Starší dorost Sparty Brno odjel s debaklem

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 17/2010, vloženo dne 20.08.2010

Boskovice * Generálku na start soutěžní sezóny obstaral fotbalistům FC Boskovice zápas proti druholigovému staršímu dorostu Sparty Brno. Ten dorazil i s boskovickým odchovancem Zdeňkem Bušinou v bráně. Utkání se neslo v duchu jasné převahy domácího celku a výsledek 9:0 mluví za vše.
FC Boskovice - Sparta Brno 9:0 (4:0)
Branky: 15., 22. a 72.Havlíček, 60. a 87.M.Horák, 19. L.Martínek, 40.Fojt, 49. Janíček, 67.Pavel
Sestava: Švéda - Adamec, Ošlejšek, Jk.Horák, Jn.Horák - Preč, P.Martínek, L.Martínek, Pavel - Havlíček, Janíček. Do utkání zasáhli také Čech - Sedlák, Přikryl, Fojt, Václavek, M.Horák, Odehnal a Holoubek
Základní sestava nečekaně přinesla ofenzivního záložníka Jiřího Ošlejška na stoperu, poprvé po návratu z Rakouska se domácímu publiku představil Lukáš Martínek. A hned několikrát v úvodu ukázal, že ze svého umění rozhodně nic neztratil.
Mladý soupeř hrozil jen v úvodu utkání. Nejprve Švéda nedokázal vyrazit centr, který skončil těsně vedle brány, po třinácti minutách přišla penalta po úniku a pádu útočníka hostí. Tou však Sparta pohrdla.
Trest přišel o dvě minuty později, kdy se po závaru před brankou prosadil do prázdné branky Havlíček. Boskovice jasně převzaly otěže hry a za další dvě minuty z přímého kopu zvyšoval Lukáš Martínek na 2:0. Skvělou sedmiminutovku ještě zakončil třetí brankou z brejku rychlonohý Havlíček.
Po dvaceti minutách domácí trenér Jiří Vorlický poslal na hřiště plný počet náhradníků. I oni ale dokázali s mladým soupeřem řádně zacvičit. Po pěkné kombinaci Fojta s Michalem Horákem zvyšoval prve jmenovaný na rozdíl čtyř branek.
Hned v úvodu druhého poločasu se zblízka trefil volný Janíček a naznačil, že i druhá půle bude bohatá na branky. Tuto myšlenku potvrdil po hodině hry Michal Horák, který utekl soupeřům, přehodil brankáře a doběhl s míčem až do branky.
Sedmou branku přidal z dálky střílející Honza Pavel, který překonal již v pořadí třetího brankáře hostí. Osmá trefa vzešla z kopačky Havlíčka, který také utekl obráncům, udělal kličku brankáři a pohodlně skóroval.
Tři minuty před koncem stanovil konečné skóre na 9:0 Michal Horák, který využil chybu brankáře v rozehrávce. „Chtěli jsme hrát s fotbalovým soupeřem a to Sparta splňovala. Utkání bylo na obě strany pohledné a hráči hráli s chutí,“ hodnotí trenér Jiří Vorlický.
„Nechci, aby kvalitní hráči seděli na lavičce, jelikož máme hodně postů kvalitně zdvojených. Proto se někteří hráči objevili na netradičních postech,“ vysvětlil trenér přesun Ošlejška do obrany.

Hvězdy v Boskovicích - ze dne 30.08.2020 (3)
Z krásného snu se stala noční můra, líčí poslední rok fotbalista Lukáš Vorlický - ze dne 29.04.2020 (3)
Martin Šustr posilou Zbrojovky - ze dne 17.02.2020 (3)
Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (3)
Je na čase, aby otěže týmu převzali mladší, říká Havlíček - ze dne 18.08.2019 (3)
Jiří Fadrný se vrací do Boskovic - ze dne 27.07.2019 (3)
Ráječko i Boskovice bez bodu - ze dne 05.06.2019 (3)
Boskovice v poháru končí - ze dne 09.08.2018 (3)
Havlíček a Klimeš posilami FC Boskovice - ze dne 28.02.2018 (3)
Hvězdní trenéři v Boskovicích - ze dne 19.02.2018 (3)
Nejlepší dorostenec v České republice je Lukáš Vorlický z Boskovic - ze dne 05.02.2018 (3)
Podzim zakončili vítězně - ze dne 06.12.2017 (3)
Šustr vychytal Spartu - ze dne 10.11.2017 (3)
V poháru postupují - ze dne 18.09.2017 (3)
Zkušení hráči rozhodně nemají místo jisté, říká Havlíček - ze dne 03.08.2017 (3)
Sezónu zakončili vítězně - ze dne 29.06.2017 (3)