Série boskovických končí

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 1/2010, vloženo dne 06.01.2010

Boskovice * Série neporazitelných boskovických hokejistů skončila. Nestačili totiž v domácím prostředí na Uherský Brod a podlehli mu 3:5. Trenér Krupička zápolil s početnou marodkou, Patrik Šebek byl navíc vyloučen.
SK Minerva Boskovice – HC Uherský Brod 3:5 (1:3,1:1,1:1)
Branky: 11. D.Šebek, 28. Světlík, 48. Chlup
Boskovice: Hrachovina – Světlík, Buďa – Maksa, Antoňů – Langer, Honzek – Stloukal, Tlamka, Holý – D.Šebek, P.Šebek, Chlup – Jakubec, Tůma, Gabriška – Styblík
Domácí zcela zaspali úvod utkání. Nechali se soupeřem zatlačit a několika svými chybami mu navíc pomohli k rychlému vedení, o které se zasloužil šťastnou trefou, pod klečícím Hrachovinou, Šiller.
Ani další minuty nepřinesly zlepšení. Jen Marek se sám dostal do dvou obrovských šancí. Domácí nestíhali bruslit, navíc si zbytečně komplikovali rozehrávku. Výsledkem byla druhá branka v jejich síti, o kterou se postaral především Jiří Obadal, když výborně přešel přes Maksu, našel volného Peterku a ten se nemýlil.
Minerva se zvedla až v přesilové hře. Antoňů pálil od modré vedle, puk se odrazil k Davidu Šebkovi, před kterým se objevila prázdná branka. Domácí rázem dostali vítr do plachet a šanci vyrovnat měli jak Holý, tak Stloukal. Vyrovnání ale nevytěžili, naopak Holý obrovskou chybou v rozehrávce daroval gól Markovi.
Druhá část zápasu nezačala pro domácí o mnoho lépe. Unikající hráč hostí i přes faul vystřelil a ani vynikající zákrok Hrachoviny nebyl nic platný. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ve kterém znovu kraloval domácí brankář. Pouze o minutu později však na rozdíl tří branek z brejku zvyšoval pod ležícím obráncem Brod.
Minervu nakoplo až vlastní oslabení a snížení po brejku vytáhlého obránce Světlíka. Následoval tlak Boskovic, který navíc zvýšilo několik vyloučení hostujících hráčů. Brankové vyjádření se však nezrodilo. David Šebek navíc sám před brankou dvakrát pohořel na brankáři a jeho bratr Patrik hned na to po strkanici za brankou přísně zamířil předčasně pod sprchy.
Dlouhé oslabení, promítající se až do poslední třetiny, však dokázala výborně Minerva ubránit a navíc v přesilové hře 4 na tři sama udeřila. Milan Chlup chvíli na modré přemýšlel, co s pukem, a nakonec jej vypálit nechytatelně nad brankářovo rameno.
I tentokrát se však Boskovice položily samy. Maksa při rozehrávce zpoza vlastní branky hned dvakrát ztratil kotouč. Druhá chyba se již stala osudnou, Libor Obadal stanovil skóre na konečných 3:5. Minerva sice ještě bojovala o zázrak, na hokejky se však vkradla nervozita a nepřesnosti zamezily všem pokusům o záchranu utkání.

Čejka se stěhuje - ze dne 07.06.2020 (3)
Minerva skončila v kraji druhá - ze dne 15.05.2020 (3)