Senzace se nekonala, Nobica v derby padla

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 41/2007, vloženo dne 15.10.2007

[Stálý odkaz na článek]

Blansko * Pořádný kopec smůly si vybrala boskovická Nobica. Derby na půdě okresního rivala Blanska totiž prohrála 1:2, když vítěznou branku domácích vstřelil v poslední vteřině nastavení po standardní situaci záložník David Bednář.
FK Apos Blansko – FC Nobica Boskovice 2:1 (1:1), branky: 25. Sehnal, 90. Bednář – 10. Martínek P.
Sestavy - Blansko: Slanina - Škvarenina, Klimeš, Karaffa, Šíp, Dvořáček (87. Starý), Němec (63. Richtr), Kleveta, Bednář, Čejka, Sehnal; Boskovice: Čech – Horák V., Janíček, Horák V. (45. Preč), Müller, Vlasák (75. Pavel), Martínek P., Martínek L., Vorlický, Havlíček (82. Václavek), Bárta.
Podle postavení v tabulce byl favorit derby jasný. Domácí Blansko šlo totiž do zápasu jako třetí tým tabulky, zatímco Boskovice se nacházely až na čtrnáctém místě. Úvodní pasáž ale přesto patřila hostující Nobice, na které bylo jasně vidět, jak moc chce konečně prolomit nepříznivou sérii. Do nadějného úniku se hned několikrát dostal Vlasák, ale následné centry do vápna si už domácí pohlídali. Blansko zahrozilo jednou, ovšem Sehnal ztroskotal na hostujícím obránci.
Šok domácím fanouškům připravil v 10. minutě boskovický kapitán Pavel Martínek, když si naskočil na centr od rohového praporku a hlavou nekompromisně poslal míč do sítě. Boskovičtí byli i nadále lepším týmem, ale stejně jako před týdnem si zápas zkomplikovali sami. Ve 25. minutě totiž nejprve odvrátili roh domácích, ale následný centr již pokrýt nedokázali. Míč se tak dostal až k volném Sehnalovi, který srovnal skóre.
Do konce poločasu mohli fanoušci sledovat více než pohledný fotbal jen boj o střed hřiště a mnoho nedovolených zákroků. Šance přišly až na samém konci první půle, když se do tlaku dostaly Boskovice. Havlíček se ve vápně ale prosadit nedokázal a Vorlického jedovatá rána skončila jen těsně vedle Slaninovy branky.
Kdo čekal od hostí stejný výkon i ve druhé půli, byl na omylu. Během prvních minut se sice do nadějných úniků dral střídající Preč i kanonýr Havlíček, ale ani jeden z nich se do šance dostat nedokázal. Hosté poté naopak upadly do velké herní krize. Každý jejich útok měl doslova jepičí život a pokaždé se k míči rychle dostalo Blansko, které si díky tomu vytvořilo herní převahu.
Rozhodlo ovšem až nastavení. Nejprve vykopával míč z brankové čáry boskovický Václavek a poté přišla pro hosty osudová, poslední minuta nastavení. Domácí záložník Bednář dokázal z rohového kopu zatočit míč přímo do branky, kde jej vyrazil Čech, který výborně vytáhl i následné nůžky jednoho z domácích hráčů. K následnému rohovému kopu se opět postavil Bednář a míč znovu zakroutil přímo do branky. Zde jej sice Čech dokázal vystihnout, ale od jeho rukavic se míč odrazil do sítě. Zatímco domácí začali oslavovat již jisté vítězství, Boskovice si prožívaly velkou fotbalovou tragédii.
„Je jedno, jestli branka padne v první nebo devadesáté minutě. My jsme dnes dali branky dvě, Boskovice jednu a díky tomu máme tři body. O výsledku možná rozhodlo, že jsme o trochu víc chtěli vyhrát. Do konce zápasu jsem věřil, že se nám vrátí Žďár, kde jsme prohráli také brankou v samotném konci zápasu a stalo se,“ prohlásil po utkání spokojený trenér domácích Petr Vašíček.
„Taková prohra hodně bolí. V druhém poločasu jsme se nedostali do hry, nestačili jsme doplňovat útočníky, získávat odražené míče. Nenavázali jsme na naši hru z první půle,“ zklamaně uvedl boskovický Jiří Vorlický.

Podobné články:
V derby se radoval blanenský tým - ze dne 24.03.2008 (3)
Nepříliš atraktivní zápas rozhodl až samotný závěr - ze dne 15.10.2007 (3)
V derby se radovalo Blansko - ze dne 20.08.2007 (3)
Hokejové čtvrtfinále vyhrálo Blansko, Boskovice končí - ze dne 05.03.2014 (2)
V základní části nakonec lepší Boskovice - ze dne 05.03.2014 (2)
Hokejové derby přineslo čtrnáct branek a drtivé vítězství Blanska - ze dne 19.12.2013 (2)
Fotbalové derby zrušeno - ze dne 18.11.2012 (2)
Derby znovu pro Boskovice - ze dne 21.10.2012 (2)