Sportovní souhrn roku 2013_květen - červen

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 1/2014, vloženo dne 06.01.2014

Květen:
* Boskovičtí vzpěrači Petr Mareček a Jan Dvořák se zúčastnili v Turecku Turnaje olympijských nadějí. Mareček obhájil výkony 95 a 110 kilogramů titul, Jan Dvořák skončil za 58 a 66 kilogramů čtvrtý.
* Boskovické běhy znovu posouvaly milníky. Do cíle dorazilo celkově 1048 závodníků od dětí až po dospělé. Vítězem se stal Robert Krupička, kulturnímu programu kralovala kapela Fleret.
* Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk vyhráli v kategorii juniorů republikové mistrovství v kolové.

Červen:
* Benešovský biketrialista Adam Sekanina skončil v závodu Světového poháru v Novém městě na Moravě mezi juniory třiašedesátý. V závodě dětí získala zlato Tereza Obořilová, bronz Anna Zemánková a Michal Šádek.
* Bronzové medaile získali na finálovém turnaji Českého poháru žáků v kolové hráči Svitávky Jan Hrdlička a Michal Richtr.
* Dvě stříbrné medaile si z krajského přeboru žactva v plavání přivezla z Brna boskovická plavkyně Andrea Husovská.
* Fotbalové FC Boskovice mají nové vedení. Jiří Vorlický a Josef Dvořáček odstoupili ze svých funkcí, nahradilo je hned deset nových tváří. Předsedou byl zvolen Radek Stříž.
* Boskovičtí in-line hokejisté skončili v základní části druhé ligy na druhém místě a postoupili do baráže o extraligu. Nejvyšší soutěž si však nezahrají, druhé místo obsadili i napodruhé.
* Fotbalisté Kunštátu postoupili do finále krajského poháru. Na stadionu brněnské Zbrojovky remizovali s FC Veselí nad Moravou 0:0, na penalty však prohráli 4:5.
* Boskovičtí vzpěrači Petr Mareček a Tomáš Janoušek získali na mistrovství republiky mužů ve svých kategoriích zlaté medaile. Tomáš Kejík přidal stříbro.
* In-line hokejisté Patrik Šebek, David Šebek a Kamil Skácel vyhráli v dresu francouzského Spiders Rouen výborně obsazený turnaj Sparta cup v Barceloně.
* Hráči kolové Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk skončili na mistrovství Evropy juniorů čtvrtí. Za rok ale mohou ve stejné kategorii zkusit štěstí znovu.
* Fotbalisté Olympie Ráječko přišli kontumací o dvě jarní výhry. Záložník Lukáš Baďura totiž chyběl v databázi fotbalové asociace. A to i přesto, že měl všechny registrace platné a v Ráječku působil již několik let.
* Kulturista Tomáš Klíč vyhrál titul absolutního vítěze v turnaji Arnold Classic Amateur v Columbusu v kategorii Men´s Physique. Potkal se také se svým vzorem Arnoldem Schwarzeneggerem.