácti letech.
SK Minerva Boskovice – HC Kometa Úvoz 4:2 (1:0,2:2,1:0)
Branky: 13.Buďa, 26.Blaha - 24.Hemala
Sestava: Zrza – Světlík, Provazník – Buďa, Antoňů – Maksa, Stanček – Kárný, Komínek, Kroupa – Tesař, Šlapanský, Veselý – Pazdera, Blaha, Honzek
Po dvou jasných vítězstvích v poměru 6:0 a 7:2 téměř nikdo nepochyboval o boskovickém triumfu. I proto dorazily na stadion téměř tři stovky natěšených diváků, kteří chtěli vidět poslední krok k zisku titulu.
Utkání ale nepřineslo tak jasnou bitvu jako v minulých dvou zápasech. Hrál se opatrný hokej a Kometa se vrátila k hodně nepříjemnému stylu. A především začala zvládat přesilové hry. Až na tu první. To nejenže hosté nic nevymysleli, ale naopak mohli prohrávat. Pazdera ale nadvakrát neuspěl.
Úvodní přesilová hra Boskovic už byla o poznání nebezpečnější, především díky ostřelovačům na modré. Rány Provazníka i Maksy ale Vrba pochytal.
Vyrovnanému a bojovnému utkání dlouho chyběly větší brankové šance. Po třinácti minutách se však zničehonic objevil v útočném pásmu osamocený kapitán Buďa, zpracoval přesnou přihrávku od Šlapanského a vstřelil úvodní branku.
Kometa odpověděla náporem a jen díky výbornému Zrzovi nepřišlo okamžité vyrovnání. Další šanci měl ve výborné pozici Čikl, ale mladý brankář znovu čaroval lapačkou. V závěru se znovu ozvaly i Boskovice. Veselý ale netrefil letící kotouč a po výborné akci Komínka nevyužil samostatný únik Honzek.
Do druhé třetiny vstoupily Boskovice výborně, dvakrát se v dobré šanci objevil Veselý. Po čtyřech minutách však přišlo vyloučení a první proměněná přesilová hra hostí. Po rychlé kombinaci pálil od modré Hemala a kotouč se od tyče odrazil do branky.
Odpověď domácích byla rychlá. Třetí pětka zatlačila soupeře a vytvářela si šance. Maksa protáhl Vrbu, Blaha dokonce trefil tyč. Po závaru před brankou se kotouč odrazil k Pazderovi, ten okamžitě vypálil na braku a Blaha tečoval jeho prudký pokus do sítě.
A tlak Minervy pokračoval. Zvyšovat mohl Kroupa, ale netrefil prázdnou branku. Do odkryté branky mířil i Veselý, ale Vrba vyrážečkou dokázal na poslední chvíli kotouč vyrazit.
Z neustálého útočení však domácí zapomněli na Igora Čikla, který vyrazil k samostatnému úniku. Zrza ale skvěle vystihl jeho pokus o kličku. Další únik, tentokrát v podání Nováka, přišel po propadnutí Provazníka. Novák ale vůbec netrefil branku.
Vyrovnání však nakonec přišlo. Dlouho nevydařená přesilová hra přinesla ke konci rychlou kombinaci a dorážku Aulehly do prázdné branky. Série přesilových her hostí pokračovala. Nejdříve mohl ze samostatné akce skórovat Roupec, Zrza ale reflexivně vymrštil beton. Další šanci měl Kolečkář, ale také neuspěl.
V závěru druhé třetiny dostala výhodu přesilové hry také Minerva a šla znovu do vedení. Kombinaci v útočném pásmu dirigoval Komínek. Skvělou přihrávkou přes střed pásma našel najíždějícího Provazníka a ten nadvakrát tvrdou ránou propálil Vrbu.
V závěrečné části přešla Kometa k daleko důraznější hře. Díky tomu zatlačila Minervu do vlastního pásma a po dvakrát tečované střele dokonce chvíli slavila vyrovnání. Díky postavení Kolečkáře v brankovišti ale nemohla být branka uznána.
Sotva přitvrdili i domácí, byla z toho hned přesilová hra pro Kometu. Jedinou nebezpečnou akcí však byla teč Tůmy, se kterou si Zrza bez problémů poradil. Hosté se sice snažili ve třetí třetině vyrovnat, výborná defenzivní hra Boskovic ale přinesla jedinou šanci. Ujíždějícímu Čiklovi ale ujel kotouč.
Minutu a půl před koncem přešli hosté k poslednímu pokusu. Odvolali brankáře a zkoušeli vyrovnat s šesti hráči v poli. Po ztrátě kotouče okamžitě vyrazil do útoku Veselý, vyhnul se i holi hozené jedním z protihráčů a do prázdné branky pečetil vítězství Boskovic v soutěži.
Po zaznění konečné sirény tak odstartovaly mistrovské oslavy. Pohár převzal kapitán Pavel Buďa a sportovní manažer Petr Hrachovina. Vítězům poblahopřál i starosta Jaroslav Dohnálek.
Po dlouhých jedenácti letech tak Boskovice znovu stanuly na nejvyšší příčce krajského hokeje. Neúčast Moravských Budějovic, vítěze základní části, sice triumf poněkud sráží, historie se však na okolnosti ptát nebude, jméno vítěze pro sezónu 2010/2011 je jasné – SK Minerva Boskovice.

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)