Společnost YCNEGA technologies s.r.o. střídá v oblasti IT technologií v regionu firma AutoCont CZ

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 7/2015, vloženo dne 21.04.2015

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Patnáct let se o klienty v oblasti IT technologií v Boskovicích i regionu starala firma YCNEGA technologies s.r.o.. A ačkoliv v úvodu letošního roku ukončila svou činnost, její provozovnu převzala společnost AutoCont CZ a.s., která patří mezi špičku v oblasti informačních technologií u nás a zaměstnává téměř sedm set lidí napříč celou republikou. Pro zákazníky pak může být potěšující, že pobočku v Boskovicích zanechá v plném rozsahu, jak co se týká personálu, tak nabízených služeb. Ty navíc budou ještě bohatší. Na to, jaké změny v boskovické prodejně nastanou, jsme se zeptali ředitele pobočky Petra Poláka a ředitele regionálního centra jih společnosti AutoCont CZ a.s. Petra Konečného. Pobočka i nadále sídlí v obchodním centru Fáberka.

Proč bylo ukončeno fungování společnosti YCNEGA technologies s.r.o.?
P.Polák: Společnost YCNEGA technologies s.r.o. fungovala na trhu více než dvanáct let jako s.r.o. a ještě dříve jako sdružení fyzických osob. Za nějakých patnáct let má za sebou řádku velkých projektů, mezi které patří např. vytvoření úspěšného střediska IT Solution v Boskovicích, nebo projekt poskytování internetu YCNET, které patřili mezi nejvíce ziskové aktivity firmy. Ne všechny projekty ale byly rentabilní. Mezi ně patřilo postupně i provozování e-shopu, který měl do roku 2007 obrat čtvrt miliardy korun a patřil mezi nejúspěšnější hráče na trhu. Rok 2008 byl ale díky krizi extrémně neúspěšný. Vedení společnosti se rozhodlo v tomto projektu pokračovat, ale viděno dnešní optikou to nebylo úplně šťastné rozhodnutí, protože provozování e-shopu již nikdy nebylo ziskové. Další projekty, jako poskytování internetu na Tišnovsku - YCNET, Boskovická pobočka, ze které se postupně vyprofilovalo středisko soustředěné na firemní zákazníky – IT Solution, fungovaly bez problémů. Kromě Boskovic jsme měli pobočky také v Tišnově a velkoobchod v Brně, jako sídlo internetového prodeje. Právě financování dlouhodobě ztrátového provozu e-shopu nám ale postupně srazilo vaz a v letošním roce jsme svou činnost ukončili. Boskovickou pobočku následně převzala společnost AutoCont CZ a.s.

Proč zrovna společnost AutoCont CZ a.s. ?

P.Polák: YCNEGA technologies s.r.o. měla dlouhodobě ve společnosti AutoCont CZ a.s. silného partnera a spolupracovala s ním na množství velkých infrastrukturních zakázek. Tato partnerská provázanost velmi dobře fungovala několik let, i díky osobě Petra Konečného, který je z Boskovic a je to můj dlouholetý kamarád. AutoCont CZ a.s. byl jedním z možných kandidátů, kteří měli o naši Boskovickou pobočku eminentní zájem. Hlásili se i další renomovaní zájemci, ale i díky dřívějšímu spojení bylo vybráno toto řešení.
P.Konečný: Naše společnost má svá centra v krajských městech a v dalších regionálních lokalitách. Nyní tak kromě zastoupení v Brně máme na Jižní Moravě středisko i v Boskovicích. Z Brna by pro nás díky dopravní dostupnosti nebylo jednoduché, prosadit se na místní trh. Vlastními silami by nám to trvalo dlouho a nepřineslo by to takový efekt. Nyní zde můžeme plně realizovat naše obchodní rozvojové plány.

Jak to bude se smlouvami uzavřenými ještě s předešlou společností? A změní se lidé pracující na boskovické pobočce?

P.Polák: Zcela kontinuálně pokračujeme ve stejném personálním složení, na které byli zákazníci zvyklí. Pokračují oba dva obchodníci a všichni čtyři technici. V tomto směru neproběhla žádná změna. Co se týká závazků společnosti, jako třeba případné řešení reklamací, dohodli jsme se, že je budeme řešit i v rámci AutoContu CZ a.s. Pro zákazníky je to důležitá informace, protože pokud mají nějaký problém ještě z doby předchozí společnosti, jsme schopni pomoci. Zároveň bych rád všem našim zákazníkům poděkoval za dlouholetou spolupráci a věřím, že s námi budou i nadále spokojeni v barvách společnosti AutoContu CZ a.s.
P.Konečný: Převzetí pobočky neznamená, že změníme stávající obsazení. Chceme zachovat lokální vazbu a pokračovat v úspěšném rozvoji, nikoliv fungující a úspěšné věci rozbíjet. Ponecháme dosavadní služby a samozřejmě je rozšíříme i o nové, které nabídnou např. vzdálený centrální on-line monitoring, který umožní rychlejší a lepší řešení servisních požadavků. V Brně máme také servisní centrum, které může kdykoliv místní servis doplnit. AutoCont CZ a.s. pracuje na regionální bázi tak, aby co nejrychleji a nejlépe řešil potřeby zákazníků dané lokality.

Jaké máte plány v otázce rozvoje společnosti?
P.Polák: Chceme navázat na to, co se zde za ty roky vybudovalo. Máme široké portfolio zákazníků, v Boskovicích jsme spolupracovali s většinou místních firem a na to chceme především navázat. Našim cílem je stát se jedničkou nejen v tomto regionu. Jsou tu směry na Jevíčko, Svitavy, Blansko a podobně, kam chceme expandovat. Základem je pro nás udržení pozice lídra v Boskovicích a toto postavení prohloubit. K tomu může dopomoci nový sortiment i možnosti, které má společnost AutoContu CZ a.s. ve svém portfoliu a my bychom na ně dříve nedosáhli.
P.Konečný: Můžeme přinést přidanou hodnotu ve službách či servisu, kdy díky různým certifikacím a výrazným partnerstvím přímo s výrobci umíme přinést zákazníkům lepší ceny klasických i náročnějších infrastrukturních projektů. Naše zázemí v Brně může nabídnout větší i menší projekty pro lokální firmy tak, aby pro ně IT nebylo žádnou překážkou.

Co konkrétně by mohli zákazníci v regionu třeba využít?
P.Konečný: Změní se pár klíčových věcí, hlavně z hlediska poskytování IT služeb pro zákazníka prostřednictvím služeb či produktů. Díky úzkému spojení s výrobci jsme vybudovali nějaké vlastní produkty, které jsou na trhu unikátní. Jako jediná společnost ve střední Evropě nabízíme vlastí cloudové služby - AC CLOUD na bázi Microsoft AZURE v rámci České republiky v barvách AutoContu. Výraznou přidanou hodnotou této služby je, že platíte jen to, co spotřebujete, kterou dnes mnoho datových center nenabízí. Jedná se o výhodnou věc hlavně pro menší firmy, které mohou jednoduše po konci pracovní doby vypnout počítače a tím se vypnou i požadavky na server. Platí se tedy jen doba, kdy server zpracovává požadavky zákazníka.
Připraveny ale máme i další produkty, jako řízení identit, produkty pro státní správu, různá portálová řešení, intranety, řízení dokumentů, digitalizace dokumentů, řízení výroby, vývoj mobilních aplikací, outsourcing – správa serverů a koncových stanic, který bude zajímavý pro středně velké zákazníky. Ale i podnikové informační systémy, kde již umíme pokrýt trh od menších firem, kde nabízíme ESO9, u středně velkých společností Microsoft Dynamics NAV a u velkých společností pak Microsoft Dynamics AXAPTA.
Další nedílnou součástí nabídky jsou hostované služby, e-mail, sjednocená komunikace –MS LYNC a další oblasti jako vývoj softwaru na zakázku, řízení výroby a další.

Budete i nadále marketingově podporovat zajímavé projekty?

P.Polák:
Navazujeme na to, co jsme započali v minulém roce, kdy jsme se stali partnery Boskovických běhů. V tom pokračujeme i letos. Rádi bychom se stali partnery i dalších lokálních aktivit. Každá pobočka společnosti AutoCont CZ a.s. si samostatně vybírá zajímavé události v rámci svého regionu.

V tomto roce naše pobočka chystá několik zajímavých akcí a workshopů na které se již nyní mohou zákazníci těšit.

Podobné články:
Do nové sezóny bez závazků - ze dne 15.03.2010 (2)
Úvodní duel rozhodl obránce - ze dne 15.03.2010 (2)
Fotbalová DIVIZE - ze dne 02.06.2008 (2)
Konkurzní řízení na funkci ředitelky - ze dne 08.04.2008 (2)
Zubaři DUBEN - ze dne 06.04.2008 (2)
Volejbalistkám se na lepší časy neblýskalo - ze dne 06.03.2008 (2)
Zaměřují se na prevenci kriminality - ze dne 14.02.2008 (2)
Boskovice koupily hotel Velen - ze dne 02.07.2020 (1)
Opravené kino otevřou Chinaski - ze dne 02.07.2020 (1)
K-Keramika sází na moderní trendy - ze dne 30.06.2020 (1)
Mohou rozhodovat o části investic - ze dne 29.06.2020 (1)
Žádají o odměny pro sociální pracovníky - ze dne 29.06.2020 (1)
Úspěch boskovického týmu před prázdninovou pauzou - ze dne 28.06.2020 (1)
Historicky sté kácení máje v Boskovicích - ze dne 26.06.2020 (1)
Concentus Moraviae proběhne v září - ze dne 24.06.2020 (1)
Zákaz návštěv stále platí - ze dne 24.06.2020 (1)
Triatlon Hořice - ze dne 23.06.2020 (1)
Gymnázium Boskovice rozšiřuje nabídku vzdělávání pro veřejnost - ze dne 20.06.2020 (1)
Pátrání po seniorovi z Boskovic skončilo úspěšně - ze dne 19.06.2020 (1)
Na svou narozeninovou oslavu jen tak nezapomene - ze dne 18.06.2020 (1)

Všechny články z tohoto čísla (7/2015):

Rubrika: Zpravodajství
Boskovice hrozí výpovědí pro společnost Akam
Boskovice rozdávají finanční dary
Boskovičtí rozdělili granty, zbylo i na druhé kolo
Delegace Jihomoravského kraje se zúčastní Dnů České republiky v Šanghaji
Jednají o bezplatném poskytnutí kompostérů občanům
Jednotná kanalizační síť obcí v Moravském krasu i rozhledna v Boskovicích
Jihomoravský kraj obhájil ratingové hodnocení Aa1.cz
Jihomoravský kraj zaplatí tábory dětem ze sociálně slabých rodin
Koncert podpoří Betany
Kraj od května zpřístupní rozklikávací rozpočet
Letovice pořídí varovný protipovodňový systém
Letovice pořídí varovný protipovodňový systém
Letovice schválily rozpočet pro letošní rok, investují do dopravy i školních budov
Letovické koupaliště mění ceník pro návštěvníky
Letovičtí uvažují o stavbě smuteční síně i prodeji bytů
Lyžaři hodnotí sezónu úspěšně, v Hodoníně vynahradila loňské ztráty
Na opravu památek dají jeden a půl milionu
Na podporu motocyklové Grand Prix ČR směřuje 50 milionů korun
Oprava borotínského zámku začne v květnu, sloužit bude jako dům s pečovatelskou službou
Projekt boskovické spojky pokračuje
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 16. - 26. 4. 2015
Provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 9. - 19. 4. 2015
Přenos ze zastupitelstva možná už v červenci
Punkevní jeskyně otevřely jen nakrátko
Rada jednala o novém protipovodňovém a vyrozumívacím systému v kraji
Rájecká výstava kamélií byla rekordní
Reakce předsedy Asociace krajů ČR na dnešní oznámení ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové
Ředitel kulturního střediska v Letovicích skončil, je zažalován ze zpronevěry
Soutěž určí nejlépe opravenou památku, účastní se i Vanovice či Boskovice
Turistická sezóna ve znamení novinek
Turistickou sezónu znovu zahájí pokusem o rekord
Uklidí Křetínskou přehradu
V Drnovicích vznikne lesní park zejména pro cyklisty
V Letovicích hazard zatím neomezí
Velké Opatovice rekonstruují zdravotní středisko
Velkoopatovická borovice skončila v Evropě pátá
Velkoopatovická borovice skončila v Evropě pátá
Vodohospodářské stavby na okrese prochází renovací
Zámecký park čeká revitalizace

Rubrika: Kultura
Michal Prokop & Framus Five v Boskovicích
Možná hudba Boskovice 2015
Pozvánka Muzeum Boskovicka - autorské čtení 23. dubna
Rájecká výstava kamélií byla rekordní
Vernisáž výstavy ZAHRADY

Rubrika: Sport
Aikidisté trénovali pod zahraničním trenérem
Americký fotbal v Boskovicích
Fotbaloví reprezentanti jsou pátí ve světě
Hrachovina věřil, že hokejisté mohou dojít ještě dál
Hrdlička a Staněk znovu bez zaváhání
Juniorky obhájily titul nejlepších volejbalistek v kraji
Mezinárodní turnaj znovu pro Svitávku
Plavci soutěžili na Jarní ceně v Boskovicích
Premiérovou výhru Boskovic řídil dvěma góly Václavek
Stara vypomohl Prostějovu, třetí liga plná odchovanců Boskovic
Šprtec soutěžil v lize dospělých i žáků
Velké Opatovice znají nejlepší sportovce
Většinu fotbalových zápasů odložilo počasí
Výhry ve Žďáru jako příprava na mistrovství
Výsledky fotbalových soutěží _17. kolo
Výsledky fotbalových soutěží _18. kolo

Rubrika: Představujeme
KAMENICKÁ MAŠINA V LETOVICÍCH ŠLAPE BEZ ZADÝCHÁNÍ JIŽ 115 LET
Prodejna Stolmat v Letovicích Vám nabízí další novinky
Společnost YCNEGA technologies s.r.o. střídá v oblasti IT technologií v regionu firma AutoCont CZ

Rubrika: Napsali nám
Aviatická pouť opět v Pardubicích
Český den proti rakovině
E.ON se zapojil do největší úklidové akce v Česku
Hyundai otevřel v Praze nový ukázkový showroom
Hyundai se srovnání nebojí a brázdí republiku se svojí roadshow
Kaufland otevírá prodejnu v Lanškrouně!
Majálesový měsíc studentů v Brně startuje, kandidáti na krále vztyčí májku
Mikulov bude mít nový pivovar!
MLADÝ ČESKÝ DESIGN DÁVÁ NÁVOD, JAK PŘEŽÍT KRIZI
Nominace Web Awards 2015 zahájeny
Obchodní řetězec Kaufland spouští novou kampaň Z lásky k hokeji
Očištěná data potvrzují druhou příčku Hyundai v počtu prodaných vozů v ČR
Organizační výbor šampionátu hlásí: Jsme připraveni
Osvobození permonů v zábavním parku Permonium®
Pohádkové království šneka Krasíka se probouzí ze zimního spánku
Pozvánka na 50. Rallye Šumava Klatovy
Provozní řád KřetÍnky - diskriminuje rybáře
Reakce hejtmana na prohlášení společnosti Automotodrom Brno
Skalická desítka
Stáže ve firmách nabízejí šanci studentům i nezaměstnaným
STEPAŘI V BRNĚ VYTVOŘÍ ČESKÝ REKORD
Středověký hrad oslaví jaro 18. - 19. 4. 2015
Studenti z Letovic dají technickým památkám novou fasádu z vlnité lepenky
Světlušky svítí čelovkami z chráněných dílen
Špilberk Food Festival láká na osvědčené i nové restaurace
Už tři roky operují čeští lékaři šedý zákal bez skalpelu. Za 40 vteřin!
V Brně vznikne unikátní Hasičské pivo
Vydejte se s průvodci po stopách Vítězslavy Kaprálové
Zahájení rekreační sezóny na Vranovsku – bohatší nabídka zážitků
Žáci vranovské ZŠ chystají QUESTING pro Vranovsko